t vt w ii 4 I Etappes Corsica zijn goed bevallen c c u Fast Liz SPORT 29 If 4. fl R Y P T 0 R E U R Ploegentijdrit vandaag. De gele genheid voor menig team om uit te pakken met nieuw mate riaal. Zoals Lotto-Belisol. Trots stel de de Belgische equipe aan de vooravond van deze ronde de 'Ridley Fast Dean' voor, de tijdritfiets die Jurgen Van den Broeck eindelijk op het eindpo- dium in Parijs moet helpen. Maar daar bleef het niet bij. Ook voor sprinter Andre Grei- pel had de ploeg iets bijzon ders in gedachten. Weliswaar geen volledig nieuwe fiets, maar wel een 'Ridley Fast Noah' geschilderd in de Duitse kampioenskleuren. lochim Aerts, stichter en baas van het Belgische fietsenmerk Ridley, stond er maar wat trots bij toen hij de fietsen toonde in het rennershotel. „Op het nippertje voor deze ronde goedgekeurd door de UCI", zei hij over de Ridley Fast Dean. Waar die wat merkwaardige na men vandaan komen voor de paradepaardjes van zijn fietsen merk? „Mijn twee oudste kinderen he ten Dean en Noah.. Ik heb trou wens nog een dochtertje van net een jaar. Liz..." Mag u raden hoe de volgende Ridley Fast gaat heten... TOUR DE FRANCE 4e etappe 2 juli - 25km Toch waren er maandag na afloop van de derde etappe nauwelijks renners te vinden die vol opluch ting reageerden op het vertrek vanaf het eiland. „Ik vond het ei genlijk wel relaxed hier", zei Bel- kin-kopman Bauke Mollema. „Je hebt hier minder mensen, dus het was niet zo druk als bij ande re Tourstarts. En die smalle, boch tige wegen? Ach, dat viel uiteinde lijk allemaal wel mee. Alleen van daag was het veel draaien en ke ren. Maar ik ben Corsica goed doorgekomen. Van mijn val van zaterdag heb ik nauwelijks nog last." Van Mollema mag de Tour. best nog eens terug naar Corsica. „Waarom niet? Het is goed toeven hier." „Mooi eiland", viel Lars Boom zijn kopman bij. „Het enige na deel is dat we nu weer het vlieg tuig in moeten. We hebben drie vluchten deze Tour. Dat hoeft van mij eigenlijk niet." Ook Wout Poels (Vacansoleil-DCM) blikte te vreden terug op de drie dagen op Corsica. „Ik heb me steeds goed van voren weten te handhaven. En ik ben overeind gebleven. Dat is het belangrijkste." Koen de Kort (Argos-Shimano) stond er minder vrolijk bij. „Ik ben wat ziek. Zowel vandaag als gisteren moest ik er heel vroeg af en heb ik veel afgezien. Maar voor ons als ploeg was het hier natuur lijk een bijzonder geslaagde Tours tart. Ritwinst en daarna ook nog gele en groene trui met Marcel Kittel." Tom Davids, die bij Ar gos-Shimano deel uitmaakt van de begeleiding onderschrijft de woorden van de coureurs. „Voor de renners was het hier ook niet echt anders dan bij andere Tour starts. Ja, ze moesten twee keer vliegen, maar dat is eigenlijk alles. Voor de rest van het personeel kwam er wel heel veel kijken bij deze operatie. Twee keer met alle auto's, de truck en de bus op een veerboot. De meesten hebben hier hele lange dagen gemaakt." Voor de ploegen was het in de tweede en de derde rit niet moge lijk om met de teambussen via een omleidingsroute bij de finish te komen. Davids: „Daar zijn de wegen hier te smal voor. Dus moesten de soigneurs met cam pers en auto's 's ochtends vroeg over het parkoers naar de finish. En de renners moesten dan na af loop weer met camper, auto of fiets terug naar het hotel." Maan dagavond vertrokken de coureurs meteen na de finish, na een douche in een plaatselijk sport complex, met de bus naar het vliegveld van Calvi. Van daaruit vlogen ze naar Nice. inde 3. Speelvogelt DINSDAG 2 JULI 2013 De meeste Nederlandse renners kijken met een goed gevoel terug op de etappes op Corsica, foto Pascal Pochard-Casbianca/EPA door Jan Martens FRANKRIJK Promenade 5km S des Anglais 25km Middel- 0 land se Zee hoogteverschil en moeilijkheidsgraad door Jan Martens CALVI - Na drie dagen Corsica is de Tour vanaf vandaag weer waar ze thuishoort: op het Franse vaste land. Het duurde 110 jaar, sinds de eerste Tourstart in 1903, voor de ronde het aandurfde om het Eiland van de Schoonheid in de Middel landse Zee aan te doen. Angst voor aanslagen van de afscheidingsbewe ging FNLC, vrees voor de smalle, bochtige wegen op het eiland en de verwachte logistieke problemen waren debet aan het alsmaar uitblij ven van een Tourbezoek op Corsi ca. Achter elke cryptische omschrijving schuilt de achternaam van een renner in combinatie met de naam van zijn ploeg. De oplossing volgende '>l U PZC. Oplossing maandag 1 juli: Vroeger bij Ikea Bak Lotto (Bij Ikea had je vroeger een ballen (Lotto) bak)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29