Van Duivendijk blijft winnen W Droom zeiler Roth komt uit SPORT 33 Supersnel 4G, supersnel voor iedereen SINT-ANNALAND - Dirk van Duiven- dijk was maandag op de Ooster- schelde opnieuw in goede vorm. Op de vierde dag van de Delta- week pakte de zeiler de zege in de B-klasse van de rond- en platbo dems. Dat deed hij in de twee da gen daarvoor ook al; dat leverde hem toen de Zeelandprijs op. De zeiler uit Tholen won ook nog een all-over prijs. Met Van Dui vendijk hield het Zeeuws succes niet op. Ook Arjan Overbeeke uit Veere kwam goed voor de dag. In de ORC2-klasse zwaaide hij de scepter met verve. Hij liet Bram Soethoudt en Marco van Dijke in het stof bijten. Het startveld moest overigens aan omvang wat inboeten. Veel zeilers keerden na het weekend al huiswaarts. Barcelona, om ons vervolgens jn Brazilië een zesde cup te bezor gen." Het succes van Brazilië be gon bij het uitstekende spel van Neymar, die tegen Spanje ook weer scoorde, en de rest van het team volgde. Ondanks de Braziliaanse euforie die nu door de straten marcheert, is het land nog lang geen wereld kampioen. Weet ook wereld- ster-in-wording Neymar. „Rustig aan, we hebben een goed toer nooi gespeeld, maar de weg is nog lang. We hebben de gouden sleu tel tot succes echter in handen." Een jaar lang zonder competitieve wedstrijden maakt een goede voorbereiding lastig, zeker met een dergelijk jong team. Scolari liet wijselijk weten dat de deur voor de ervaren spelers openstaat. „Voor grote spelers is altijd plek. Afhankelijk van het moment en de situatie, kunnen ze onderdeel uitmaken van de best mogelijke selectie voor het eindtoernooi." Een Confederations Cup-winnaar kroonde zich een jaar later nog nooit tot wereldkampioen. De laatste twee edities van het toer nooi werden gewonnen door Bra zilië, maar tot tweemaal toe sneu velde het Zuid-Amerikaanse land het jaar erop bij het WK in de kwartfinale. Het gaat om pieken op het juiste moment. „Veel beter dan hoe ze zondag speelden gaat het niet worden", stelde voetballegende Tostao, die Brazilië in 1970 aan de zijde van Pelé de WK-titel bezorg de, in een analyse. Neymar en Bra zilië hebben nog een lange weg te gaan om een zesde ster toe te voe gen aan het palmares. Iedere dag zijn er zo'n 100 technici bezig om 4G beschikbaar te maken, in totaal worden er zo'n 4.000 zendmasten klaar gemaakt voor 4G. KPN legt het 4G netwerk supersnel aan, daarom werkt 4G nu al in een groot deel van Nederland en elke week komen er plaatsen bij. Begin volgend jaar is 4G al beschikbaar in heel Nederland. Met 4G heb je tot wel lOx sneller mobiel internet. Kijk voor meer informatie op kpn.com/4g. „Hiervoor kwamen ze bij de TU terecht. Die kreeg voor 2013 het budget niet rond, waardoor we werkeloos zouden moeten heb ben toekijken. Nu krijgt een aan tal jongens toch weer de mogelijk heid om een onvergetelijke erva ring op te doen. Voör mij persoon lijk was het echt een droom om mee te kunnen varen", vertelde Roth, de enige Zeeuw in de wed strijd en aan boord van de Iskar een stuurman alsmede trimmer van het grootzeil, maandag in de jachthaven van Breskens. De West-Zeeuws-Vlaamse vis sers- en watersportplaats