Vissertoys begint toch weer een winkel Sim Only tegen superscherpe prijzen 0^^ Geen drijfzand op strandje Echtpaar krijgt lintje 24 BEVELANDEN en THOLEN VANDALISME Duo richt in de nacht van zaterdag op zondag reeks van vernielingen aan in Rilland en Stationsbuurt. Werkt in je voordeel vragen over Weerstation Wilhelminadorp „Een weerstation legt alle weer- waarnemingen vast. Dit is tempe ratuur, luchtdruk, luchtvochtig heid, windsnelheid, windrich ting, wolkenhoogte en zicht. De ze gegevens worden automatisch doorgestuurd naar De Bilt waar het Koninklijk Nederlands Meteo rologisch Instituut"(KNMI) zit. Vanuit daar worden de weersvoor spellingen verspreid." „De overheid moet bezuinigen en het KNMI is daar onderdeel van, dus moeten wij ook bezuinigen. In totaal worden er drie weersta tions opgeheven, waarvan Wilhel minadorp er één van is. Daar naast staan de locaties Nieuw- Beerta, Lauwersoog en Arcen op de lijst. Het besluit over het slui ten van de weerstations is nog niet definitief. Het KNMI gaat nog overleggen met de lokale overheid. Dit overleg is op een zo kort mogelijke termijn. Mocht het weerstation in Wilhelminadorp sluiten, dan is dat op 31 december dit jaar." Er zijn drie weerstations in Zee land. Wilhelminadorp, Vlissingen en Westdorpe. Hier kan er één van vervallen. Tegenwoordig krij gen wij ook heel veel informatie binnen van bijvoorbeeld satelliet- gegevens. Ook komt er veel data van amateurbronnen. Het water schap meet ook veel waarnemin gen op. De data van amateurbron nen zijn niet altijd even nauwkeu rig" Ia, het is een gevolg van bezuini gingen. Ik weet natuurlijk niet hoe inwoners van Wilhelmina dorp daar over denken en of ze het zullen missen. Er zullen zeker lokale partijen zijn die er tegen zijn en daar ook over in discussie gaan tijdens het overleg." „Nee, er komt niets voor terug. In ieder geval niet als alternatief waarnemingsstation. Er zijn nog twee weerstations in Zeeland en met de satellietgegevens kan er ei genlijk nog gewoon gemeten wor den. Er zal dus weinig verschil zijn." SINT PHILIPSLAND - Er ligt geen drijfzand op het strandje van Sint Philipsland. Dat heeft bureau Zee weringen maandag laten weten. Na berichten van omwonenden werd het onlangs opgeknapte strandje zaterdag afgezet. De men sen waren bang voor drijfzand. Maandag is het hele strand samen met de aannemer gecontroleerd. Zeeweringen stelt dat er geen en kel gevaar is voor de gebruikers. Op dit moment heeft Visser twee panden in de binnenstad (waar van hij er één in bezit heeft) op het oog, maar een definitieve keu ze is nog niet gemaakt. Hoewel zijn besluit niet voortkomt uit spijt over het destijds - na maar liefst 176 jaar - sluiten van de speelgoedwinkel, merkt Visser dat trouwe klanten het nog steeds prettiger vinden om speelgoed te komen afhalen op zijn pri- vé-adres. „En ik bezorg regelma tig speelgoed dat via de website is besteld en dan maak je overal een praatje. Erg leuk natuurlijk, maar niet optimaal. Daarom ben ik in deze sabbatical gaan kijken naar mogelijkheden voor een nieuwe winkel", vertelt Marco Visser. „De landelijke trend is dat je met wat meer specialisatie een goeie com binatie kunt maken tussen online en offline winkelen." Het besluit om met de fysieke speelgoedwinkel te stoppen was destijds ingegeven door onder meer de toenemende internetcon- currentie. „Maar ik denk nu dat Goes toch bruisend genoeg is voor een gespecialiseerde speel goedwinkel", zegt Visser. elke maand Nu zonder aansluitkosten Sim Only 300 min 500 MB KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING RILLAND - Vermoedelijk twee jon gens hebben in de nacht van zater dag op zondag een spoor van ver nielingen achtergelaten in Rilland en Stationsbuurt. De geldauto maat van de Rabobank, een bus hokje en minstens