Verschueren klasse apart Kevin van Houdt is terug aan het front SPORT 33 Nationale titels voor Zeeuwse atleten Veel spannende partijen tijdens finaledag Open Erpelkapperstoernooi in Axel. EINDHOVEN - De Zeeuwse atleten hebben uitstekend gepresteerd bij het Nederlands kampioenschap voor junioren A en B in Eindho ven. Er werden in totaal drie titels behaald. Noah Heijnen veroverde goud op de too meter, Tim van den Broeke was de sterkste op de 3000 meter steeple, Maarten Snoe ken zegevierde bij het kogelsto ten. Tommy Staal greep brons op de 1500 meter. AXEL - Op de finaledag van het Open Erpelkapperstoernooi van Tennis Vereniging Axel waren driesetters troef. Zo klopten Leon tine Dingenouts en Barrie Bon gaarts van het Terneuzense Ani mo in de mixed-5-finale Fabiènne Péters uit Zuiddorpe en Randy Boddaert uit Hulst: 1-6 6-3 6-4. De explosieve Bongaarts oefent veel druk uit met zijn forehand, waardoor de weg wordt geplaveid voor netspeelster Leontine Din genouts. Ook de lange Boddaert tennist met de nodige pressie, ter wijl Péters een tactische speelster is. Ze slaat veel verraderlijke slice ballen en dropshots. In de aller laatste partij van het evenement, de mixed-6-eindstrijd, ontsnap ten Irene Knegtel en Arnold Rouw van de organiserende vere niging tegen Marisa van der Meer (Game'78) en Peter Rompa (TV Sluiskil): 1-6 7-5 6-4. In de eerste set werd het Axelse duo overbluft door het sterke netspel van Rom pa en het degelijke baselinespel van Van der Meer. Eerder op de dag hadden Knegtel en Rouw ook al een driesetter nodig gehad om Annemarie van der Weele en Hes- sel Hamelink van zich af te schud den: 3-6 6-1 6-1. Uiteindelijk maak ten de beide Axelaars via vele pit tige rally's toch hun favorietenrol waar. In het enkelspel bleef Daniel de Jonge (bijna 14) uit Vlissingen in de 5-finale met 7-6 (7-1) 6-0 baas over lokale favoriet Meivin Bracke, die afgelopen zaterdag zijn 22e verjaardag vierde. De jeug dige speler van De Schelde bouwt de rally's rustig op, om vervol gens flink te versnellen met zo wel fore- als backhand. In de eer ste set lukte de tactiek van Bracke aardig om via hoge ballen op de forehand zijn opponent uit balans te brengen. De Axelaar kreeg in dat eerste bedrijf zelfs twee set- points. Bracke had in de halve fi nale een walk-over gekregen van clubgenoot Ronald de Pooter die gisteren aan zijn blinde darm werd geopereerd. Daniel de longe liet wegens een pijnlijke rug de 4-finale aan zich voorbijgaan. Hierdoor werd Wesley Raemdon- ck van het Sasse Drive zonder te spelen eindwinnaar. In de halve fi nale was Raemdonck met 6-3 6-2 te sterk geweest voor wedstrijdlei der Wouter de Feijter. „Ik had We sley, die veel hoog en diep met topspin slaat, diverse keren gebro ken. Normaal gesproken genoeg voor de winst, maar ik stond slecht te serveren", aldus De Feij ter. Bij de vrouwen ging de zes tienjarige Nikita de Baets uit Zuid dorpe zowel in de 7 als de 6 na een zware strijd met de hoogste eer strijken, tegen achtereenvol gens Liesbeth Verbunt (6-2 2-6 7-5) en Katja van Nielandt (6-1 6-7 6-3). Al veel eerder in het toer nooi wonnen Stéphanie van Ba len (20) en Natascha van Strien (19) de poule in het vrouwendub- bel-3. Verschueren had met de merrie Diva weinig problemen met de felle wind en de regen. Dankzij een proef uit het boekje behaalde de combinatie uit Hoek in de warmloopronde met 68,33 pro cent de overwinning. Bij de twee de proef was Verschueren met de Spielberg-dochter goed voor 67.33 procent, hetgeen opnieuw de eer ste plaats opleverde. De Axelse Heieen Kerckhaert eindigde met de Spielberg-dochter Sarina in bei de proeven, met respectievelijk 58,00 en 58,66 procent, als twee de. In de klasse M2 haalde Kimberley Cornelisse met de schimmelmer rie Zynia het beste in zich zelf naar boven. Met de veel uitstra ling tonende Radison-dochter liep Cornelisse in de eerste proef met 66,00 procent naar een over tuigende zege. In de tweede proef eiste de combinatie uit Nieuw vliet met 62,00 procent de over