i V ll Buurtbewoners bang voor schade door heien Sextanten, pijltoestellen en ook de koperen stakelpot zijn veiliggesteld Eerste gebed in nieuwe moskee Kwestie Crielaard ir 20 WALCHEREN Mishandeling Geluidsmetingen hagelkanonnen in Borsele D V\ rc wc J del ku: the nia wa Mi hel ro pa< de eei oir doi in In eei nia me gol do< De dis Aan de Piet Heinstraat wordt sinds eind vorige week geheid. Op de plek waar eerst de school Het Springtij stond, komen nu koopwoningen. Bewoners van de Koudekerkse- weg zijn in een lang durende strijd verwikkeld met de gemeen te Middelburg. Zij zijn bang dat de trillingen, die het heien veroor zaakt, doorwerken in de veenpla- ten, waar ook hun huizen op ge bouwd zijn. De bewoners zijn inmiddels een handtekeningenactie gestart. „Er zijn elf handtekeningen opge haald. We voeren al vrij lang een strijd met de gemeente en voelen ons in het nauw gedreven. We kunnen geen meer kant op", ver telt Bram Rodenburg, één van de bewoners. „De gemeente wuift onze bezwaren weg terwijl ze ver antwoordelijk is." De bewoners hebben aangegeven een zogenoemde nulmeting te willen. Na afloop van de werk zaamheden kan dan vastgesteld worden of er schade is. Volgens de gemeente moet de aannemer besluiten of een nulmeting nodig is. Die vindt dat dit niet noodzake lijk is. De bewoners hebben de ge meente een voorstel gedaan om te boren in plaats van te heien. Deze methode zorgt voor minder overlast, maar is duuijler. De ge meente heeft het voorstel daarom afgewezen. Daarop dienden de bewoners het bezwaarschrift in. Het college van B en W heeft het besproken, maar de uitkomst zal weinig meer aan de situatie kunnen ver anderen. De heiwerkzaamheden duren waarschijnlijk nog tot het einde van de week. Wanneer de huizen klaar zijn, is nog niet dui delijk. Boos op de gemeente zijn de bewoners niet. Rodenburg: „Dat heeft geen zin. Het is meer een principekwestie geworden. We hebben het gevoel dat ons on recht is aangedaan." goed. De stichting beheert het na latenschap van Pieter Vijn, die in de jaren dertig directeur was van de Zeevaartschool en waar de do centenkamer van de Zeevaart school naar is vernoemd. „Tot dusver hadden we met name te maken met naslagwerken", al dus Van Donselaar, die zelf in de jaren tachtig directeur was van de Zeevaartschool. „Maar dit erfgoed hoort daar ook bij. Die nostalgie kleedde de school aan. En als de Zeevaartschool straks terug is op de boulevard, mogen de spullen ook weer gewoon terug." MIDDELBURG - Moskee Yildirim Beyazit aan de Nieuwe Vlissingse- weg in Middelburg opent gedeel telijk zijn deuren. De gebedsruimtes zijn vanaf vol gende week maandag in gebruik en zijn daarmee op tijd klaar voor de Ramadan, die volgende week dinsdag begint. De gebedsruimtes zijn gevestigd in de bovenste ver dieping van de moskee. De bene denverdieping is nog niet geo pend. Wanneer de moskee af is, kan di recteur Ismail Kastaci nog niet zeggen. „Dat hangt af van de snel heid van de werkzaamheden. Ik durf nog geen datum te noemen. We wilden in elk geval de ruimte af hebben voor de Ramadan. Dat moest snel gebeuren, omdat de bouwvak voor de deur staat." De moskee zit nu nog in de sporthal aan de Nassaulaan. „Maar dat is geen moskee. Dat is een vloer met een kleed. Die zaal is niet iets voor vrouwen", vertelt Kastaci. De bouw van de moskee duurt al enkele jaren en is regelmatig ver traagd. .stond, staat nu in het stadhuis van Vlissingen, de twee grote por tretten van Michiel de Ruyter zijn naar het Muzeeum gegaan. Alles