ZEEUWS-VLAANDEREN Cool, een vrouw als burgemeester Bolletjes De vier middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen zien, op één na, het aantal leerlingen licht dalen. Rotterdammer directeur van milieudienst RUD almanak 'Voor elk wat wils' is in Breskens van toepassing Alles over Concert at Sea 2013 BURG terneuzen - Het kon niet uitblij ven. De al in gang gezette daling van het aantal basisscholieren sij pelt langzaam door richting het voortgezet onderwijs. Alleen het Zeldenrust-Steelantcollege in Ter- neuzen noteert, ondanks een afna me van het aantal brugklassers, nog een kleine plus dankzij een flinke instroom in hogere klassen van de school. De instroom van nieuwe leerlin gen is bij de andere middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen - het Reynaert College in Hulst, het Zwin College in Oostburg en De Rede in Terneuzen - kleiner dan de uitstroom. De Rede telt daardoor komend schooljaar 'en kele tientallen leerlingen' minder. De terugloop bij het Reynaert Col lege bedraagt dertig a vijfendertig leerlingen. Toch zijn woordvoerders van de scholen voor voortgezet onder wijs niet ontevreden. Teamleider brugklassen Carlos Dhont bij het Reynaert College is zelfs verrast over het aantal van 308 aanmel dingen. „Kijkend naar het poten tieel in ons wervingsgebied zijn dat er meer dan we hadden ver wacht. Dus ondanks de krimp - die ontkennen we natuurlijk niet - zijn we tevreden. Want kinde ren die er niet zijn, kunnen er ook niet komen." Het Zwin College in Oostburg ver welkomt na de zomervakantie 218 nieuwe leerlingen, dat zijn er der tien meer dan vorig jaar en even veel als begin schooljaar 2011-2012. „Het is een golfbeweging", geeft brugklascoördinator Hilde Don aan, „die alles te maken heeft met het aantal kinderen dat in groep 8 van de basisschool zit." In Terneuzen houden De Rede en het Zeldenrust-Steelantcollege el kaar wat betreft aantal aanmeldin gen praktisch in evenwicht. De Rede krijgt 252 brugklassers, onge veer evenveel als vorig jaar, aldus Toni Gubbens, afdelingsdirecteur onderbouw vwo, havo en vmboT. De school houdt daarmee de vo rig jaar gerealiseerde fikse groei vast. Het aantal voldoet volgens Gubbens aan de verwachtingen. „Meer mag natuurlijk altijd", stelt hij, „maar hiermee hebben we wat betreft het marktaandeel wat we willen hebben." Dat was een paar jaar geleden wel anders. Een bestuurlijk conflict deed De Rede geen goed. Het Zel denrust-Steelantcollege profiteer de daarvan. Dat is voorbij. Het Zel denrust-Steelantcollege noteert met 260 aanmeldingen een lichte daling. „Ongeveer een klasje vol, zo'n dertig leerlingen", zegt team leider brugklassen Jan Kees van Gaaien. Dat ligt volgens hem niet alleen aan het herstel van De Re de. „De krimp begint ook toe te slaan, denk ik." terneuzen - Anton van Leeuwen uit Rotterdam is benoemd tot di recteur van de Zeeuwse milieu dienst RUD (Regionale Uitvoe ringsdienst). Hij was onder meer betrokken bij de opbouw van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijn mond. De RUD, waarin de Zeeuw se overheden hun krachten bun delen, begint 1 januari. Plusminus honderd mensen komen er te wer ken vanuit het stadhuis in Terneu zen. Ze zijn nu in dienst bij de di verse Zeeuwse overheden. Voor onze wielerliefhebber uit Mid delburg hoeft al die nieuwlichterij in de sport niet. Voetballers met gekleurde schoen tjes, wielrenners met fancy zonne brillen. Hij gruwt ervan. Gisteren zag hij in de Tour weer zo'n voorbeeld van, in zijn ogen, aanstellerig gedrag. Vroeger had de leider van het bergklassement in de Tour de France genoeg aan een bol letjestrui. Maar bergkoning van dienst Rolland reed gisteren van Ajaccio naar Calvi niet alleen in wit te trui met rode stippen, ook zijn wielerbroek was in die kleuren. „Kijk 'm eens fietsen", schamperde de kijker. „Zo te zien hard op weg naar een mazelenprik." ZEELAND WWW.PZC.NL/CAS2013 Lichte krimp middelbare scholen door Cris Sohier SLUIS - Zangeres Maaike Boerdam vatte kernachtig sa men wat veel mensen maandagavond in de grote zaal van het belfort van Sluis voelden. „Cool", zei ze haar zoon te citeren, „een vrouw als burgemeester!" Commissaris van de Koning Han Polman had Annemiek Jetten even eerder officieel beëdigd als burgemeester van Sluis (foto). Hij prees zich ook gelukkig dat Zeeland na zes jaar weer een vrouwelijke burgemeester heeft. Hij voorzag dat zij de samenwerking in Zeeland als vrouw een impuls kan geven. Waarnemend raadsvoorzitter Sjaak Quaak herinnerde aan de oproep van oud-Commissaris van de Koningin Karla Peijs eind vorig jaar om vooral om te kijken naar een vrouwelijke burgemeester. Van positie ve discriminatie is toch geen sprake geweest, liet Quaak blijken. „Zij beschikt over de juiste kwaliteiten en daar gaat het om." Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, benadrukte ook niet het vrouw-zijn van de nieuwe burge meester. „Niet een echte Hollandse", verwees hij naar haar Limburgse wortels en dat ze al jaren in Breda woont, wat volgens hem niet slecht zal vallen in Zeeuws-Vlaande ren. „En een vrouw, het werd hoog tijd", kon Lonink het toch ook niet laten, om toe te voegen dat 'verschillen tot mooiere resultaten kunnen leiden'. Annemiek Jetten leek overdonderd door 'het warme wel kom'. Ze vertelde al veel kilometers te hebben afgelegd in Sluis op zoek naar een woning voor haarzelf, haar man en twee kinderen. Samenwerking zei ze met hoofdletters te schrijven. „En ik wil heel actief zijn in het openbare le ven." Wethouder Peter Ploegaert had haar vooraf het boekje Zeeuws voor beginners gegeven. Jetten eindigde haar speech nog niet in het Zeeuws, maar met: „Merci bien, a bientöt." foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl DINSDAG 2 juli 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57