ZEELAND Verbrand door ontploffende gasfles Vakantie Muziektheater in fabriekshal B en W van Schouwen-Duiveland vrezen aantasting toeristisch product bij bouw windmolens in zee. Tot nu toe twaalf patiënten door mazelenepidemie almanak De voorjaarstrek is voorbij en dat is te merken Alles over Concert at Sea 2013 NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Na vijfjaar nog altijd geen duidelijkheid over Checkpoint www.pzcwonen.nl zierikzee - Een gebied voor de kust van Schouwen-Duiveland is aangewezen als zoeklocatie voor een windpark op zee. Dat blijkt uit een brief van het ministerie van Economische Zaken. Het ge bied ligt pal tegen de buitengrens van de drie-mijlszone aan, dat is ongeveer 5,5 kilometer uit de kust. Wethouder Gilles Houtekamer van Schouwen-Duiveland noemt het verontrustend. „Het gaat om grote molens en grote parken", zegt hij. „We hebben het er van ochtend even over gehad in het college en we zijn ongerust. Als de Recron dit hoort zijn ze in alle staten. Het toeristisch product wordt toch aangetast." Volgens Houtekamer zal het college zijn zorg uitspreken over deze locatie en is dat signaal ook al eens eer der afgegeven. „We laten het niet op de uitkomsten van het vervolg onderzoek aankomen. Want straks hebben we ze in de voor tuin en in de achtertuin.l' Daarbij doelt Houtekamer op het plan voor een groot park bij de Kram mersluizen. Ook vier andere gebieden zijn aangewezen als mogelijke locatie voor windparken tussen de drie en twaalf mijlszone op de Noord zee: voor de kust bij Voorne-Put- ten, bij Noordwijk, van Egmond aan Zee tot Callantsoog en boven Ameland. De gebieden zijn geko zen na een quick scan van de hele Noordzeekust. Nu de zoekgebie- den zijn aangewezen worden de mogelijkheden verder onder zocht. Er wordt niet alleen geke ken naar de kosten en baten, maar er zal ook overleg zijn met belang hebbenden in de regio's. GOES - De mazelenepidemie heeft in Zeeland tot nu toe twaalf gere gistreerde patiënten opgeleverd. Dat meldt de GGD Zeeland. Mel dingen van mazelen kwamen uit Kruiningen (negen gevallen) en Tholen (drie gevallen). Verder is er in Kruiningen een aantal ver moedelijke mazelenpatiënten. Kinderen die een verhoogd risico lopen om met mazelen besmet te raken, kunnen een extra vaccina tie krijgen. Kinderen die niet be schermd zijn tegen mazelen om dat ze de vaccinaties in het Rijks- vaccinatieprogramma niet heb ben gehaald, wordt geadviseerd om deze alsnog te halen. Informa tie op ggdzeeland.nl. NIEUWDORP - Een man heeft dins dagochtend brandwonden opgelo pen in zijn gezicht door een ont ploffende gasfles bij BOW Termi nal in Vlissingen-Oost. Het ongeval gebeurde rond half elf bij het bedrijfsonderdeel van logistiek dienstverlener Klooster boer. De gewonde is een mede werker van een onderaannemer. Hij was met behulp van een gas fles hydraulische leidingen aan het testen. Tijdens dat werk ont plofte een koppeling. Vrijkomend gas ontvlamde onmiddelijk. De brandweer, twee ambulances en de traumahelikopter rukten uit. De situatie ter plekke was snel weer veilig. De nog onbekende ge wonde is naar het Erasmus MC in Rotterdam gebracht. Zeeuwse basisschoolleerlingen heb ben sinds deze week vakantie. Die Kloetingse broer en zus waren er erg aan toe, want het geklaag over huiswerk en andere schoolgerelateer- de zaken was de laatste weken niet van de lucht. Je zou dan ook denken dat ze zich nu van 's ochtends tot 's avonds weten te vermaken met wél leuke dingen, zoals daar zijn buitenspelen, hutten bouwen, water gevechten, kikkers vangen, voetbal len, Lego-steden laten verrijzen en wat dies meer zij. Maar nee hoor, de schooldeur was nog niet in het slot gevallen of de verveling sloeg al toe bij het duo. Maar uiteindelijk had den ze iets gevonden. Sommen ma ken uit het rekenboek dat ze van school hadden meegenomen. BUITEN WWW.PZC.Nl/CAS2013 ZEELAND windpark voor kust Angst voor door Melita Lanting WOENSDAG 3 juli 2013 Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - In de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen legt zou plaatsvinden, gaat morgen in première tijdens de ope- muziektheatergroep BOT de laatste hand aan de voorstel- ningsavond van Festival Onderstroom. Het evenement ling BOT aan wal. Daarin brengen zij Nederlandstalige lied- duurt tot en met zondag, foto Lex de Meester jes op bijzondere, veelal zelfgemaakte instrumenten. De voorstelling, die aanvankelijk in het Dokje van Perry Meer over BOT en Onderstroom morgen in de Uitgids. O Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17