Radwanska staat in Polen op voetstuk SPORT 31 In Polen staat Radwanska op een voetstuk. Door haar prestaties in de laatste jaren maakte het tennis een flinke opleving door. Buiten haar landsgrenzen wil haar naam om de een of andere reden niet beklijven. Zelfs haar plek in de fi nale van Wimbledon vorig jaar, die ze verloor van Williams, be zorgde haar niet de status van een ster. Het valt het publiek lastig kwalijk te nemen. Voor Radwanska, num mer vier van de wereld, dinsdag middag het Centre Court betrad voor haar partij in de kwartfinale, maakte ze een weinig zekere in druk. Ze stak. schril af bij Na Li, die zich enigszins ontfermde over haar. Na een paar grapjes van de Chinese kreeg ze zowaar een glim lach op haar gezicht. Een onnodi ge geste, gezien de uitslag. Maar Radwanska wekt ongewild de in druk een nieuweling te zijn. Na afloop deed ze geen poging dit beeld weg te nemen. Radwanska liet zich gewillig in een hoek drukken, toen haar volgende te genstander Sabine Lisicki ter spra ke kwam. Stamelend gaf ze aan te rekenen op een zware strijd. De Duitse mag tot nu toe indruk heb ben gemaakt op het toernooi, maar Radwanska hoeft zich op ba sis van haar prestaties op de baan niet druk te maken. Dat er wel degelijk een vuurtje brandt in haar binnenste, kwam enkele dagen eerder tot uiting. Verheugd nam ze kennis van het feit dat er nog twee Polen de twee de week van Wimbledon hadden bereikt. Aangezien het toeval wil dat Lukasz Kubot en Jerzy fano- wicz vandaag tegenover elkaar staan, haalt in elk geval één van hen de laatste vier. „Een geweldi ge dag voor het Poolse tennis", reageerde ze vol vuur op het nieuws. Eén van de mannen ziet Radwan ska als grote voorbeeld. Kubot, 31 jaar inmiddels, beleeft in de herfst van zijn carrière zijn door braak. „Alleen mijn familie geloof de in me", vertelde hij over zijn eerste schreden in het profcircuit. „En ik had niet de juiste mensen om me heen om me de goede richting in te duwen." Kubot (130) trok, geïnspireerd door Rad wanska, naar Oostenrijk, waar hij langzaam groeide. Ook Radwan ska zocht haar heil in het buiten land. Ze leerde de finesses van het spel in het Duitse Gronau, net als haar jongere zus Urszula (44). Janowicz gelooft vooral in zich zelf. Zijn fysieke verschijning geeft hem daar ook alle reden voor. Met een lengte van 2 meter 3 kijkt de 22-jarige speler letterlijk op bijna iedereen neer. Zijn ran king, hij staat momenteel 22e, geeft evenmin aanleiding zich te spiegelen aan anderen. Niettemin heeft Janowicz, woonachtig in Lodz, net als Kubot iets gemeen met Radwanska. Op een mogelij ke plek in de halve eindstrijd durf de niemand zijn geld te zetten, ondanks bewezen kwaliteiten. Primeur Flipkens op Wimbledon Kirsten Flipkens heeft op het gras van Wimbledon voor het eerst in haar loop baan de halve finales op een grandslamtoernooi bereikt. De Belgische tennisster, nummer 20 op de plaatsings lijst, was in drie spannende sets te sterk voor de Tsjechi sche Petra Kvitova: 4-6 6-3 6-4. Flipkens won vorig jaar nog het Challengertoenooi in Middelburg. McClaren in technische staf QPR Steve McCLaren heeft weer werk gevonden bij een voet balclub. Manager Harry Red- knapp van Queens Park Ran gers heeft de oud-trainer van Twente opgenomen in zijn technische staf. „Ieder een weet dat hij een top coach is. Hij zal iets toevoe gen aan de groep", aldus Redknapp. McClaren ver trok in februari bij Twente. Hij was daar voor de tweede keer hoofdtrainer. Thuisduels Jong PSV zonder uitpubliek Jong PSV gaat komend sei zoen in de Jupiler League ten minste negen thuiswed strijden spelen zonder sup porters van de bezoekende clubs. Regioburgemeester Rob van Gijzel heeft dat als voorwaarde genoemd voor zijn instemming met de voorgestelde competitieop- zet. Bij vier thuiswedstrij den van FC Den Bosch is evenmin uitpubliek wel kom. Vos verstevigt leiding in Giro Marianne Vos heeft de lei ding in de Giro Rosa verste vigd. De 26-jarige renster van Rabobank-Liv/Giant kwam in de derde etappe over 105 kilometer met start en finish in Cerro al Voltur- no solo aan de finish. Door haar eerste etappezege breid de ze haar voorsprong in het algemeen klassement uit. De Duitse Claudia Haussier werd tweede, voormalig we reldkampioene Tatiana Gu- derzo uit Italië derde. Kloetinge tegen Goes in beker Zaterdag-hoofdklasser Kloe tinge en zondag-hoofdklas ser Goes zullen elkaar tref fen in het districtsbekertoer nooi. Samen met zater dag-eersteklasser Zaamslag en zondag-eersteklasser Roosendaal zitten zij in een poule. In poule 27 zijn Hoek en VC Vlissingen de Zeeuw se deelnemers die elkaar treffen. De andere tegenstan ders zijn zondag-hoofdklas ser Baronie en zaterdag-eer steklasser KlunderL Omega Pharma Quick-Step met Tony Martin (links) is op weg naar Nice tijdens de ploegentijdrit, foto Bas Czerwinski/ANP door Geert Langendorff LONDEN - Agnieszka Radwanska geldt tot verbazing van vele ken ners als favoriete voor het winnen van Wimbledon. Na het wegvallen van Serena Williams, Victoria Aza- renka en Maria Sharapova beschikt ze over de hoogste ranking van het resterende deelnemersveld. Waar dit drietal struikelde, gaat de Pool se onverstoorbaar verder. Dinsdag bereikte ze ten koste van Na Li de halve finale (7-6, 4-6, 6-2). En in haar kielzog gingen twee landgeno ten mee. LONDEN LONDEN EINDHOVEN CERRO AL VOLTURNO MIDDELBURG WOENSDAG 3 JULI 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31