ZEEUWS-VLAANDEREN Merel Raadsleden in Terneuzen willen snel een oplossing voor het vervoer van gevaarlijke stoffen via Sas van Gent. Transport boor over brug geeft geen problemen Rijbewijs kwijt na brokkenrit Mishandeling almanak www.pzc.nl/columns Een feestje bouwen met een budget Lees alle bijdragen van uw favoriete columnist Merel Beemster uit Zaamslag derde in finale Kunstbende terneuzen - Als de rijksoverheid besluit om alternatieve routes voor het vervoer van gevaarlijke stoffen over het spoor aan te leg gen, wil Terneuzen daar direct bij aanhaken. Volgens burgemeester Jan Lonink vindt daar op dit mo ment op landelijk niveau overleg over plaats. Sas van Gent zou via omleidingen op die manier ver lost kunnen worden van het spoorvervoer dwars door de kern. Fractievoorzitter Giel van Boom van de fractie van TOP/GB, de PvdA'ers Wim ten Hoor en Frank van Oorschot en Peter Clijsen (GroenLinks) zijn een lobby be gonnen voor aanpassing van het spoor in de Kanaalzone. De inzet is de verwezenlijking van de ver binding tussen het spoor van de Axelse Vlakte met het Belgische spoorwegnet in Zelzate en een veiligere route bij Sas van Gent. Dat idee werd vrijdag omarmd door logistiek manager Richard van Waterschoot van het staalver- werkingsbedrijf Outokumpu op de Axelse Vlakte. Dat bedrijf wil meer producten per spoor door voeren en dringt al jaren aan op een oostelijke aansluiting op het Belgische spoor. Tot nu toe was dat tevergeefs, maar door het zwa re spoorongeluk bij het Vlaamse Wetteren, waarbij ook goederen wagons voor Dow Benelux en Outokumpu waren betrokken, is de discussie over spoortrajecten vlak langs of door de bebouwde kom weer actueel geworden. Gemeenten als Roermond, Venlo en Dordrecht willen snel af van vervoer dwars door hun stad en hebben bij de rijksoverheid aange drongen op maatregelen. Er moe ten alternatieve trajecten buiten de steden worden aangelegd met geld van 'Den Haag'. Terneuzen wil bij die lobby aan sluiten. Van Boom, die al jaren voor een oostelijke aansluiting pleit en Ten Hoor, die de veilig heid van de kern Sas van Gent wil waarborgen, zien nu hun kans schoon. Van Boom: „Je slaat twee vliegen in één klap. De wa gons met gevaarlijke stoffen blij ven weg uit Sas van Gent en de Axelse Vlakte/Autrichepolder wordt, dankzij de doortrekking van elf kilometer spoor naar Zelza te, aantrekkelijker voor bedrij ven." De aanleg zou kunnen aansluiten bij de verdubbeling van de Trac- taatweg, maar er moet dan wel een aparte planologische procedu re voor worden opgestart. Burge meester Lonink is bereid de kwes tie op landelijk niveau aan te kaar ten. terneuzen - De klus om het graaf wiel van Boorbara over de brug bij Sluiskil te vervoeren was zater dagavond in goed drie kwartier geklaard. En dat was volgens Han- neke Blok van de Sluiskiltunnel boven verwachting. „Je kunt wel zeggen dat alles in een razend tempo verliep. We hebben tijdens het transport geen enkel pro bleem gehad." Het graafwiel van de tunnel boormachine, die wordt ingezet voor aanleg van de Sluiskiltunnel, moest teruggebracht worden naar de startschacht aan de oostzijde van het kanaal. Daar moet de zuid buis nog geboord worden. Om transport mogelijk te maken moest straatmeubilair, zoals ver keerslichten en slagbomen tijde lijk weg. Om een uur in de nacht van zaterdag op zondag stond al les terug. En de brug kon om kwart voor twee weer open. Aan de Jan van Eyckstraat is zondagochtend een 22-jarige beginnend bestuurder uit Koe wacht aangehouden. Rond 4.45 uur was de man betrokken bij een eenzijdig verkeersongeval, waarbij hij tegen een gepar keerde auto reed. Een blaastest op straat wees uit dat de Axe laar onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Hij is aange houden en op het bureau moest hij een ademanalyse ondergaan. De automobilist blies een waarde van 370 ug/1, terwijl de maximale limiet voor een beginnend be stuurder 88 ug/1 bedraagt. Zijn rij bewijs is ingenomen Voor het mishandelen van zijn 26-jarige vriendin uit Klooster- zande heeft de politie zaterdag middag een 47-jafige man in zijn woning in Deurne aange houden. Hij zou zijn vriendin onder meer geschopt en gesla gen hebben. Het slachtoffer deed hiervan aangifte. De man is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. Die man uit Sint Laurens mag zo graag in een verse boterham hap pen, zo ook onlangs. De boterham men stonden klaar. Na de eerste hap vroeg hij of het brood overjarig was, gezien de hardheid van de korst. Of hij niet zo wilde zeuren, want er mankeerde niets aan het brood, aldus zijn vrouw. Stilzwij gend werd de maaltijd afgewerkt. Nadien keek de vrouw naar de vo gels in de tuin en schoot in de lach. Wat bleek: de harde korstjes waren voor de vogels als voer gestrooid. Een merel liep met een korst naar het vogelbadje, sopte het korstje lek ker in het water en at het op. Had haar man toch gelijk: het brood was hard. Het werd nog een fijne avond. CONSUMENT ZEELAND MAANDAG 1 juli 2013 Spoorvervoer moet weg uit Sas door Wout Bareman Het transport met het graafwiel van de tunnelboormachine op de brug van Sluiskil, foto Mark Neeiemans AXEL DEURNE Vnnr npf miQhunnp Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57