Beheer van Grevelingen samen met Haringvliet Minder aanmeldingen Vlissingse Zeevaartschool door verhuizing Travalje in Ovezande terug van weggeweest 16 BEVELANDEN en THOLEN LATIJNS-AMERIKA JAAR Gevaarlijk drijfzand bij dijk Sint-Philipsland De provincie Zuid-Holland dringt hierop aan. Die legt alle 'schappen' onder de loep. Volgens wethouder Ad Verseput, die Schouwen-Duiveland verte genwoordigt in het Grevelingen schap, wil Zuid-Holland de sa menwerkingsverbanden groter maken. „Dat heeft met de bestuur lijke druk te maken. De gedepu teerde hoeft dan niet telkens te ko men opdraven." Verseput bena drukt dat de fusie geen effect heeft op de plannen voor de Brou- wersdam. Hij gaat binnenkort met een fusievoorstel naar de ge meenteraad. Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen heeft nog wel een begroting voor 2014 opge steld. Aan reserves en voorzienin gen heeft het Grevelingenschap 14 miljoen euro op de begroting. Op de begroting 2009 van het Ha- ringvlietschap (laatste publicatie door provincie) stond 243 miljoen aan reserves. SINT-PHILIPSLAND - Waterschap Scheldestromen waarschuwt in woners van Sint-Philipsland voor gevaarlijk drijfzand bij de dijkver sterkingen op het eiland. Een gro te voorraad zand is dusdanig ver zadigd geraakt met water dat ver schillende kinderen er al in de problemen zijn geraakt, overigens zonder ernstige gevolgen. Ouders wordt gevraagd hun kinderen weg te houden van het terrein, waar verboden toegang geldt. De hoop zand is erg aantrekkelijk voor spelende kinderen, maar le vensgevaarlijk. Het is haast onmo gelijk om het terrein in het week einde en 's avonds af te sluiten. Al weken gonst het gerucht dat de terugloop een gevolg is van het, in elk geval tijdelijke, vertrek van de Zeevaartschool van de bou levard. De cijfers kloppen, zegt directeur Edwin Torn Broers van wat offici eel de De Ruyter Academy heet. „Vorig jaar deze tijd hadden we te gen de zestig aanmeldingen en nu zitten we op 47. Je moet daar bij wel bedenken dat 2012 een piekjaar was qua inschrijfsnelheid en dat de inschrijftermijn loopt tot 1 oktober." Maar ook hij ziet een verband met de naderende verhuizing. „Als je iets wijzigt, zoals een ge bouw, dan heeft dat altijd invloed op het aantal aanmeldingen. Dat is logisch. Het werft toch anders als je zich oriënterende studenten moet vertellen dat ze tijdelijk niet het zeezicht hebben dat men ge wend is van de Zeevaartschool. Dat merkten we op de open dag." Het gaat de directeur echter te ver om te veronderstellen dat de aan gekondigde verhuizing nu al leidt tot minder studenten. „Maar ik be grijp de sentimenten rondom het gebouw. Geloof me, die begrijp ik heel goed. Ik heb zelf ook familie leden die er hebben gestudeerd. Het doet even zeer, maar als je ziet wat wij neer gaan zetten... De De Ruyter Academy is straks hele maal klaar voor de toekomst." Het is de bedoeling dat Boulevard 154, naast het Rijksmonument 'met het torentje', dat is verkocht aan recreatie-ondernemer Henk van Koeveringe, plaats maakt voor een acht verdiepingen tellen de studietoren. Als dat klaar is, komt de Zeevaartschool terug. Maar het travalje was al jaren lang verdwenen. Het origineel heeft nog lang bij iemand in de tuin ge staan, maar is in de loop der jaren vergaan. In het streven van IVN en SLZ om ommetjes en geschakelde wandelroutes op te luisteren met cultuurhistorische monumenten, kon er echter een nieuwe hoefstal worden gebouwd. Guido Buise uit Lewedorp bouwde het monu mentje naar een ontwerp van Bram Diercks van het Ambachts centrum in Goes, die ook elders betrokken was bij de bouw van nieuwe travaljes. Jaap Rentmees ter en Fred Quatfass van de dorps raad Ovezande zetten het gevaar te zaterdag neer op de plaats waar vroeger de smederij van De Jonge was. Belangstelling was er genoeg want Ovezande hield een fair en een ringrijderij. ZIERIKZEE - Het Grevelingenschap heft zichzelf in januari op. Op die datum moet, samen met het Ha- ringvlietschap, een nieuw samen werkingsverband zijn ontstaan. Alles komt samen in Rob Maaskant (I) en Koen Schijvens (r) zien het spektakel al helemaal voor zich op de open plek in het Trimbos waar Kausay Pacha zich zal afspelen. Op de voorgrond een maquette van de tempel die als podium zal dienen, foto Marcelle Davidse. VLISSINGEN - Het aantal aanmeldin gen voor de Zeevaartschool in Vlis- singen loopt vooralsnog achter op vorig jaar. Andere zeevaartscholen in Nederland lopen juist vooruit. Maar de directeur maakt zich niet druk. OVEZANDE - Maatje Boonman-de Jonge en haar broer Kees de Jonge, allebei in de negentig, hebben za terdag een informatiebord onthuld bij het spiksplinternieuwe travalje aan de Hoofdstraat in Ovezande. De twee oudste leden van de fami lie De Jonge hebben nog meege maakt dat hun familie in Ovezande een smederij en een hoefstal ex ploiteerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54