acht auto's moesten het ontgelden. Een bewoner van de Haltestraat in Stationsbuurt werd in de be wuste nacht rond kwart voor 4 wakker van een hoop lawaai. Ver moedelijk werd toen het bushok je bij het station vernield. Toen de getuige uit het raam keek, zag hij één jongeman bij het hokje staat. De tweede man sloopte op dat moment de spiegel van een wit bestelbusje af en deed dat even la ter ook nog bij twee personen auto's. Hoewel de bewoner direct de poli tie belde, waren de daders in geen velden of wegen meer te beken nen toen de agenten arriveerden. Er is nog een politiehond ingezet, maar die heeft de twee mannen niet meer kunnen opsporen. Vol gens een woordvoerster van de po litie hebben uiteindelijk acht mensen aangifte gedaan van ver nielingen aan hun auto. Behalve spiegels werden ook ruitenwis sers en kentekenplaten kapotge maakt. Het is niet voor het eerst dat Ril land te maken heeft met groot schalige vernielingen. Zo richtte een groepje jongeren twee jaar ge leden veel schade aan in de Hoofd straat en café Happy Inn. Marco van Weele, de eigenaar van dat etablissement, laat desgevraagd weten dat hij deze keer de dans is ontsprongen. Toch is hij behoor lijk boos over wat er is gebeurd. „Ik hoop dat de daders snel in de kraag worden gevat", zegt hij. „Dit veroorzaakt veel ongemak. In woners kunnen weer dagen niet pinnen en voor de getroffen auto bezitters is het ook een hoop gedoe. De auto van mijn buur man hebben ze ook onder han den genomen. Die man is 80 en had net een nieuwe auto. Dat is toch treurig? Ze moeten eens le ren van andermans spullen af té blijven." Van Weele spreekt het vermoe den uit dat cafébezoekers de ver nielingen hebben aangericht, maar hij denkt niet dat het om de Poolse kroegklanten gaat. „Bij de pinautomaat is een kapot bierfles je van Jupiler gevonden, maar dat drinken die Polen niet." Dat de geldautomaat het moest ontgelden is wrang. De Rabobank had hem net terug verplaatst naar de oude stek aan de Hoofdweg, omdat op de vorige locatie sprake was van vandalisme. Er werd daar zelfs een paar keer geprobeerd het apparaat te kraken. Desondanks staat Jos van Es- broeck - directeur Retail van de Rabobank Oosterschelde - nog al tijd achter het besluit om hem te rug te plaatsen in het voormalige bankgebouw aan de Hoofdweg. „Ik denk dat hier sprake is van een toevallige samenloop van om standigheden. Er zijn nog veel meer vernielingen aangericht, dus de daders hadden het niet spe cifiek op de geldautomaat ge munt." Volgens Van Esbroeck overweegt de Rabobank niet om de auto maat weg te halen uit het dorp na het zoveelste incident. „Dat neemt niet weg dat het heel verve lend is. Ik denk dat het al gauw vijf- tot zesduizend euro gaat kos ten om de schade te herstellen." 5 Het weerstation Wilhelminadorp staat op het punt om opgeheven te worden. Jan Rozema van het KNMI legt uit waarom, door Marina Smits -| Wat doet het weerstation pre- des? Waarom gaat het weerstation in Wilhelminadorp weg? 3 Is het weerstation belangrijk voor de Bevelanden? 4 Gaan we het weerstation mis sen? Komt er iets voor terug? door Luc Oggel GOES - Speelgoedwinkel Vissertoys komt terug. Nadat eigenaar Marco Visser zijn winkel aan de Papegaai straat in Goes een jaar geleden sloot en verderging als webshop, begint hij eind dit jaar toch weer een fysieke speciaalzaak. 15 I telfort.nl j 08001707 Telfort winkels 'Geen Polen, door Rob Paardekam KAPELLE - Het echtpaar C.I Kole en J.H. Kole-Maas uit Kapelle is maandag avond benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Locoburgemeester Leo Kosten speldde de versierselen op in de Petrakerk. De echtelieden kregen een lintje voor hun inzet voor de Gereformeerde Gemeente Kapelle en Kapel- le-Biezelinge. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54