Sim Only tegen superscherpe prijzen Puinloos strandje maakt dijkwerk af Honderd trekpaarden strijden in Noordwelle 66 We vinden het wel fijn dat De Kabbelaar een beetje De Kabbelaar blijft 24 SCHOUWEN-DUIVELAND AFSCHEID FAMILIEBEDRIJF Bastian en Caroline Mathijssen hebben De Rabbelaar verkocht. Sean van leien zet de zaak voort. Volgens Adi van Popering, oma van het tweejarige Bruënaartje, kan het er alleen maar op vooruit gaan. „Het was hier allemaal puin",, zegt ze over de oude staat van het strandje bij de Stoofpol- der. Het restantje strand ver dween compleet nadat De Klerk in opdracht van projectbureau Zeeweringen in april begon met het aanleggen van een nieuwe dijkbekleding. Reden om, nu het eerste deel van het werk in Brui- nisse klaar is, een nieuw strandje aan te leggen. „Het is Oosterschel- dezand. Dat zijn fijne korrels, dus kindvriendelijk", zegt Dert. Een deel van het zand spoelt naar verwachting weg, na verloop van tijd neemt het strandje z'n oude vorm weer aan. Om het de Bruënaren en de gasten van de na- elke maand Nu zonder aansluitkosten Sim Only 300 min 500 MB bijgelegen groepsaccomodatie wat makkelijker te maken, is ook een trap over de glooiing gelegd. De dijk, die vanaf deze week tot aan de Vluchthaven weer openge steld is, is aan de buitenkant voor zien van een onderhoudspad waar op gefietst mag worden. Ook het schelpenpad op de kruin - bedoeld voor voetgangers - is op nieuw aangelegd. Ondanks dat de dijk weer is opengesteld, kunnen wandelaars en fietsers deze week nog wel werklieden tegenkomen. Een aantal klusjes wordt nog afge rond, zoals het opruimen van puin en het fatsoeneren van de be strating rond het praathokje. SCHARENDIJKE - Nee, het was niet iets waar hij al tijden naar uitkeek en nee, het was ook zeker niet de insteek van het gesprek met de be drijfsadviseur in het vorige najaar. Toch besloten Bastian Mathijssen en zijn zus Caroline na dat ge sprek familiebedrijf De Rabbelaar in Scharendijke te verkopen. „Ja, het was de bedrijfsadviseur die met het V-woord kwam. Of we daar wel eens over gedacht had den. We hadden gelijk zoiets van okee, maar misschien moeten we er wel eens over nadenken." Het resulteerde in het besluit de zaak (hotel en eetcafé en een ver huurd winkelgedeelte) te koop te zetten. „Maar we hadden nooit ge dacht dat de koper zo dicht bij zou zitten." Want Sean van leien bleek zeer geïnteresseerd in de zaak. Hij heeft al enkele jaren in de winkelruimte van De Rabbe laar duikcentrum Scharendijke, waar je onder meer duiklessen kan nemen en spullen kan huren of kopen. Als 16-jarige jongen kwam hij met zijn brommer van uit Hellevoetsluis naar Scharendij- ke voor een bijbaantje in De Kab belaar. De jonge leeftijd van Sean (26 jaar) leverde nog wel wat hob bels op voor de financi«ring, maar uiteindelijk is het gelukt en neemt hij met zijn vader de zaak over. Veel zal er niet direct veran deren. Sean van leien: „We blij ven ons richten op de duikers." En de beroemde saté van Bas? „Die blijft op de kaart staan." Voor het personeel heeft de over name geen gevolgen, zij kunnen allemaal blijven. Voor de familie Mathijssen zal het wennen zijn. Duiken en De Kabbelaar zit ze in de genen. De ouders van Bastian en Caroline begonnen het bedrijf. Vijfentwin tig jaar geleden stapte Bastian ook in de zaak, drie jaar later gevolgd door zijn zus. „Ja, ik heb altijd ge zegd dat ik in de gelukkige om standigheid van mijn hobby mijn werk kon maken, nu maak ik van mijn werk weer mijn hobby." Als absoluut hoogtepunt van de vijf entwintig jaar Kabbelaar noemt hij de komst van de duikwrakken naar het Grevelingenmeer, waar hij zelf veel energie in heeft gesto ken. Hij ziet veel voordelen nu de zaak verkocht is, al was het alleen maar omdat hij wat vaker samen met zijn vriendin naar familie feestjes kan. Hij heeft ook al een nieuwe baan, net als zijn zus die gisteren is begonnen. Werkt in je voordeel In totaal gaat het om tweehon derd menners en verzorgers en honderd paarden, die in Noord welle hun kamp opslaan. Volgens mede-organisator Ken Buth is voor Noordwelle gekozen omdat dit Schouwse dorp zich wil profileren als gemeenschap waarin trekpaarden een rol spe len. Dit blijkt onder meer uit het jaarlijkse Straö, waaraan steeds meer dan honderd trekpaarden meedoen. Bij de Power Horse Competition bestrijden de combinaties elkaar op zeven wedstrijdonderdelen. Spectaculair daarbij zijn de hin dernissen die op snelheid worden genomen en het spiegelparcours waarbij twee combinaties gelijktij dig eenzelfde parcours rijden. Maar er worden ook behendig- heidsproeven uit de bosbouw af gelegd. Het slot van de wedstrij den op zondagmiddag is een 'con cours d'elegance' van authentieke wagens met de menners in bijbe horende kleding. De Power Horse Competition is voortgekomen uit een historische tocht, vijftien jaar geleden, van de palm Brouwerij. Die rit voerde over Schouwen-Duiveland met een overnachting van vijftig com binaties in Renesse. De competitie bestaat uit zeven wedstrijden: vier in Nederland en drie in België. Na Noordwelle ver trekt het circus naar Wilhemina- dorp voor wedstrijd nummer zes op 31 augustus en 1 september. door Joeri Wisse BRUINISSE - Voor de tweejarige Mar tin bleef het maandagmiddag nog eventjes bij toekijken, maar vanaf woensdag kan hij zelf met z'n felge kleurde graafmachine aan de slag op het nieuwe strandje van Bruinis- se. „Als het woensdag niet af is, krijgen alle kinderen een ijscootje van me", lacht projectleider Wou ter Dert van aannemer De Klerk Waterbouw uit Werkendam. Rabbelaar door Melita Lanting Op 'omadag' neemt Adi van Popering Martin mee naar de dijk, waar hij z'n ogen uitkijkt foto Dirk-Jan Cjeltema Bastian Mathijssen Bastian Mathijssen (links) vertrekt na 25 jaar. Samen met zijn zus be sloot hij het roer om te gooien en de zaak te verkopen. Sean van le ien is de nieuwe eigenaar, foto Dirk-Jan Gjeltema telfort.nl 08001707 Telfort winkels NOORDWELLE - De Power Horse Competition strijkt dit jaar voor het eerst neer in Noordwelle. Met vijftig combinaties van trekpaarden worden op 17 en 18 augustus wed strijden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50