Maher als een Tourheid onthaald SPORT 30 Hij hoort direct bij de grootverdie ners van PSV en krijgt nummer 6, het nummer dat Mark van Bom mel vorig seizoen droeg. Maher wilde dolgraag naar Eindhoven, bezweert hij tijdens een ingelaste persconferentie. „Al anderhalf jaar, ik weet dat PSV echt voor mij gevochten heeft. Marcel Brands heeft mij mijn eerste contract bij AZ gege ven, daar ben ik hem altijd heel dankbaar voor geweest. Dat ik hier naartoe kan komen, vond ik geweldig. Daaruit blijkt dat hij nog steeds vertrouwen in mij heeft. Ik kon ook naar het buiten land, maar heb steeds aangegeven dat een topclub in Nederland mijn voorkeur had." Maher leed de afgelopen weken niet onder de enorme media-aan dacht voor zijn aanstaande over gang naar Eindhoven. „Voor mij was het niet moeilijk. Ik wist al wat ik wilde en waar ik aan toe was, het was alleen even afwach ten of de clubs eruit zouden ko men." Vader Iher slaat zijn tienerzoon gade, terwijl hij tientallen journa listen te woord staat. „Natuurlijk hebben we het thuis allemaal be sproken. Adam weet heel goed wat hij wil, doet niks overhaast. Het gaat allemaal geleidelijk bij hem, maar toch ook heel snel." Maher en zijn ouders, hij is enig kind, verhuizen waarschijnlijk snel naar Eindhoven. Topman Tiny Sanders van PSV denkt nog altijd dat Ajax Maher ook dolgraag wilde. De club deel de twee weken geleden mede geen bod te zullen doen, Sanders sluit niet uit dat het een rookgor dijn is geweest. Maher: „Dat Ajax mij niet wilde? Ik kan daar niks over zeggen, wel dat ik merkte dat PSV mij echt heel graag wilde hebben. Aan het niveau zal ik best moeten wennen." Brands glom ondertussen van trots. Hij incasseert de compli menten voor het binnenhalen van de 6,5 miljoen euro kostende Maher. „In het voetbal krijg je soms kritiek, dan ben je weer de held. We hebben Adam gehaald omdat we het een goede speler vinden. De complete staf en het totale scoutingsparraat was het daarover alteng eens." PSV lijkt inmiddels veel op een beloftenteam, de club nam in mei afscheid van alle (bijna-)dertigers. Bouma, Engelaar en Waterman kregen geen nieuw contract aan geboden. Van Bommel koos ervoor om te stoppen en Hutchinson zet zijn carrière ondanks een aanbieding van PSV elders voort. Tel daarbij het afscheid van Vuko- vic (25) en Nijland (24) en de ver kopen van Mertens (26), Lens (25) en Pieters (24) en de verjongings kuur wordt nog indrukwekken der. Het kweken van kapitaal op het veld is een belangrijk onder deel van het PSV-beleid. Het wekt dan ook geen verbazing dat de jonge Adam Maher (19), Jef frey Bruma (21) en Florian Jozef- zoon (21) tot nu toe als vervangers zijn aangetrokken. Bronzini klopt Vos in tweede etappe Marianne Vos heeft voor de tweede dag op rij net naast de ritzege in de Ronde van Italië gegrepen. De rozetrui- draagster eindigde maandag in de tweede etappe van de Giro Rosa, een rit over 99,6 kilometer met start en fi nish in Pontecagnano Faia- no, als tweede in de massas print. De veelvoudig kam pioene moest de Italiaanse Giorgia Bronzini voor zich dulden. Rodney Sneijder ook naar Tlirkije In navolging van zijn broer Wesley speelt ook Rodney Sneijder komend seizoen in Turkije. De middenvelder van RKC Waalwijk heeft een principe-akkoord be reikt met Sanliurfaspor, een club die op het tweede prof niveau speelt De 22-jarige Sneijder, de jongere broer van Galatasaray-speler We sley, begon zijn carrière bij Ajax, maar brak daar nooit door tot het eerste elftal. Fifa bestraft Ethiopië met puntenaftrek Ethiopië is officieel drie pun ten kwijt in de strijd om kwalificatie voor het WK 2014. De wereldvoetbalbond Fifa bestrafte het land voor het opstellen van een niet-speelgerechtigde speler in de interland tegen Bots wana op 8 juni. Zuid-Affika heeft daardoor nog een kans zich te plaatsen voor het WK in Brazilië. Dat land staat nu op twee punten ach terstand van Ethiopië. Extra bandentest in Formule 1 Na het bandendrama bij de Grote Prijs van Groot-Brit- tannië heeft de FIA besloten de Formule i-teams deze maand extra te laten testen met het Pirelli-rubber. De testsessie die voor 17 tot en met 19 juli op Silverstone op het programma stond, was in eerste instantie bedoeld om jonge talenten een kans te geven. Maar de teams mo gen nu hun vaste coureurs inzetten om de banden te testen. Djokovic en Murray in kwartfinales Novak Djokovic staat voor de zesde keer in zijn loop baan in de kwartfinales van Wimbledon. De Servische nummer een van de wereld, in 2011 winnaar van het grastoernooi, bleef ook in zijn vierderondepartij tegen Tommy Haas zonder setver- lies: 6-1 6-4 7-6 (4). Ook Andy Murray blijft in de race voor de Wimbledon- titel. De Schotse favoriet ver sloeg de Rus Michail Joezjni: 6-4 7-6 (5) 6-1. Sabine Lisicki kan haar geluk niet op na de winst op Serena Williams, foto Andy Rain/EPA door Rik Elfrink EINDHOVEN - Als een ware Tour heid in een wielercriterium werd Adam Maher (19) maandag ontvan gen op De Herdgang. Rond het mid daguur arriveerde het talent bij PSV, waar honderden fans hem toe zongen en zijn naam scandeerden. De medische keuring leverde geen problemen op, Maher kon dan ein delijk zijn handtekening onder een vijfjarig contract zetten. PONTECAGNANO SANLIURFA BERN LONDEN LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31