Politiek maakt zich zorgen over Bierkaai Zeeuws-Vlamingen vrij na fataal ritueel vrouw Hengstdijk feest voor behoud kerk 16 ZEEUWS-VLAANDEREN HAVENDAGEN TERNEUZEN erwen Molenstraatfeest en kunstmarkt in Kloosterzande Het plan Bierkaai omvat een face lift voor het noordwestelijk deel van de Hulster binnenstad. Op dit moment is alleen de haven en het appartementencomplex tus sen het Godsplein en de Bierkaai straat gerealiseerd. Dit complex heeft 600.000 euro opgeleverd. Het gehele plan moet echter 9 mil joen euro opbrengen. Fons Dobbelaer (Algemeen Be lang Groot Hulst): „Maar die op brengsten blijven maar op datzelf de niveau staan. Ik heb begrepen van de accountant van de gemeen te dat elk jaar vertraging mini maal 250.000 euro kost. Dan gaat ook nog een beoogd partner fail liet. We gaan hier wel hele grote risico's lopen." Onafhankelijk raadslid Jos van Eek: „Alle uitspraken van het col lege ten spijt gebeurt daar hele maal niets. En de rentetikker blijft maar doorgaan." Frans de Vries (Progressief Hulst): „Ik wil zo langzamerhand wel eens wat meer initiatief zien dan alleen die waterpartij. Want van de rest van het project moeten uit eindelijk de centen komen. Al ge beurt er maar iets. Maar ik zie al drie jaar helemaal niets." Wie de kranten van de afgelopen jaren doorspit, ziet telkens weer uitspraken van het college dat er binnenkort duidelijkheid komt. Ook de realisering van een super markt maakt onderdeel uit van het plan Bierkaai. Volgens de ge meente melden zich steeds weer nieuwe kandidaten. Er is echter nog steeds geen duidelijkheid. Volgens Totté is er voorlopig nog geen reden tot paniek. „Voor 2014 en 2015 zijn de rente en bijkomen de kosten gedekt. Maar het is wel duidelijk dat we voor 2016 daar iets moeten gaan verkopen. Als u mij vraagt of we risico's lopen, moet ik daar ja op zeggen. We hebben daar vijftien jaar in geïn vesteerd en moeten nu oogsten. We hebben er hard aan gewerkt om dingen los te trekken, maar het zit niet mee." Totté wijst er op dat alle politici ervoor gekozen hebben om het ge bied te ontwikkelen. „En we den ken dat de haven toch een aantrek kingskracht moet hebben. Ik wou dat ik morgen een contract kon te kenen, maar ik heb de omgeving ook niet in mijn handen." Naast de vader en de zoon ston den nog een Nederlander en een Belgische terecht. Zij maakten deel uit van een sekte rond een Kroatische Belg die zichzelf Da vid Angelo Ram noemde. De vier hadden niet de bedoeling Jonkers te doden. Wel hebben ze ver zuimd haar tijdens een uit de hand gelopen zuiveringsritueel te hulp te schieten. De drie Neder landse beklaagden kregen tien maanden cel voor nalatigheid, waarvan de helft voorwaardelijk. Omdat ze al in voorarrest hebben gezeten, hoeven ze niet meer de cel in. De Belgische kreeg vier jaar cel, waarvan ruim de helft voor waardelijk. Jonkers kwam om bij een healing waarbij haar handen en voeten werden vastgebonden en een touw om haar nek werd ge draaid. Volgens het hof konden de Nederlanders niet weten dat Ram de vrouw zou wurgen. De belangstelling om voor een prikkie één of meerdere boeken op de kop te tikken in de Cathari- nakerk was groot. Voorzitter Jo de Cock van het Midzomerfeest co mité: „We hebben zo'n tiendui zend boeken in diverse rubrieken uitgestald." Enkele goede doelen zoals de Zonnebloem en een ver koop van inheemse producten voor gehandicapte kinderen in Ke nya hadden ook een plekje in de kerk. Flink wat wandelaars gin gen op pad voor een tocht over 4 en n kilometer. De grootste af stand voerde de deelnemers langs het natuurgebied rondom de Vo gel. De tochten staan dit jaar voor het eerst op het programma. De Cock: „Onze formule slaat nog steeds goed aan." De opbrengst van het Midzomer feest is bestemd voor het onder- houdspotje van de uit 1892 date rende Catharinakerk. KLOOSTERZANDE - Kloosterzande viert volgend weekend voor de 29e keer de Molenstraatfeesten. Tevens draait op het Hof te Zande- plein de jaarlijkse kermis. Op di verse locaties exposeren zo'n zes tig amateurs en professionals hun kunstuitingen tijdens het Kunst Weekend Kloosterzande. Het Hof te Zandeplein is ingericht als een kunstmarkt. De Molenstraatfeesten vinden plaats in de verkeersvrije Clooster- straat. Zaterdagmorgen begint om 11.00 uur een kindervrijmarkt. Zondag is er een folklore festival. De Koninklijke Harmonie Sl Ceci lia maakt een rondgang. door Jean-Lou de Gucht HULST - De politiek in Hulst maakt zich grote zorgen over de voort gang van het plan Bierkaai. De op positiepartijen hebben er geen ver trouwen meer in en trekken aan de bel. Volgens wethouder Adri Totté (Financiën) gaat de tijd dringen. „Voor 2016 moet er wat gebeu ren." Een warme ode door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Een vader en een zoon uit Kloosterzande die in Leu ven terechtstonden voor de ge welddadige dood van de 30-jarige Renate Jonkers uit Eindhoven, eind 2007, hoeven niet meer de cel in. Dat heeft het Leuvense Hof van As sisen beslist. door Edy de Witte I Voor de jeugd was er een wedstrijd ringsteken met een trapskelter in Hengstdijk, foto Mark Neelemans HENGSTDIJK - In de met vlaggetjes versierde dorpskern van Hengst dijk stonden tijdens het Midzomer feest afgelopen weekend ruim vijf tig kraampjes opgesteld. Verder was er omlijsting met onder meer het rad van avontuur, een optre den van de volksdansgroep Hava Naquila en een wedstrijd ringste ken met een trapskelter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60