begroet te de twaalf deelnemende boten aan de Tour de France a la Voile als eerste finishplaats. De eerste race vanuit Duinkerke werd ge wonnen door de Franse topfavo riet Franck Cammas, vorig jaar winnaar van de Volvo Ocean Ra ce, met de Groupama 34. Roth zit niet per toeval aan boord van de Iskareen. „Aanleg en veel inzet tonen. Zeker bij lange etap pes offshore die net als vanuit Duinkerke ook deels 's nachts worden gevaren", noemt de Schouwenaar belangrijke vereis ten waardoor de keuze op hem viel. Hij vaart mee met veredelde amateurs. „Maar die doen nauwe lijks onder voor profs. Het zit 'm vooral in de details. Professionele teams maken in principe geen fou ten. Wij hebben iets meer tijd no- dig om de boot weer op koers te krijgen als bijvoorbeeld de wind verandert. Profs hebben dit in een mum van tijd voor elkaar." Roth beleeft niet zijn vuurdoop in een meerdaags zeilevenement. Zo maakte hij al deel uit van de equipe die de Sailing Arabia The Tour op zijn naam schreef. Die wedstrijd bestond uit zeven etap- pes naar onder meer Bahrein, de Emiraten en Oman. „Net als hier werden er ook lokale races geva ren. Een zege in de Sailing Arabia telt. Ook op basis daarvan ben ik gekozen voor de Tour de France a la Voile." De Iskareen staat na vijf korte etappes en één offshore race op de tiende plaats in het tussenklas- sement. De Groupama 34 gaat na zes zeges aan kop. Vandaag staan drie races voor de West- Zeeuws-Vlaamse kust op het pro-., gramma. De wedstrijd (off-shore zo'n 1200 mijl lang) doet nog ne gen kustplaatsen aan en finisht op 28 juli in Marseille. doet 't gewoon in handen UITSLAGEN TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen, vierde ronde: Lisicki (Dui/23) - Serena Williams (VSt/1) 6-2 1 -6 6-4, Agnieszka Radwanska (Pol/4) - Pironko- va (Bul) 4-6 6-3 6-3, Li Na (Chn/6) - Vinei (lta/116-2 6-0, Kvitova (Tsj/8) - Suarez-Navarro (Spa/19) 7-6 (5) 6-3, Bartoli (Fra/15) - Knapp (Ita) 6-2 6-3, Stephens (VSt/17) - Puig (PRi) 4-6 7-5 6-1, Flipkens (Bel/20) - Pennetta (Ita) 7-6 (2) 6-3, Kanepi (Est) - Robson (GBr) 7-6 (6) 7-5. Mannen, vierde ronde: Djokovic (Ser/1) - Haas (Dui/13) 6-1 6-4 7-6 (4), Murray (CBr/2) - Joezj- ni (Rus/20) 6-4 7-6 (5) 6-1, Ferrer (Spa/4) - Do- dig (Kro) 6-7 (3) 7-6 (6) 6-1 6-1, Berdych (Tsj/7) - Tomic (Aus) 7-6 (4) 6-7 (5) 6-4 6-4, Del Potro (Arg/8) - Seppi (lta/23) 6-4 7-6 (2) 6-3, Janowicz (Pol/24) - Melzer (Oos) 3-6 7-6 (1) 6-4 4-6 6-4, Verdasco (Spa) - De Schepper (Fraj 6-4 6-4 6-4, Kubot (Pol)-Mannarino (Fra) 4-6 6-3 3-6 6-3 6-4. I Andy Murray Nu 4G beschikbaar 50% Nederlandse bevolki Sep. 2013 Dec. 2013 Voor 80% beschikbaar. Feb. 2014 Mrt. 2014 4G in heel Nederland. DINSDAG 2 JULI 2013 door René van Stee BRESKENS - Vorig jaar was Mark Roth nog ondersteuner aan de wal van de zeilboot van de Technische Universiteit (TU) Delft die meevoer in de Tour de France a la Voile, de zeiltegenhanger van de Tour per fiets. Ditmaal vaart de 21-jarige Scharendijkse zeilfanaat, tevens stu dent maritieme techniek in Delft, mee met de Iskareen. Die Duitse boot had nog enkele bemanningsle den nodig. I Mark Roth

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33