i Waterschap dreigt met ontruiming huizen van pachters in Zoutelande in Veere escaleert Marrea WALCHEREN 21 www.marrea.nl o<bei0571277744 Rondreizen THAILAND Vlees- en visdief aangehouden door de politie KRA5.NL De erfpachtkwestie tussen Miniatuur Walcheren en de gemeente Middelburg roept nog altijd vragen op. Prijs: 64,50 p.p. 0ÏS0 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg had al in november 2008 kunnen weten dat er een hypo theek rustte op het terrein van Mi niatuur Walcheren aan het Molen water. Miniatuur Walcheren kreeg na het laatste seizoen één miljoen eu ro van de gemeente als afkoop som van de eeuwigdurende erf pacht. Op 18 november 2008 gaf de VOF Miniatuur Walcheren, on derdeel van Zeeland Attracties, een volmacht aan de gemeente om de erfpacht in het Kadaster door te halen, aldus Folkert Hiem- stra, raadsman van de vennoten in de VOF. In 1996 kreeg de onderneming een lening van ABN Amro om Mi niatuur Walcheren over te ne men. De eeuwigdurende erfpacht gold als onderpand. In 2004 was die lening terugbetaald en de ven noten gingen ervan uit dat daar mee ook de hypotheek die op de erfpacht rustte automatisch was vervallen. Dit bleek echter een misvatting. In 2007 kochten zij een loods. Hiervoor werd bij de zelfde bank een lening afgesloten. Bovendien had het bedrijf ook een rekening-courant lopen. Wat de vennoten zich niet realiseer den, aldus hun raadsman, was dat met het afsluiten van deze lenin gen ook de hypotheek op het erf pacht als onderpand ging gelden. Net als de loods. De leningen en daarmee de onderpanden zijn in middels overgegaan van ABN Am ro naar Deutsche Bank. De gemeenteraad heeft drie beslo ten vergaderingen aan de kwestie gewijd. De VOF Miniatuur Wal cheren, inmiddels Mini Mundi, heeft momenteel niet het geld om de lening af te lossen zodat de hypotheek op de erfpacht niet kan worden doorgehaald en daar mee dus ook de erfpacht zelf. „De loods staat te koop. Zodra die ver kocht is, kan de zaak worden op gelost", aldus Hiemstra. Al te veel haast heeft- de gemeen te niet meer. De gemeente heeft het park niet meer nodig om er een schouwburg op te bouwen. De verhuizing van Miniatuur Wal cheren naar het ZEP was een pro ject van toenmalig wethouder Hannie Kool-Blokland. Haar op volger, sinds 2010, Johan Aalberts zei dat de kwestie aan het licht kwam bij de afwikkeling van het afgeschoten theaterplan. Echter, als de gemeente eind 2008 met de door Miniatuur verstrekte vol macht naar het Kadaster was ge gaan, moet toen al duidelijk ge weest dat er een hypotheek op de 1,5 hectare grond rustte. De ge meente stelt dat haar notaris de vennoten herhaaldelijk heeft ge vraagd de stukken te tekenen. Zonder resultaat. Waarom de ge meente geen verdere actie heeft ondernomen is nog een vraag. De betaling van de afkoopsom van 1 miljoen euro gebeurde in één keer en buiten de notaris om. De eigenaren bekijken nog de juri dische mogelijkheden om onder de 'extreme' verhoging uit te ko men van de huur voor de grond om en onder hun bezittingen. Vol gens Mees zijn er twee mogelijk heden: alsnog onder protest beta len en daarna via de rechter probe ren de verhoging zo veel mogelijk terug te draaien of meteen bij de rechter in het geweer komen te gen ontruiming. Ze hebben er een gespecialiseerde advocaat voor in de arm genomen. Die ad viseert twee arresten af te wach ten over soortgelijke zaken. Ruim twee jaar terug zijn in de Tweede Kamer al vragen gesteld kwam verjagen, en dan zou hij 'al les verliezen'. Dat duurde ander halve maand. Daarna ontfermde De Heksenketel zich weer over hem, om te voorkomen dat hij 'on der de spanning zou bezwijken'. Crielaard kreeg een plekje achter het toiletgebouw op de camping. Met instemming van de gemeen te. Die gaf hem tot 1 juli de tijd een woning te vinden. Dat lukte niet, mede omdat pas een huis voor hem wordt gezocht wanneer hij zijn zelfbeschikkingsrecht op geeft. Dat weigert hij. „Ik teken niet voor handboeien en een dwangbuis. Dan hak ik nog liever mijn hand af', zegt Crielaard hef tig geëmotioneerd. Hij voelt zich behandeld alsof