PZC ZEELAND 15 omroep COnC6Pt zeeland at SEA dringen voor het hoofdpodium. Eerst Racoon, dat een vertrouwd gedegen en gedreven set presen teerde en het bovendien voor el kaar wist te krijgen om met het ingetogener werk het - op dat tijd stip merendeels benevelde - festi- valpubliek tot luisteren te dwin gen. Paskal Jakobsen zong de jong ste hit Oceaan mee, zoals Racoon later op de avond collegiaal aan schoof bij Blof. De gastheren zelf zetten met hun traditionele slotoptreden een le vensgroot uitroepteken achter een opnieuw geslaagde editie van hun eigen festival. Tot ieders ver rassing opende Jakobsen het con cert solo met Een manier om thuis te komen, gezongen op het dak van het techniekeiland midden LIVEBLOG der meezing- en meespringmo menten) en verrasten de licht be dwelmd ogende hippies van Will and the People met een cocktail van stijlen en onverhoedse tempo wisselingen. De finale was zo Zeeuws als het maar kan en dus werd het weer hoogten opgestuwd. Dat droeg mede bij aan de problemen bij de wc's, waarvan de beperkte capaci teit vooral het vrouwelijke deel van de bezoekers tot wanhoop dreef. In de uren na Meeuwis verspreid den de bezoekers zich meer over het festivalterrein. Een deel koos voor het minder dichtbevolkte ge bied nabij het Umojapodium. Daar bewees Kensington te groot en te goed te zijn geworden voor dat B-podium en wist The Kik te amuseren met lekkere muziek en melige intermezzi. Op het hoofdpodium deed Tim van Esch van de Handsome Poets onderwijl zijn uiterste best om het publiek mee te krijgen (geen act op Concert at Sea kan nog zon- op het terrein. Het waren passen de woorden. Voor Blofis de Brou- wersdam een tweede thuis gewor den en ook het publiek - veelal vaste bezoekers - heeft elk jaar een gevoel van thuiskomen. Blof speelde met verve, de licht show was vertrouwd uitgekiend en imposant en naast de te ver wachten publieksfavorieten zaten er diverse verrassingen in het con cert, zoals een gastoptreden van damestrio Big, Black Beautiful. In de toegift keerde Blof weer even terug naar het dak van het techniekeiland, maar nu met de complete band. Het was een impo sant gezicht: de vier, omringd door 40.000 uitgelaten bezoekers. Het is de mooiste manier om thuis te komen. voure alsof het vanzelfsprekend is om als jonge Zeeuwse belofte op dit soort grote festivals te staan, pookte Moke (een van de weinige grote Nederlandse acts die nog niet eerder op Concert at Sea wa ren te zien) verwoed de Brouwers- dam los met een snoeihard optre den. Een gastrol was weggelegd voor 'Nederlands kampioen luchtgitaarspelen' Oboema, ofwel Michiel Romeyn. Moest Moke nog stevig aan de bak om het Concert at Sea-pu- bliek te veroveren, voor Guus Meeuwis was het een koud kunst je. Zelden was het zo druk voor het hoofdpodium. Dankzij zijn meezingers ontrolden zich carna valeske taferelen op de dam en werd de drankomzet tot grote Lees alles na in het blog van de PZC en Omroep Zeeland over Concert at Sea op: www.pzc.nl/concertatsea Mobiel: www.pzc.nl/cas2013 of: www.omroepzeeland.nl/cas2013 MAANDAG 1 JULI 2013 in Blnfs tweede thuis Zanger Will Rendle van Will and the People. Blof en Racoon zingen samen Aan de kust. Fotomoment, fotografie Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53