wat her en der in klaslokalen of vi trinekasten stond, zoals antieke sextanten, pijltoestellen en een ko peren stakelpot, ligt inmiddels vei lig opgeslagen. Voor de plaquettes die omgekomen leerlingen tij dens de Eerste en Tweede Wereld oorlog herdenken, wordt nog een bestemming gezocht. Het is Hans van Donselaar die zich als voorzitter van het Pieter Vijnfonds ontfermt over het erf- De muren zijn leeg, het trappen huis klinkt hol; op 1 september moet alles weg zijn, want dan trekt ZeelandCare in aan Boule vard Evertsen 156. VLISSINGEN - In de nacht van maandag op dinsdag is een Vlis- singer (26) in de Sint Jacobsstraat mishandeld met een bierfles door twee mannen. De twee (23 en 24 jaar) zijn aangehouden door de politie. HOUTERMAN HEINKENSZAND - Bij schokgolfgene- ratoren in de gemeente Borsele worden deze maand geluidsmetin gen verricht door een akoestisch bureau. Dat gebeurt in verband met het aanvragen van een milieu vergunning voor de schokgolfge nerator, ook wel anti-hagelkanon genoemd. Er zullen bij in totaal negen schokgolfgeneratoren me tingen worden verricht. Een me ting duurt ongeveer twee minu ten waarbij zo'n 25 schokken wor den gegenereerd. Omdat de me tingen afhankelijk zijn van de weersomstandigheden, is van te voren niet exact aan te geven wan neer deze worden uitgevoerd. Vraag 95,- www.atelierclarijs.nl den inwoners als Adrie kapot ge- les VEERE - Minicamping De Heksen- maakt." ha ketel eist dat Veere optreedt tegen Dat begon vier maanden geleden Dt vijftien 'kampeerboeren', onder toen de gemeente Crielaard ver- he wie CDA-raadslid Jan Lampert, wijderde van een gedoogplek bij de die formeel te veel standplaatsen Grijpskerke die de gemeente zelf Cr zouden exploiteren. Directe aan- voor hem had ingericht. Gemeen- he leiding is de 'mensonterende wij- tewerklui versleepten de caravan Mi ze' waarop Veere omgaat met naar het erf van De Heksenketel. te. Adrie Crielaard, die al jaren een Die accepteerde de caravan op ee caravan bewoont. voorwaarde van een snelle oplos- nii Terwijl Crielaard door de gemeen- sing. Toen die uitbleef, sleepte vo te 'wordt opgejaagd als een wild Van Leeuwen de caravan naar het hij dier', laat men elders allerlei mis- parkeerterrein van Staatsbosbe- ge standen voortbestaan, zegt Hek- heer, even verderop. Maar Staats- nii senketel-woordvoerder Bram van bosbeheer pikte dat niet. dv Leeuwen. „Er heerst volstrekte Crielaard moest elke dag vrezen m: willekeur. Terwijl de gemeente dat de gemeente hem opnieuw tig i doc Mil SOI dei str ZO str ze; Zo Ah erf ze bei ma Jor voi door Jelle Kempe MIDDELBURG - Bewoners van de Kouderkerkseweg in Middelburg zijn bang dat de heiwerkzaamhe den aan de Piet Heinstraat voor be schadiging aan hun huizen zorgt. Ze hebben een bezwaarschrift inge diend bij de gemeente. De nieuwe moskee is op tijd geopend voor de Ramadan, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Na al die decennia on derwijs aan de boulevard was de Zeevaartschool in Vlissingen bijna een museum geworden. Met het oog op de verhuizing is al het erf goed eruit gehaald. De heiwerkzaamheden aan de Piet Heinstraat achter de huizen aan de Kou- Het scheepsmodel van de Nieuw dekerkseweg. foto Ruben Oreel Holland, dat beneden in de hal m 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! S-GRAVENPOIOER 0113-311221 WWW AJHOUTtftMAH Hl webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 door Henk Postma overtreders vrijuit laat gaan, wor- kv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20