hij gek is. Maar, zegt Van Leeuwen: „We hebben Adri nu vier maanden in de direc te omgeving, en er is nog geen on vertogen woord gevallen. Er is niets mis met hem. We hebben hem leren kennen als een prettig persoon. En dat wordt ook zo erva ren door onze campinggasten." Maandag kreeg Crielaard het be vel De Heksenketel te verlaten, zonder dat een alternatief voor handen is. „Het lijkt er op dat ze hem zo in het nauw proberen te brengen, dat hij op een gegeven moment instort", zegt de zus van Van Leeuwen. Het lukte hem niet de caravan buiten de poort te zet ten, 'omdat de tractor stokte'. jZOMERS APELDOORN; natuur en hartje centrum! Vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! over de kwestie. Daarna kwam het waterschap met een soepeler overgangsregeling. Maar tot dus ver weigeren de eigenaren de ver hogingen te betalen. Het gaat deels om vakantiewonin gen, deels om permanent bewoon de huizen in het 'woeste duinge bied'. De verhogingen variëren van 200 naar 8.000 euro, of van 600 naar 12.000 euro per jaar. Het is de eerste verhoging sinds der- tig jaar. Volgens het waterschap is de prijs van de grond in die perio de zo veel gestegen, en is altijd te weinig in rekening gebracht. VLISSINGEN - Een Vlissinger (43) is maandagavond aangehouden door de politie omdat hij zou heb ben ingebroken in een restaurant. Afgelopen vrijdag werd er via en raam ingebroken in een restau rant aan de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen. De dader verdween met een hoeveel heid vlees, vis en geld. Uit onder zoek kwam naar voren dat de Vlis singer wel eens de dader kon zijn. Na overleg met de officier van jus titie werd hij aangehouden en overgebracht naar een politiecel in Torentijd. Daar is hij in verzeke ring gesteld, omdat hij een zoge naamde veelpleger is. EXOTISCH COMPLEET intratuin r_ WOENSDAG 3 JULI 2013 c College wist al vier jaar van erfpacht BEVEILIGING INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE Erkend MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING BtMnddmtirctiebcdriff infO@COlijnbV.nl :i door Theo Giele door Henk Postma ZOUTELANDE - Waterschap Schelde- stromen heeft de eigenaren van zestien woningen en twee hotels in Zoutelande voor het blok gezet. Als ze niet snel twintig keer hogere erfpachtsommen betalen, moeten ze hun bezittingen per 1 septem ber ontruimen. „We worden alle maal onze huizen uitgegooid", zegt Joris Mees, die optreedt als woord voerder van de pachters. Genieten van de zomer in het centrum van Apeldoorn. Speciaal voor u is er een tafel gereserveerd op het meest gewilde terras van Apeldoorn bij Eetcafé Fijn. U verblijft 3 dagen in Hampshire Hotel Apeldoorn, nabij Paleis Het Loo. Het arrangement: Ontvangst met koffie/thee en een zoete lekkernij 2 x overnachting inclusief ontbijtbuffet Een ijskoude La Chouffe of bijvoorbeeld een Kasteelbier rouge met een hartig mondvermaakje in Eetcafé Fijn in Apeldoorn 1 x dag fietshuur Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 2,25 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 15,- p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking Gratis parkeren bij het hotel. Geldig t/m 31 december 2013, m.u.v. feestdagen Vertrek: 10 augustus t/m 26 oktober sep. en okt. nu tot 110 korting! met o.a. Bangkok, Chiang Mai en Cha-Am incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36362 Vertrek: 20 augustus t/m 12 oktober allerlaatste plaatsen augustus! met o.a. Bangkok, Khao Sok en Koh Samui incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36370 Vertrek: 6 augustus t/m 29 oktober strandverlenging op Samui mogelijk! met o.a. Bangkok, Phang Nga Baai en Krabi incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36371 Vertrek: 15 augustus t/m 3 oktober gegarandeerd vertrek laatste plaats 15/8 met o.a. de Gouden Driehoek en Koh Samui 2 incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding R |3 Zie www.kras.nl/36366 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm f ifzen z»/» p p., tem-} anders vernield. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21