Hele zomer feest in de open lucht Johny de Klerk in 't zonnetje tijdens genoeglijk concert BEVELANDEN en THOLEN 17 De boodschap is weer: Samen kun je alles. Het is het thema van Kausay Pacha, de uitvoering is het bewijs. GOES - Ze zijn intussen goed op el kaar ingespeeld, de artistiek lei ders van de openluchtspektakels in Goes. Een team, kun je wel zeg gen. Want schrijver-regisseur Koen Schijvens, vormgever Rob Maaskant en choreograaf Lia Fon- teijn zetten met Kausy Pacha al voor de derde keer zo'n spektakel neer. Bovendien zijn ook liedjes schrijver Ton Biemans, componist Albert-John Vervorst en muzikaal leider Ludo Heesters al sinds Rog ier en de 7 Plagen bij de produc ties betrokken. „Wat ook leuk is, is dat we van de spelers en dansers deze keer weer mensen terug zien die bij Rogier en Ubuntu ook al meededen." Koen Schijvens hecht eraan dat de spektakels niet een product worden van een gesloten club. Het is immers de bedoeling dat al le talent uit Goes samenwerkt. Maar dat mensen telkens terugko men, bewijst dat de spektakels in spireren en dus veel langer mee gaan dan de zes voorstellingen." De gretigheid waarmee de Goese- naren (en ook wel mensen van daarbuiten) auditi&komen doen, is voor de artistiek leiders dus geen verrassing meer. De locatie, een open plek in het bos in Goes-Zuid,het Trimbos' in de volksmond, was dat zeker wel. Vormgever Rob Maaskant, op zoek naar een oerwoud, viel er meteen voor. „Ongelofelijk dat je zo dicht bij de binnenstad zo'n stille plek kunt vinden, waar oude bomen zijn en water en waar je tribunes en decors kwijt kunt. Het Trimbos werd aangelegd in de jaren zestig op zompige poel- grond rond een uitgegraven kreek- rest. Het bos is dus al tamelijk oud en kan goed doorgaan voor een oerwoud. Het creatieve team is verbaasd dat maar weinig Goe- senaren de plek weten te vinden. In het Latijns-Amerka jaar moest het verhaal natuurlijk de typische elementen bevatten, die het conti nent zoveel kleur geven. „Het gaat over een conflict tussen een traditionele en een moderne cul tuur, die elkaar toevallig tegenko men op een magisch moment." Koen Schijvens maakt gebruik van de thema's en'motieven die de wereldliteratuur universeel ma ken: liefde, dood, magie, toeval en vooral de eenheid van de kosmos. „Kausay betekent levende energie en Pacha is wereld. Dat is dus de boodschap: samen kom je het verst", aldus Schijvens Weliswaar heeft Maaskant al lang geleden een tempel ontworpen, er wordt nog steeds aan het ont werp gesleuteld. Net als aan het spektakel zelf. De tempel moest worden aangepast aan de bomen rij op de achtergrond, maar ook de open plek zelf moest met snoei- graaf en zaaiwerk worden aangepast. Maaskant belooft weer verrassingen in de voorstelling, maar verraadt alleen dat ook de waterpartij een rol speeldt. „Het hele terrein zal worden gebruikt, want het orkest heeft een apart podium en in het midden op de voorgrond komt een dansvloer." Kausay Pacha wordt van 22 tot en met 25 augustus zes keer uitge voerd, waarvan twee keer 's mid dags. Een kaartje in de voorver koop gaat 4,80 euro kosten. GOES - Het openluchtspektakel Kausay Pacha is niet het enige eve- ■nement dat in hat kader van het Goes Latijns-Amerika jaar deze zomer. Volgend weekeinde al, op 6 en 7 juli komen sport, dans en muziek samen in het Latin Festi val op de Grote Markt. Rond een zwembadje en een hoop zand voor het beachball, laten salsa bands en een hele reeks DJ's zich horen. Op donderdag 25 juli is er de traditionele Culifair met streek- en fair trade-producten, maar een dag erna serveren zeven Goese keukens Latijns-Amerkaan- se maaltijden volgens een no-non- sense receptuur. Zelfs Goes Kinderstad, op zater dag 17 augustus trekt een Latijns jasje aan. Het enige feest dat niet in de bin nenstad plaatsvindt, is Kausay Pacha van 22 tot en met 25 augus tus. Het ligt voor de hand dat ook een grote taptoe in op verschillende pleinen in het centrum, in latin- sfeer plaatsvindt. De grote Markt, het Bleekveld en de Singelstraat zijn op 14 september een en al muziek, ritme en dans. De zomer wordt afgesloten met de Fair Wear modeshow in de Grote Kerk, waarbij ook Latijns- Amerikaanse mode op de catwalk komt. De hele zomer door zijn er salsa- dance party's in Het Postkantoor, salsanachten in De Post en op 15 augustus een kookworkshop bij Passieux. De herfst komt met nieuwe even- enementen, maar die zijn alle maal binnen te doen. Maria Lebedeva geeft eerste marktconcert In de Goese Grote Kerk begint zaterdag 6 juli de reeks markt- concerten op het Marcussen-or- gel. De Russische organiste Ma ria Lebedeva bijt het spits af. Lebedeva studeerde en speelde in heel Europa en heeft voor za terdag werk van Jéhan Alain, Jo- hann Sebastian Bach en Felix Mendelsson Bartholdy op het programma gezet. Het gratis concert begint om 13.30 uur. Beiaardconcert voor Sjoerd Tamminga Het Belgisch-Amerikaanse duo Campana Nova bespeelt don derdag 