Monteiro en De Vroome kunnen het laat maken CONFEDERATIONS CUP 32 SPORT De druk van de natie lag op de schouders van de 21-jarige Neymar. Het Braziliaanse wonderkind maakte het meer dan waar. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl 0 @sweetdealzeelnd O fb.com/sweetdeal.zeeland De negentienjarige De Vroome is deze zomer bezig aan zijn eerste reeks ITF-toernooien. Hij heeft nog geen ranking. De even oude Monteiro heeft al duidelijk meer ervaring. Hij staat 365e op de we reldranglijst en kwam de afgelo pen weken al goed voor de dag bij andere optredens in Nederland. Op het gravel in Middelburg was het verschil tussen de twee echter klein. De rally's duurden lang, net als de meeste games. De Vroome en Monteiro, als vier de geplaatst, begonnen pas om ne gen uur aan hun partij en konden de wedstrijd, die eindigde in 6-4 6-3-overwining voor de Zuid- Amerikaan, maar net voor slui tingstijd afmaken. Monteiro had in beide sets aan één break ge noeg. Hij verzilverde zijn tweede matchpoint. Eerder op de dag haalde Montei- ro's landgenoot Wilson Leite de tweede ronde al. En ook Wesley Koolhof, Colin van Beem, de Nieuw-Zeelander Sebastian Lavie en de Australiër lacob Grills gin gen door. Van Beem hoefde maar kort op de baan te staan. Bij de stand van 3-0 in zijn voordeel gaf de Wit-Rus Nikolai Fidirko op. Vandaag barst het evenement ei genlijk pas echt los. Op zowel het centercourt als baan 3 is er vanaf 11.00 uur een fraaie line-up. Bij de mannen komen de Est Jurgen Zopp (de nummer één van de plaatsingslijst) en Matwé Middel koop (publiekslieveling en twee voudig winnaar in Middelburg) in actie. Bij de vrouwen spelen de Amerikaanse Julia Cohen (als eer ste ingeschaald), Indy de Vroone (hét toptalent in Nederland) en Angelique van der Meet (de loka le favoriet) hun eersterondepar- tijen. De laatste, afkomstig uit 's-Heer Abtskerke, stapt pas op zijn vroegst om 20.00 uur de baan op. Haar partij tegen de Belgische Alison van Uytvanck vormt het sluitstuk van dag twee. De ver wachting is dat de twee aan el kaar gewaagd zullen zijn en dat ze het wel eens laat kunnen gaan maken. Beiden staan in de top driehonderd. Woensdag slaan de andere twee Zeeuwse speelsters, Lesley Kerk- hove en Bernice van de Velde, pas hun eerste ballen. Ook Arantxa Rus en Thomas Schoorel, die maandag al wel in Middelburg ar riveerde, hebben nog een dag rust. De kampioen is terug gekeerd'. 'De dag dat we Spanje veran derden in Tahiti'. 'De furie van de zes voudig kampioen'. De kranten dompelden de Braziliaanse fans een dag na de memorabele 3-0-ze ge op Spanje in een kolkend Maracana nog eens onder in de ge lukzalige roes van de overwin ning en namen zelfs al een voor schot op een zesde WK-titel. On geloof en trots vochten om voor rang, waarbij trots als overwin naar uit de bus kwam. Terwijl de steden in Brazilië de af gelopen weken het toneel waren van grote demonstraties, confron taties met de politie en een hoop onvrede, hield de liefde voor het nationale Braziliaanse elftal ook niet over. Media, ex-voetbalhel- den, kenners en fans waren we kenlang sceptisch over het team. Het speelde te resultaatgericht, de selectie ontbeerde ervaring zon der grote namen als Kaka, Ronal- dinho en Ramires, te weinig zicht baar was het 'jogo bonito', het mooie spel. „Maar Felipe Scolari lijkt een goede mix te hebben ge vonden", beaamt sportjournalist en Brazilië-watcher Bernardo Gentile van UOL. „We hebben de andere landen laten zien dat Brazi lië in eigen huis heel moeilijk te kloppen is. De energie waarmee het team speelde tegen Spanje werkte aanstekelijk." Gentile glun dert. Hij is niet de enige die in eens enorm fan is van deze ploeg. In de barretjes is De Zesde, zoals de missie naar de wereldtitel wordt bestempeld, het onder werp van gesprek en het elftal wordt bewierrookt, met Neymar als middelpunt. Gentile voorziet een mooie toe komst. „Neymar zal komend sei zoen enkele stappen zetten bij FC Outdoor Dressage in Stal de Kroo De Stichting Hippische Sport Zee land houdt bij manege De Kroo in Nieuw-en Sint Joosland de jaar lijkse Outdoor Dressage. De be langstelling voor het vijfdaagse evenement, dat woensdag begint, is groot. Bijna vierhonderd combi naties, van klasse B tot en met na tionaal Grand Prix, komen aan de start. Goud voor Aerssens in jaargangfinale In de jaargangfinale zwemmen in Dordrecht heeft Jeroen Aers sens (Schelde) zijn favorieten- status waargemaakt. Hij tikte, in de wedstrijd die ge zien kan worden als het Neder lands kampioenschap voor mi- nioren, als eerste aan op de 100 meter vlinderslag in 1.13.81 mi nuten. IWeede dan voor Buijze en Struijk Jerry Buijze van Taekwon-Do Yom-Chi Goes en Raven Struijk van Taekwon-Do Middelburg hebben de tweede dan behaald. Het examen vond plaats in Krimpen aan de Lek bij sport school Koguryo. Examinator Giel Rombout, (zesde dan), vond dat beiden een goed exa men aflegden. Uitblinker Neymar van Brazilië houdt de beker omhoog na de 3-0-zege op Spanje, foto Antonio Locerda/EPA Neymar heeft sleutel i door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Bij de Challenger Zeeland hebben ze dit jaar een be tere lichtinstallatie dan in voorgaan de jaren. Daardoor kan er tot laat op de avond getennist worden op het centercourt van MLTC. Max de Vroome en de Braziliaan Thiago Monteiro maakten daar op de eer ste dag meteen gebruik van. De laatste slagenwisseling in hun par tij was pas om half elf. door jan Willem Zeldenrust NIEUW- EN SINT JOOSLAND DORDRECHT KRIMPEN AAN DE LEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32