winning voor zich op. Cornelisse: „M2 is een heel moeilijke proef. De oefeningen vormen geen pro bleem, maar de uitvoering in een 40 bij 20 meter bak. De onderde len volgen snel achter elkaar. Als er dan iets niet klopt gaat het mis, maar vandaag viel alles op zijn plek." Van Houdt kreeg de overwinning niet cadeau. Hij moest afrekenen met de sterk rijdende Kyle Mat- thijssen uit Poortvliet. Toch zege vierde Van Houdt uiteindelijk. De Terneuzenaar werd in 2011 kam pioen bij de Motorsport Organisa tie Nederland in de klasse Open Nationalen, maar was vorig sei zoen maar weinig actief in de cross. Drukke werkzaamheden waren daarvan de oorzaak. Nu pakt hij de draad toch weer op en laat zien dat hij het crossen nog niet is verleerd. Wel had de 22-ja- rige coureur naderhand last van pijnlijke onderarmen. Matthijssen, die Van Houdt goed partij gaf, werd winnaar bij de MX 2 viertakten terwijl Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk de MX 2 tweetakten op zijn naam schreef. Dean Houghton uit Lewedorp won met overmacht bij de 85 cc. Ook in de wedstrijden om de titel bij het district West rijdt de twaalfjarige Kawasaki-rijder sterk. Heijnen, atleet van Delta Sport en actief voor Top Running Zeeland, veroverde bij de A-junioren de ti tel op de 100 meter. Hij realiseer de een tijd van 10,82 seconden. Dat was ruim drietiende van een seconde sneller dan zijn persoon lijk record. Heijnen liep in de se ries 11.02, kwam in de halve finale tot 10.91 en was in de finale dus nog een fractie sneller (10.82). Een dag later verging het Heijnen op de 200 meter minder. Hij werd 7 in de fianle zesde in ee tijd van 22.48 seconden. Zijn persoonlijk record op die afstand is 22.32. De overwinning op de 200 meter ging naar Rik Jansen van Unitas in een tijd van 21,85 seconden. A-junior Van den Broeke die ook voor Top Running Zeeland uit komt en lid is van Dynamica, was de sterkste op de 3000 meter steeple. Hij klokte een tijd van 9.47,40 minuten. Dat was ruim sneller dan zijn oude persoonlijke record (10.18,01). Vorig jaar behaal de Van den Broeke ook al goud, maar toen op de 2000 meter steeple. Maarten Snoeken was een klasse apart bij het kogelstoten voor B-junioren. De atleet van AV'56 liet als beste resultaat een poging van 17.19 meter noteren. Snoeken was zeer regelmatig en zat bij de andere pogingen steeds ruim bo ven de zestien meter. Tommy Staal, die ook voor Top Running Zeeland uitkomt en lid is van AV'56, finishte op de 1500 meter bij de A-junioren als derde. Hij kwam tot een tijd van 3.54,38. Dat was een verbetering van zijn persoonlijk record, dat op 3-54.41 stond. Jorijn de Mare (AV'34) veroverde het goud in een tijd. van 3.52,99, het zilver was voor Roy van Eeke- len van Sprint (3.53,87). Op de 100 meter horden was er in de finale een achtste plaats voor Kristin Baas. De atlete van Delta Sport, die nog B-junior is, liep bij de A-junioren mee en realiseerde een tijd van 16.61 seconden. A-junior Dwayn Akuoko Mac- Lean van AV'56 reikte in de eind strijd tot een vierde en zesde plaats bij het discuswerpen (43-41 meter) en het kogelstoten (13 02). MAANDAG 1 JULI 2013 door Jan Dagevos Leontine Dingenouts serveert, Barrie Bongaarts kijkt toe. foto Mark Neelemans Driesetters troef in Axel door Henk van de Voorde Overige winnaars in Axel: Michel Pateer (enkel-6), Arthur van Hoeve (7), Martin van Houcke (8), Marcel Groffen/Yanniek Ivens (mannendub- bel-4), Marnix en Yanniek Ivens (5), Ri chard Hoogenboom/lngmar Vermeu len (6), Robin van Leuven/Peter Rom pa (7), Franca Hamelink/Nancy Jansen (vrouwendubbel-6), Tineke Dees/Magda Kooyman (7), Jolanda en Henk Monsieurs (mixed-7). door Lucien Roelandt NlEUWVLlET - Petra Verschueren was bij de dressuurwedstrijd in Nieuwvliet in de klasse M1 opper machtig. WEMELDINCE - Motorcrosser Kevin van Houdt uit Axel was de grote winnaar bij de clubwedstrijd in We- meldinge. De Zeeuws-Vlaming won beide manches in de klasse MX 1 en MX 2. Noah Heijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63