4 juli een concert op het carillon van de Grote Kerk in Goes. Het concert dat om 19.30 uur begint, is opgedragen aan de onlangs overleden Sjoerd Tamminga, die jaren lang stadsbeiaardier van Goes is geweest. Het concert is het beste te be luisteren aan de Singelstraat of elders dichtbij de kerk. Graffiti Pieces bij Galerie De Kaai Galerie De Kaai in Goes, waar cliënten van Gors een werk plaats en een expositieruimte hebben, stelt straatkunst van Alain BalleuMentoon vanaf 5 juli. Graffiti-kunstenaar Bal- leur mag zich al jaren King noe men, de term voor gevorderd straatkunstenaar in de graffi ti-wereld. Voor De Kaai heeft hij zijn werk een keer op pa pier en karton gedaan. Kleur van De Witte heel juli in 't Kerkje Gedurende de maand juli zijn op woensdag- en zaterdagmid dag schilderijen te zien van Gerhard de Witte uit Goes, een huisschilder die ook op doek weg weet met kleur en tex tuur. De tentoonstelling 'De Kleuren van De Witte' behelst voornamelijk landschappen, dieren en portretten in acryl op linnen. De expositie is elke keer 13.30 tot 16.00 uur open. Ringrijden om de pollepel met OKK Ringrijdersvereniging Ons Ge noegen houdt zaterdag 6 juli de laatste wedstrijd van het sei zoen in de Dorpsstraat in We- meldinge. Om 10.00 uur begin nen de ruiters en de wedstrijd om de pollepel wordt om 14.00 uur verreden. Muziekvereni ging OKK begeleidt de hele club daarna naar het weitje in de Wilhelminastraat voor het traditionele stoeltjesrijden. Boerenmarkt bij De Vijf Gebroeders Op zaterdag 6 juli is er een boe renmarkt bij molen De Vijf Ge broeders in Heinkenszand. De markt valt samen met de brade rie in Heinkenszand, die op een steenworp afstand van de molen, in de Dorpsstraat en de Stationsweg plaatsvindt In de schaduw van de molenwieken worden tussen 10.00 en 16.30 uur streekproducten verkocht, pannenkoeken en alles wat de molen maalt Leerlingen De Linge steunen Warchild Een sponsorloop die de leerlin gen van groep 8 van christelij ke basisschool De Linge in Bie- zelinge organiseerden, heeft 1675 euro opgebracht Groep 8 organiseerde de loop en bepaal de het goede doel, Warchild, maar de hele school liet zich voor zo veel mogelijk rondjes sponsorren. De opbrengst voor Warchild werd tijdens het eindfeest bekendgemaakt. Seniorenwandeling door groen Goes-Zuid Niet erg lang maar wel afwisse lend, is de wandeling die don derdag 4 juli begint bij zorgcen trum Ter Weel in Goes-Zuid. De wandeling is bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 55 jaar en die kunnen zich dan ook zonder aanmelding vooraf en zonder kosten om 10.00 uur bij Ter Weel melden. De wan deling voert door 4 kilometer groene wandelpaden. Bijzonder is het ook. Want in Kloetinge komen eens per jaar za ken samen waarvan ze op de meeste plaatsen in Nederland al leen maar kunnen dromen. Natuurlijk; een hele goede brass band hebben ze elders ook wel. En ja, mooie tuinen zijn er overal. Maar welk dorp heeft een echte ambachtsvrouwe die, onder het motto noblesse oblige elke jaar he le hele dorp ontvangt? En dan ook nog met koffie, thee en limo nade? Bijzonder en genoeglijk is het con cert in de tuin van de ambachts vrouwe elk jaar, maar zondag was er nog een extra dimensie. Johny de Klerk werd in het zonnetje ge zet omdat hij al vijftig jaar lid is van Brassband Excelsior. In 1963, toen de legendarische dirigent Ko den Toonder de leiding nog had, begon de elfjarige Johny op de cor net en die blaast hij nu nog steeds. Hij is ook jarenlang be stuurslid geweest en miste maar zelden een concours of een uitvoe ring. Tijdens maar liefst 103 con coursen en kampioenschappen hielp Johny de Klerk Excelsior naar telkens hogere regionen bla zen. Tegenwoordig treedt hij op als bibliothecaris en archivaris, te ken die hij even nauwgezet uit voert als alles wat hij in vijftig jaar voor Excelsior heeft gedaan. De warme klanken van het koper, of er nu musicaldeunen, popnum mers, jazz of traditionele brass- bandmuziek wordt gespeeld, klin ken in een zonovergoten, bloeien de landschapstuin met schaduw van onder meer de grootste boom van Zeeland, altijd nog weer beter dan in het zaaltje van een of an der dorpshuis. Dirigent Bart van Neyghem leid de zijn orkest zondag langs alle mogelijke soorten van hedendaag se muziek en het publiek, als al tijd, wist dat heel erg te waarde ren. MAANDAG 1 JULI 2013 Kausay Pacha door Mieke van der Jagt 6 voorstellingen, vier 's avonds en twee 's mid dags, komen er van Kausay Pacha in het Trimbos in Goes GOES GOES GOES ELLEWOUTSDIJK WEMELDINGE HEINKENSZAND BIEZELINGE GOES 9 Johny de Klerk is al vijftig jaar lid van Brassband Excelsior. foto Marcelle Davidse door Mieke van der Jagt KLOETINCE - Genoeglijk: een ander woord is er niet voor. Het jaarlijkse concert van Brassband Excelsior in de tuin van de ambachtsvrouwe in Kloetinge, had weer alles mee: het weer, de belangstelling en de mu ziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55