ml 'Zomerschool houdt niveau op peil' M arrea Tent van Ontmoeting in galerie De Osseberg www.marrea.nl of bel 0571 27 77 44 Vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! -Aa fpL WALCHEREN 25 Verdachte brand aangehouden De politie heeft een Middel burger (36) aangehouden. Hij wordt verdacht van brandstichting in Koudeker- ke waarbij zaterdagavond de gehele inboedel van een schuur aan de Weststraat in Koudekerke werd vernield. Al snel na het blussen van de brand rees het vermoe den dat er sprake was van opzet. Na het horen van ge tuigen kreeg de recherche een verdachte in het vizier. Deze werd maandagochtend opgepakt. Hij blijft in voorar rest en wordt deze week ook voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Omdat er de laatste tijd meerdere branden in Koudekerke heb ben plaatsgevonden, is aldus de politie, 'nadrukkelijk ge keken of hij hiermee moge lijk ook iets te maken heeft'. „Tot nu toe zijn hiervoor geen tekenen en wordt deze brand als een opzichzelf staande zaak behandeld." Veteranenprijs voor Skye-terriër In het Belgische Genk heeft de bijna 14-jarige Skye-ter riër van John Lankhaar uit Zoutelande de veteranenti- tel op de internationale hon denshow gewonnen. Zij is de eerste van haar ras die de ze titel mag dragen en dat op die hoge leeftijd. Eerder werd zij al Nederlands vete ranen kampioen en kreeg in 2011 de Europese titel. Geslaagd Marieke de Kuyper-de Rid der is aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen cum laude afgestudeerd in de stu dierichting geneeskunde. Marieke de Kuyper-de Rid der is afkomstig uit Veere en volgde haar middelbare school aan de CSW in Mid delburg. Gisteren werd de school geopend met verschillende spelletjesen een optreden van een brassband. Ook hadden de kinderen spandoe ken gemaakt. De kinderen komen van de Sint Jozefschool, Het Vlot en OBS Ra- vesteinschool, alle drie gevestigd in het middengebied. De school biedt deze kinderen de mogelijk heid om in de zomervakantie een leerachterstand te voorkomen. „Het is praktijkgericht onderwijs met veel theorie. In de vakantie wil het niveau van sommige kin deren wel eens wegebben. Nu krij gen ze de mogelijkheid om met voorkennis aan het nieuwe school jaar te beginnen", legt directeur Reguillo Vandeputte uit. „De kin- deren kunnen zelf opgeven hoe lang ze op de school willen zit ten. Ze kunnen zich opgeven voor twee, drie of de volle zes weken." De zomerschool is een project van vier jaar. Dit jaar is het vierde jaar. Het is nog onduidelijk of er volgend jaar weer een zomer school komt. „Dat is aan de ge meente. Wij willen in ieder geval graag nog een periode zomer school. Het is dus nog even af wachten." Met Ta Je! Thuis bent u altijd verzekerd van een gezonde, complete en vooral smakelijke Bel (0118) 63 20 30 In De Osseberg staat dan tevens een model van de Tabernakel, ge maakt door Roelof Pieter Timmer man. De Tabernakel, Tent van Ontmoeting, werd door de Israë lieten gebruikt voor de eredienst aan God tijdens de woestijnreis na de uittocht in Egypte. De Middelburgse Ada de Lange- Timmerman, dochter van de ma ker van de tabernakel, zal in gale rie De Osseberg uitleg geven bij het draagbare Heiligdom op de vrijdagmiddagen 5, 12, 19 en 26 juli en 2 augustus vanaf 14.00 uur. In De Osseberg exposeren vijf kunstenaars; Truus Buijs (35 jubi leum-ringen en andere sieraden), Wil Fekkes Fox (beelden in brons en terracotta), Jackie Howard (tex tielkunst), Marja de Lange (schil derijen) en Maria Verboom (tex tielkunst). Marja de Lange vormt tevens de rode daad in Lechaim. Haar werk is ook te zien in de sy nagoge en in de Wandelkerk. Dominee André Fox opent de ex positie donderdagmiddag om 16.30 uur in Grijpkerke. Eva Auad, zang en piano, zorgt voor muziek Lechaim is te zien tot en met za terdag 3 augustus. 3 DAGEN HEERLICK GENIETEN OP DE VELUWE DINSDAG 2 JULI 2013 KOUDEKERKE ZOUTELANDE VEERE door Jelle Kempe VLISSINGEN - Basisschoolkinderen mogen deze zomer weer bikkelen en zwoegen om hun kennis bij te spijkeren. Op de zomerschool aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen krijgen ongeveer zeventig leerlin gen, zes weken lang, bijles in taal, rekenen en lezen. In de zomerschool krijgen basisschoolkinderen bijles in taal, rekenen en lezen om zo hun niveau op te krikken Leerlingen van de zomerschool poseren met zelfgemaakte spandoeken foto Ruben Oreel of kijk op www.tafel-thuis.nl door Annemarie Zevenbergen GRIJPSKERKE - Lechaim, op het le ven, is de titel van de expositie die vanaf donderdag gelijktijdig te zien is in boerderijgalerie De Osseberg in Grijpskerke, de Middelburgse sy nagoge en de Wandelkerk in Mid delburg. Synagoge: di., wo. en do. van 12.00 tot 16.00 uur. Wandelkerk: ma t/m vri. 10.30 -17 uur, zondag 13.30- 17.00 uur. De Osseberg; do. vri. en zat. 14.00-17.00 uur en op afspraak. Even lekker een paar dagen de natuur in. Bent u daar ook zo aan toe? Dompel u onder in de Veluwse natuur en kom genieten bq Golden Tulip Heedtckhetjd Het arrangement: 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 2-gangen diner (dag 2) 1 dag fietshuur (dag 2) Vrij gebruik van de wellnessfaciliteiten Prijs: 99,00 p p, geldig t/m 31 augustus 2013 Toeslag bij aankomst op vrijdag en zaterdag: 10,00 p.p. Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 1,25 p.p p.n. Toeslag alleengebruik: op aanvraag. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. maaitijd. Tafel Thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25