'Burgemeester nee, wethouder ja, maar alleen als het op mijn pad komt' ZEELAND 27 Een gemeenteraad moet een afspiegeling zijn van de maatschappij. „Dat is het eerlijkst, want dan hoor je veel verschillende meningen", zegt Ellen van der Klooster-Dobbelaar, „en het is bovendien erg goed voor de sfeer." Wat dat betreft zit het wel goed bij de gemeente waar Van der Klooster (49, PvdA) raadslid is. Noord-Beveland heeft procentueel gezien de meeste vrouwen. „Elke partij behal ve de SGP heeft een vrouw als raadslid binnen haar gelede ren. De WD zelfs twee vrouwen." Ze vindt het niet gemakkelijk om precies aan te geven wat de rol van de vrouwen is in haar raad. „We zijn met elkaar een team, maar dan heb ik het over de mannen en vrou wen samen. Alle dertien raadsleden hebben het beste voor met Noord-Beveland. Dat is wat ons bindt. En als het moei lijk is, of als de belangen botsen, dan komen we er met el kaar uit. Ja hoor, zonder te ruzie te maken. Zo professio neel en volwassen zijn we." Want na afloop van pittige discussies over Noord-Beve- landse kwesties is er de nazit. „Dan drinken we een drank je en spreken uit wat ons dwarszit. Het is echt een vooroor deel dat vrouwen langer een wrok koesteren tegen (politie ke) tegenstanders. We kibbelen niet. Ik denk dat juist de mix van vrouwen en mannen goed werkt. Het lijkt mij niet prettig om alleen maar onder mannen te zijn, of al leen maar onder vrouwen." Soms is het wel lastig om in je privé-omgeving op een raadsbesluit te worden aangesproken. „Neem de besluitvor ming rond de mogelijke komst van de Aldi in Wissenker- ke, waar voor- en tegenstanders van zijn." Op straat keken sommigen weg als ze Ellen zagen en op in ternet stonden opmerkingen dat de raad geen verstand had om de Aldi binnen te halen. „Er werd gesuggereerd dat we daar zeker een jaar lang gratis boodschappen moch ten doen en we zouden fraude plegen. Dat doet me dan wel erg veel pijn. Misschien hebben vrouwen daar meer last van dan mannen. Die persoonlijke aanval maakt het raadswerk zwaar." In de bijna acht jaar tijd dat ze raadslid is, is ze wel 'stevi ger geworden'. „Ik was jong en onervaren en dan raak je snel van de wijs. Maar je leert met kritiek om te gaan." Ze begrijpt er nog steeds niets van dat raadsleden uit een besloten vergadering kunnen klappen. „We hadden ge heimhouding afgesproken in de vergadering over de nieu we burgemeester en de volgende dag stond alles in de krant. Voor mij is afspraak afspraak. Ik weet niet of dat geldt voor vrouwen in het bijzonder." En over haar eigen carrièreplanning? „Ik wil geen burge meester worden, misschien wel ooit wethouder. Later dus. Maar alleen als het op mijn pad komt." Annemiek Jetten, de nieuwe burgemeester van Sluis en enige vrouwelijke burgemeester van Zeeland. foto Charlotte Akkermans Ellen van der Klooster-Dobbelaar. door Edith Ramakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27