ZEELAND Snoep voor een dubbeltje Bolletjes Bewoners Kamperlandse straat vreesden dat verwarde buurman zijn huis in brand wilde steken Tips leiden naar wietkwekerij almanak BOUWDORP Het is gelukt, een vrouwelijke burgemeester KAMPERLAND - Doordat buurtbe woners de politie waarschuwden, is voorkomen dat een inwoner van Kamperland zondagavond mogelijk zijn huis in brand zou steken en met molotov-cocktails zou gaan gooien. Bewoners van de Onruststraat in Kamperland vertrouwden het niet helemaal toen zij zondag avond hun 28-jarige buurman in verwarde toestand met jerrycans zagen lopen. Zij vreesden dat hij zijn woning in brand wilde ste ken. De toegesnelde agenten za gen bij aankomst de zeer geëmoti oneerde Kamperlander voor zijn huis staan. In de woning was het een enorme chaos en aan de ach terzijde werden jerrycans met een brandbare stof en enkele mo lotov-cocktails aangetroffen. Volgens politiewoordvoerster Es ther Boot lagen 'persoonlijke om standigheden' waarop zij verder niet kan ingaan aan de gemoeds toestand van de man ten gron- slag. Ze spreekt wel van een 'ern stige zaak'. „Wellicht dat de buurt van de problemen op de hoogte was en dat daarom de politie is in geschakeld, want daardoor is ern stiger voorkomen." In de Onruststraat blijken maan dagavond weinig mensen op de hoogte van het tafereel dat zich een dag eerder heeft afgespeeld. Wel wijzen een man en een vrouw, die schrikken van het ver haal, naar het rijtje seniorenwo ningen in de op het oog keurige straat die zijn naam absoluut geen eer lijkt aan te doen. Ze den ken wel te weten om wie het gaat en zeggen dat relatieproblemen mogelijk een rol spelen. De huur woningen wisselen volgens hen nogal vaak van bewoners. „Er zou toch eens beter moeten worden gekeken wie ze erin stoppen", zegt een vrouw. Geen van de di recte buren van de bewuste wo ning zegt de politie te hebben ge beld. Een oudere buurvrouw zegt dat het al sinds ze er woont 'een zooitje' is op de hoek van de straat. „Op de een of andere manier wil het daar niet. Het gaat ten koste van het veiligheidsgevoel en de waarde van de woningen." Ande re directe buren begrijpen niets van de consternatie. „Het is ophef om niets, hij woonde hier net een jaar en we hebben nooit last van hem gehad." Na verhoor is besloten de 28-jari- ge bewoner voor te leiden aan de rechter-commissaris. VLISSINGEN - De politie heeft een wietkwekerij in een woning in de Assumburg in Vlissingen ont ruimd. Een openstaande achterdeur van de woning was voor buurtbewo ners aanleiding om de politie te bellen. De opgeroepen agenten na men een kijkje, maar troffen nie mand aan in de woning. Wel ro ken zij vanaf de achterdeur een henneplucht. In de slaapkamers en op zolder werden vervolgens drie kweek- ruimtes gevonden en 541 lege ge bruikte potten aangetroffen. Van de kwekers ontbreekt nog elk spoor. Voor onze wielerliefhebber uit Mid delburg hoeft al die nieuwlichterij in de sport niet. Voetballers met gekleurde schoen tjes, wielrenners met fancy zonne brillen. Hij gruwt ervan. Gisteren zag hij in de Tour weer zo'n voorbeeld van, in zijn ogen, aanstellerig gedrag. Vroeger had de leider van het bergklassement in de Tour de France genoeg aan een bol letjestrui. Maar bergkoning van dienst Rolland reed gisteren van Ajaccio naar Calvi niet alleen in wit te trui met rode stippen, ook zijn wielerbroek was in die kleuren. „Kijk 'm eens fietsen", schamperde de kijker. „Zo te zien hard op weg naar een mazelenprik." Gerrans verrast met zege in derde etappe DINSDAG 2 juli 2013 ZEELAND WWW.PZC.NL/CAS2013 de Onruststraat Onrust in door Luc Oggel RONDE VAN FRANKRIJK MIDDELBURG - Een heuse snoepzak voor exact tien cent Een ijsje voor veertig cent en een lolly voor een dubbel tje. Tussen het bouwen van de hutten stonden maandag vele kinderen zo af en toe in de rij om wat snoep te ko pen zodat ze daarna, met nieuwe energie in hun maag, aan de rand van Middelburg verder konden met hun bouwactiviteiten. Zo'n vijfhonderd kinderen van de basisscholen slaagden erin om binnen enkele uren tijd een compleet huttendorp te laten verrijzen. Daarbij kregen ze wel wat hulp van oudere broers, moeders en vaders en een enkele handige opa of oma. Vandaag gaan de bouwactiviteiten verder. Dan worden de hutten verder afgebouwd en ook geverfd. Ook beslist een jury welke hutten de mooiste zijn. Eind deze week verdwijnen alle hutten in een vreugde vuur. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21