Drie vieze mondjes met smos op de Vlissingse boulevard Schatzoeken in een modern jasje ZOMERKRANT 3 AANSCHUIVEN BIJ Jfet Iwoöie net op! Ik ben Evy!", schreeuwt de oudste van de fami lie Versteeg het uit als haar mond nog vol zit met een broodje kaas. Bas (33), Amanda (35) en tweeling Sem en Liza (2) zitten aan de bou levard van Vlissingen te genieten van een broodje smos. Waarom hier? ,,'t Smoske heeft de lekkerste broodjes van Walcheren," vertelt Amanda. Het stel uit Oost-Souburg heeft al wel vakantie. „Maar we blijven nog even hier." Evy (5) heeft haar mondje klaar: „Wij gaan altijd naar de Weertse Bergen met vakantie. Daar kan je knutse len en er is een robotpark en een disco." Amanda en Bas hebben allebei een broodje kipsaté met smos genomen, terwijl de drie kinderen één broodje kaas met mayonaise hebben gedeeld. „Op vakantie eten we altijd iets gemakkelijks. Vaak een snelle hap, maar we moeten natuurlijk ook op de gezondheid van de kinderen letten. Verder barbecueën we vaak en halen ook wel eens een frietje." Afgezien van de broodjes vindt het gezin het ook leuk om even op de boulevard te zitten. „In de wind en bij het strand, en je bent er zo van uit Souburg." Waneer de broodjes op zijn, doen de kinderen nog een wedstrijdje springen van de stoep en dan gaan ze weer verder. „Er is genoeg te doen in Zeeland, maar een echte vakantie begint voor ons als je echt van huis bent." Je moet goed opletten om ze te kunnen spotten, want 'jezelf onopvallend gedragen' is één n de belangrijkste spelregels. Maar ze zijn met velen: geocachers. Geocaching is een moderne versie van schatzoeken. Om de schat te vinden, moet je een wandelroute lang vragen over de omgeving be antwoorden. De coördinaten die je daarmee ver dient, brengen je na elke vraag dich ter bij je doel. Om mee te doen, hoefje slechts een account aan te maken op www.geocaching.com en dan kun je van start. Als je je postcode hebt ingevoerd, krijg je een lijst van alle schatten die er in de buurt te vinden zijn, ingedeeld in verschillende niveaus. Binnen de provincie zijn er verrassend veel: de Zeeuwse natuur blijkt favo riet onder de schat-verstoppers. Het zou zelfs zomaar kunnen dat je nu bovenop een schat staat. Eén van de zogenaamde caches waar je naar op zoek kunt, is 'Kiek kiek kiek, un kacheltje op d'n diek'. En nee, een 'kacheltje' heeft in dit ge val niets met warmte te maken; het is Zeeuws voor 'lammetje'. Als je daar achter bent, kun je één van de vragen op de route beantwoorden. Vervolgens voert dat je verder op je wandeltocht langs de prachtigste natuurgebieden en de gezelligste straatjes, die je normaal gesproken zo voorbij zou rijden. Een ideale manier om de streek eens met an dere ogen te bekijken. Als alle vra gen op de route goed beantwoord zijn, bliikt dat de schat verstopt ligt in een Zeeuwse polder. Een laatste stukje lopen, nog wat porren met een stok en dan: bingo. Een heuse schat, zomaar onder een bankje op een terp. Waar die terp preciés is, blijft in dit verhaal natuurlijk lekker geheim. Het zoeken zeifis namelijk het al lerleukst. DINSDAG 2 JULI 2013 In deze rubriek schuiven we onverwacht aan bij men sen die bezig zijn met lunch of diner. door Adriënne van Werf m Patrick Polie van Promotie Zeeland Delta: „Mocht er nog iemand zijn die denkt dat Zeeland oubollig is, dan is slechts een blik op onze lijst internetvoorzieningen nodig. Dan weet je wel beter!" foto's Dirk-Jan Gjelteman Bij geocachen moet je op zoek naar schatten die her en der in Zeeland lig gen verstopt, foto Cris Sohier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43