stipreizen.nl/stiptease Boze EU wil tekst en uitleg hebben van Washington Nederlandse vrouw belaagd 66 Als dit klopt, dan is het Kijk voor alle 15 aanbiedingen op stipreizen.nl/stiptease! O.a. Rondreis Sri Lanka, Citytrip Dubai en Autovakantie Salzburgerland MAANDAG 1JULI 2013 BUITENLAND 7 Antihomowet Rusland Ondanks protesten heeft de Russi sche president Poetin gisteren een antihomowet ondertekend. De wet verbiedt 'propaganda van niet-traditionele seksuele rela ties'. Zo riskeren mensen die in het bijzijn van kinderen over ho moseksualiteit spreken een boete. Habré opgepakt Hissène Habré, ex-dictator van Tsjaad, is gisteren gearresteerd in Senegal. Habré verbleef al 22 jaar in ballingschap in Senegal, on danks beschuldigingen van poli tieke moorden en martelingen in Tsjaad. Tijdens zijn dictatuur vie len zo'n 40.000 doden. Daniel Cohn-Bendit, voorzitter van de Europese fractie van de Duitse Groenen, had al gerekend op zo'n 'simpele protestnota', maar daar komen de Amerikanen wat hem betreft niet mee weg. „De EU moet de onderhandeling en over een vrijhandelsakkoord met de VS onderbreken. Pas als er bescherming van onze gegevens is, kunnen we verder praten." Meer Europese politici zijn ge schrokken van de spionage 'onder vrienden'. „Als dit klopt, dan is het een enorm schandaal", vond voorzitter van het Europees Parle ment Martin Schulz. In een pers verklaring liet hij weten dat de zaak 'grote gevolgen kan hebben voor betrekkingen tussen de EU en de VS'. Het Duitse weekblad Der Spiegel kwam zaterdag met de spionage- zaak. Het blad kon geheime docu menten van de NSA inzien. Die zijn afkomstig van de Amerikaan se klokkenluider Edward Snow- den. Der Spiegel ging gisteren al weer verder en stelde dat de activi teiten van de NSA nog veel groter waren dan gedacht. Duitsland wordt net zo streng in de gaten ge houden als China of Irak. De Duitse minister van Justitie Sa bine Leutheusser-Schnarrenber- ger is verontwaardigd. „Het tart elk voorstellingsvermogen dat on ze vrienden in de VS de Europea nen als vijanden zien." Volgens Der Spiegel verzamelt de NSA dagelijks informatie over twintig miljoen telefoontjes en rond de tien miljoen internetuit- wisselingen uit Duitsland die wor den opgeslagen. Op hoogtijdagen kunnen wel zestig miljoen tele foontjes worden bekeken. De fede rale aanklager in Duitsland heeft een aangifte geformuleerd over mogelijke strafbare feiten. Volgens de statistieken die Der Spiegel onder ogen kreeg, verza melt de NSA ook in Frankrijk da- een enorm schandaal gelijks informatie over een kleine twee miljoen telefoontjes en inter- neta'ctiviteiten. Hoe sterk Neder land in de gaten wordt gehouden, is niet duidelijk. President Obama ging gisteren niet in op de onthullingen over spionage. Op bezoek in Zuid-Afri- ka sprak hij met geen woord over het verhaal in Der Spiegel. Het is de president in een van zijn sterk ste rollen, zeggen critici: no drama Obama. Afgelopen donderdag liet hij zich al ontvallen dat hij echt geen straaljagers achter Snowden gaat aansturen, als die van de Mos- kouse luchthaven zou wegvlie gen. Een 'routineklusje' noemde hij de jacht op hacker Snowden om eraan toe te voegen dat hij geen persoonlijk contact heeft ge had met de Russische president of die van China. „Dit is, vanuit juridisch perspectief, geen uitzon derlijk geval waarin opeens ik de onderhandelingen ga voeren." De verschillen in spionagecapaci- teit tussen Rusland, China, Duits land en de VS zijn zo groot dat van evenwichtig uitruilen geen sprake is. Politiek commentator Fareed Zakaria: „Tijdens de Kou de Oorlog bespioneerden wij hen en zij ,ons. Als wij een spion van hen pakten, konden we hem rui len tegen eentje van ons. Nu heb ben we ze zo gekleineerd dat ze ons slechts verafschuwen." CAÏRO - Een Nederlandse vrouw van 22 jaar is belaagd op het Tahrirplein in Cairo, waar bijna steeds het middelpunt ligt van de demonstraties tegen de autoritei ten. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken gisteren bevestigd, na berichtgeving van de NOS. Het is niet duidelijk wat er pre cies met de jonge vrouw is ge beurd en hoe ze eraan toe is. Een medewerkster van de Nederland se ambassade heeft haar bezocht en geholpen. De Egyptische autoriteiten zijn in de loop van de dag een onderzoek gestart. Zij hebben ook met de vrouw gesproken. De Nederland se ambassade onderhoudt het con tact met de familie van de vrouw. De woordvoerder kon ook niet zeggen of de vrouw in Egypte woont. Hittegolf westen VS Tientallen mensen in het wes ten van de VS zijn behandeld voor uitputting en uitdroging als gevolg van de zinderende hitte in de regio. De temperatu ren kunnen in sommige gebie den oplopen tot 54 graden zeg gen de autoriteiten. Vredesoverleg Een hervatting van het vredes proces tussen Palestijnen en Is raël is haalbaar. Dat zegt de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Kerry. Hij voerde gesprekken met de Pa lestijnse president Abbas en de Israëlische premier Netanyahu. StiDtease! Prijzen p.p. o.b.v. z pers. kamei hul extl Catemiteitenfondx reseiveiingskosten. - V tie kortingen zijn reeds verwerkl in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen vooibehouden. of bel met 020 - 66 22 222 Unieke actie; Stip 'kleedt' gedurende de komende weken de prijzen uit en u profiteert daar vanl Iedere dag maken wij weer een nieuwe selectie van 15 aanbiedingen met éxtra voordeeL Let op; zolang de voorraad strekt en VOL VOL! De aanbiedingen in deze advertentie zijn alléén geldig van 27 [uni 9:00 tot 28 juni 9:00 uur en alleen voor nieuwe boekingen. Kijk dagelijks voor nieuwe aanbiedingen op stipreizen.nl/stiptease MOSKOU DAKAR verspeeld' door onze redactie buitenland BRUSSEL - De Europese Commissie wil zo snel mogelijk opheldering van de VS over berichten dat de Amerikaanse geheime dienst NSA diplomaten van de EU bespioneert. „We hebben de Amerikaanse auto riteiten met de verwijten gecon fronteerd. Ze hebben ons toege zegd de informatie te onderzoeken en ons hun bevindingen mee te de len", aldus een woordvoerder van de commissie. Martin Schulz, EP-voorzitter WASHINGTON TEL AVIV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7