Schrappen theaterplan haalde Jumbo opent druk van erfpachtdossier Miniatuur in Vlissingen lw Sim Only tegen superscherpe prijzen 24 WALCHEREN Mediatycoon Derk Sauer helpt Domburg met yoga- en well nesscentrum weer een stap dichter bij de gloriejaren van weleer. DOMBURG - Het wellnesscentrum Yogadom, dat mediatycoon Derk Sauer wil bouwen op het land goed Duinvliet, helpt de bad plaats Domburg de status te her overen van internationaal kuur oord. Dat althans is de insteek waarmee de gemeente Veere be reid is het pad te effenen voor Sauers ambitieuze plan. Het is de bedoeling aan de achter zijde van de buitenplaats, haaks op de Bijenkot's Weg, een langge rekt gastenverblijf te realiseren van ongeveer veertig bij tien me ter. Gevoegd bij de bestaande voorzieningen in enkele bijgebou wen ontstaat daarmee een 'luxe' verblijfsaccommodatie voor maxi maal dertig gasten. Die kunnen er terecht voor meerdaagse cursus sen yoga of meditatie, ayurvedi- sche kooklessen, veganistisch eten, detoxkuren of massages. „We gaan daar niet zelf aan het werk", lichtte Derk Sauer gisteren desgevraagd vanuit Turkije toe, „maar verhuren de accommodatie aan yoga-leraren en veganistische koks, de beste uit binnen- en bui tenland. Die komen graag naar Domburg. Want het is een pracht- plek, de perfecte locatie aan zee." Onder de naam YogaBee bieden Derk Sauer en zijn vrouw Ellen Verbeek op hun Domburgs land goed ook nu al 'luxe retraite' mo gelijkheden. Drie bijgebouwen aan de Bijenkot's Weg zijn daar onlangs speciaal voor ingericht. De boerenwoning achter het land huis is verbouwd tot 'comfortabel huis' met acht tweepersoons slaapkamers, een 'zeer royale' keu ken en een 'riante' huiskamer. Een van de twee schuren is ver bouwd tot ruime yogazaal. De an dere schuur herbergt een ver warmd zwembad met sauna. En dan is er o®k nog een tennisbaan. Bekende yogaleraren en veganisti sche koks verzorgen er al regelma tig cursusweken of weekenden, al dan niet met vegetarisch eten, me ditatie, ademhalingsoefeningen, massage en zelfs surfmogelijkhe- den. Deze week is er een cursus voor yogadocenten. In november zijn er drie introductieweeken- den voor lezers van het new age magazine Happinez, en in januari volgt nog zo'n vierde introductie weekend. De bouw van een nieuw gasten verblijf moet de verblijfsaccom modatie verdubbelen. Maar dat kan niet zomaar. Er is een wijzi ging voor nodig van het pas vast gestelde bestemmingsplan Buiten gebied. Want dat staat een derge lijke uitbreiding niet toe. Maar als Sauer een gedegen ondernemers plan op tafel legt, zijn B en W graag bereid het bestemmings plan te veranderen. Daarmee, hun kert het college, komt Domburg weer een stapje dichter bij de 'in ternationale allure' van een echt kuuroord, zoals ooit in de glorieja ren van dr. Mezger. Sauer denkt zijn plan binnen anderhalfjaar te hebben gerealiseerd. Ondernemersplein MIDDELBURG - Het schrappen van het plan voor de bouw van een theater op het voormalige terrein van Miniatuur Walcheren heeft voorkomen dat deze onderne ming financieel in de problemen zou komen, is te lezen in een brief van B en W van Middelburg aan de raad. Bij haar vertrek van het Molenwa ter kreeg VOF Miniatuur Walche ren van de gemeente een afkoop som van 1 miljoen euro. De ge meente wist toen niet dat er een hypotheekrecht op die erfpacht lag. Het vervallen van de erfpacht werd niet gemeld bij het Kadas ter. Later werd duidelijk waarom de VOF nooit de nodige stukken hiervoor ondertekende. Minia tuur had de hypothecaire lening moeten aflossen aan de ABN Am- ro, later Deutsche Bank. Maar hier had Miniatuur het geld niet voor. De gemeente overwoog een kort geding, maar zag daar vanaf nadat het theaterplan werd geschrapt. De gemeente had de grond niet meer direct nodig. De gemeente schort acties richting Miniatuur Walcheren op om het bedrijf niet verder in de problemen te breng en: „De bank legt de druk bij de VOF. Dat zou kunnen leiden tot het direct moeten aflossen van de lening en daartoe zijn de venno ten niet in staat." Volgens filiaalmanager Thieu Pep els, die ook in het toenmalige pand van C1000 werkte, is de win kel onherkenbaar veranderd. Pep els: „Alles is gesloopt. We hebben een nieuw plafond, nieuwe vloer en andere koelingen. Bovendien is het assortiment veel groter. We hebben er duizenden producten bij gekregen alleen al door de vak ken anders in te delen." In het naastgelegen winkelcen trum, waar momenteel alleen Sca- pino nog huist, is het al jaren stil. Belegger Immopartners, die sinds 1997 eigenaar is het van centrum, heeft plannen om het nieuw le ven in te blazen. De Duitse super Lidl heeft zich gecontracteerd aan het centrum en heeft plannen om er een vierde Lidl te vestigen en ook nieuwe ondernemers mee te nemen. Pepels maakt zich daar niet druk om, evenals om de leegstand die zijn pand omringt. „We doen het al jaren op eigen kracht. En nu hebben we een prachtige moder ne winkel met een mooi parkeer terrein. Een Lidl erbij lijkt mij een prima combinatie. Wij kun nen elkaar volgens mij alleen maar versterken." Nu zonder aansluitkosten Sim Only 300 min 500 MB Werkt in je voordeel t Duinvliet krijgt luxe yoga-oord door Henk Postma 30 Met de bouw van een gastenverblijf op de buitenplaats Duinvliet ontstaat bij Domburg een luxe centrum voor yoga en wellness met verblijfs accommodatie voor dertig personen. door Theo Giele VLISSINGEN - Klanten grepen zo'n drie weken geleden massaal hun kans om op de laatste openingsdag van de voormalige C1000 super markt aan de Hermesweg in Vlissin gen voordelig levensmiddelen in te slaan. Op die dag was het een ko men en gaan van auto's op de par keerplaats van bedrijventerrein Bas- kenburg. Sindsdien is het erop een aantal busjes van bouwbedrijven na erg stil. Woensdag opent Jumbo er zijn deuren na een grondige ver bouwing. Jumbo opent haar deuren morgen om 09.00 uur. 15 elke maand I De inrichting van de nieuwe winkel van Jumbo is in volle gang. foto Ruben Oreel telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24