'Het is hier nu nog mooier dan in mijn herinnering' l^okdie Piatckewi op de fieU 2 ZOMERKRANT ZOMEI GASTEN Wie: Cees de Bruijn en Jeannett Heessels Woonplaats: Maarssen Waar: Oostkapelle Hij een afritsbroek, zij een paar handige fietstas sen. Druk in overleg boven een kaart van Wal cheren zijn Cees en Jeannett onmiskenbaar toe risten. De caravan waarmee ze naar Zeeland zijn afgereisd hebben ze in Domburg gepar keerd, om vervolgens op de fiets Walcheren te ontdekken. Of eigenlijk herontdekken, want ze zijn er vooral om herinneringen op te halen. „Vroeger gingen we hier altijd op vakantie met onze ouders, maar toen gingen we studeren in de Randstad en vanaf dat moment is het er niet meer van gekomen", zegt Cees. In herinnering is al les doorgaans wat rooskleuriger, maar Jeannett vindt Zeeland nu, vijfendertig jaar later, juist nog mooier dan vroeger. „Nu we wat ouder zijn zien we vooral hoe prachtig de natuur is, daar heb je als jon gere toch minder oog voor." Volgens Cees is Oostka pelle duidelijk moderner geworden. Als hij wil ver tellen waar dat precies aan te zien is, valt zijn ant woord echter weg door een tractor die met veel ka baal langsrijdt. „Uiteindelijk is het toch nog steeds een dorp", lacht Jeannette. Maar die landelijke sfeer moet er vooral blijven, vinden ze. Zoals Cees op merkt: „Dat je tijdens zo'n fietstocht de boeren nog gewoon met een schofFeltje op het land ziet werken. Juist dat is de charme van Zeeland." Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl slaat. Zowel het internetgebruik als het gebruik van apps verdub belt zelfs ieder jaar." Om een Zeeuws dagje weg te plannen zijn er onder meer de Ontdek Zeeland App met een reis gids en toeristische info, de Fiets route App om je eigen fietsroute samen te stellen, de Duik App met een overzicht van alle duik- plaatsen in Zeeland en Delta's Zeeland App, waarin je de favorie te locaties vindt van Delta-mede werkers. De apps zijn te downloaden via www.wvzeeland.nl/nl/app. Als dat nog niet interactief genoeg voor je is, kun je ook terecht op http://routes.vvvzeeland.nl/nl/. Via dit nieuwe Routeplatform kun je routes maken, opslaan en via social media eenvoudig delen met vrienden. Zeeland stond al bekend als een echte fietsprovincie, en als het aan Promotie Zeeland Delta ligt, binnenkort ook als 'internetpro- vincie'. Patrick Polie heeft er in ie der geval vertrouwen in dat dat gaat lukken. Op dit moment houdt hij zich onder meer bezig met het ontwikkelen van een app die je informatie geeft over een ge bied als je een verkeersbord scant. „Mocht er nog iemand zijn die denkt dat Zeeland oubollig is, dan is slechts een blik op onze lijst in ternetvoorzieningen nodig. Dan weet je wel beter!" ZELF AAN DE SLAG je kennis over de Brouwersdam op de proef stellen. Voorbeeld: Hoe lang is de Brouwersdam? Het goede antwoord levert de routebe schrijving naar de volgende QR-code op. Weet je het niet, dan stuurt de app je genadeloos de ver keerde kant op. En dat kan nogal eens gebeuren, want zelfs medewerkster van het Zeil Surfcentrum Jorien van den Brand vond de vragen soms best lastig. „We hebben de tocht een paar keer gedaan met mede werkers onder elkaar en er waren best wat vragen die we niet wis ten. Hoewel het eigenlijk vooral om algemene ontwikkeling gaat hoor, zoals bij vragen over de Wa tersnoodramp." Toch heeft Jorien nog nooit stie kem iets op internet opgezocht. (Zegt ze.) Als je het als toerist ech ter niks vindt om telkens ver keerd te lopen, kan het opzoeken juist ook een manier zijn om meer over de omgeving te leren. Volgens Mirna Boogert van VW Zeeland kun je overigens niet écht verdwalen. „Het gebied is niet zo heel groot." Op een aantal punten is de speur tocht wel duidelijk aan vernieu wing toe, zoals in het geval van de QR-codes op de weg, waar zo vaak door auto's overheen is gere den dat ze niet meer te scannen zijn. De VW heeft aangegeven dat komende zomer allemaal in orde te maken. Intussen is het on line-team van de WV sowieso druk bezig. De provincie Zeeland is één van de voorlopers op het gebied van internettoepassingen voor toeris ten. „Mensen zijn tegenwoordig gewend om op ieder moment en iedere plaats informatie te krij gen", zegt Patrick Polie van Pro motie Zeeland Delta. „Wij probe ren daar zo goed mogelijk op in te spelen, en we zien dat het aan- Smartphoneverslaafden opgelet: er zijn zomeractivi- teiten waarbij er niet verontwaardigd wordt gerea geerd als je telkens op je telefoon staat te kijken. Sterker nog, bij steeds meer toeristische uitjes is een telefoon met internet een vereiste. Zo is er Het Damspel op de Brouwers dam. Een spel dat je kosteloos en op elk moment kunt spelen, zowel in een team als alleen. Het enige dat je nodig hebt is een smartphone met QR-codescan- ner. En een paar goede schoenen, want de route loopt over de zand plaat Kabbelaarsbank en daar zijn hakken toch niet zo handig, zo bleek tijdens het maken van dit verhaal. De eerste QR-code vind je op een informatiebord voor het Zeil Surfcentrum Brouwersdam, waar je ook je auto kunt parkeren. Een maal onderweg volgen vragen die door Simone Maas Zeeland loopt voorop met internet voor toerist Er zijn verschillende toepassingen op internet te vinden voor toeris ten die zich in Zeeland willen ver maken. Kijk op: www.vwzeeland.nl/nl/app http://routes.vwzeeland.nl/nl www.geocaching.com -p Het Damspel op de Brouwersdam speel je door met je mobiele tele foon QR-codes te scannen. Dan krijg je een vraag op je scherm die je moet beantwoorden. door Simone Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42