'Fusie' basisonderwijs Schouwen gaat door Zeeuws-Vlamingen vrij na fataal ritueel vrouw Z-Holland maakt eind aan Grevelingenschap Minder aanmeldingen voor Zeevaartschool I I 1 1 I 16 SCHOUWEN-DUIVELAND RECREATIE Ongeveer 250 mensen voeren dit weekeinde gratis in een bootje naar keuze. Een actie van de ANWB. Politie zoekt getuigen van mogelijk inrijden op meisje van 11 EP Het onderzoek naar de samenwer king is zo goed als rond. In de laat ste fase worden de juridische as pecten onderzocht, meldt direc teur Ewald de Keijzer van de openbare onderwijskoepel Obase. Om de verwachte bevolkings- krimp en verdere overheidsbezui nigingen het hoofd te bieden, stu ren de christelijke onderwijskoe pel Radar (zeven scholen) en Oba se (vijftien scholen) aan op sa menwerking. Behoud van identiteit is een van de voorwaarden voor fusie. Vol gens De Keijzer zijn er garanties dat 'de identiteit van beide een plek krijgt' in de nieuwe organisa tie. „De gesprekken met Radar zijn zeer positief geweest. Na de vakantie praten we verder." Radar heeft eerst laten onderzoek of een samenwerking tussen christelijke scholen in Mid den-Zeeland mogelijk was. Toen bleek dat dit niet ging lukken, be gon Radar de gesprekken met Obase. De beide Schouwen-Dui- velandse onderwijskoepels heb ben de wind in de rug als het over-fusie gaat. Afgelopen week liet staatssecretaris Sander Dek ker de Tweede Kamer weten de 'kleine scholentoeslag' af te schaf fen. Het geld hiervan wil Dekker inzetten om samenwerking tus sen scholen te stimuleren. De Keijzer: „Dat levert extra be kostiging op. Een financiële sti mulans voor samenwerking. We hebben alleen nog geen idee hoe we dat naar onze situatie moeten vertalen. Daarom maken we met de fusieplannen nu even pas op de plaats." Half maart lieten de schoolbestu ren aan de ouders van hun leerlin gen weten dat zij een gespeciali seerd bureau opdracht hadden ge geven samenwerking te onderzoe ken. Daarmee denken Radar en Obase de effecten van de voor 2022 voorspelde bevolkingskrimp op te kunnen vangen. Samenwer kende scholen staan ook sterker als Den Haag weer eens een subsi diekraan dichtdraait. Voor interimdirecteur Clemens Pronk van Radar is fusie voorals nog een brug te ver. „Er zijn posi tieve gesprekken over samenwer king geweest. Het woord fusie is daarbij nog niet gevallen. Volgens de huidige wetgeving kunnen we niet eens fuseren. Kort na de va kantie nemen wij een besluit." Naast de Zeeuws-Vlamingen ston den nog een Nederlander en een Belgische terecht. Zij maakten deel uit van een sekte rond een Belg die zichzelf David Angelo Ram noemde. De vier hadden niet de bedoeling Jonkers te do den. Wel hebben ze verzuimd haar te hulp te schieten. De drie Nederlanders kregen 10 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk. Omdat ze al in voorarrest zaten, hoeven ze niet meer de cel in. De Belgische kreeg 4 jaar, waarvan 2 voorwaardelijk. Jonkers kwam om bij een 'healing' waarbij haar handen en voeten werden vastge bonden en een touw om haar nek werd gedraaid. De provincie Zuid-Holland dringt hierop aan. Die legt mo menteel alle 'schappen' onder de loep. Volgens wethouder Ad Ver- seput, die Schouwen-Duiveland vertegenwoordigt in het Grevelin genschap, wil Zuid-Holland de sa menwerkingsverbanden groter maken. „Dat heeft met de bestuur lijke druk te maken. De gedepu teerde hoeft dan niet telkens te ko men opdraven." Verseput bena drukt dat de fusie geen effect heeft op de plannen voor de Brou- wersdam. Hij gaat binnenkort met een fusievoorstel naar de ge- BRUINISSE - Hoewel ze vorig jaar zeilles heeft gehad in Bruinisse, vond Isa van Rossum uit Oolt- gensplaat varen nog steeds 'een beetje eng'. Zondag overwon de 9-jarige het laatste beetje angst: „Terug was het leukst. Toen moes ten we tegen de wind in." Ilse van den Nieuwendijk (14) uit Oosterland is al wat verder gevor derd: „Een Flash, een Laser, de RS Tera, maar ook de Feva en de Ven ture. O, ja en een saffier. Ik heb met bijna alles wat hier ligt geva ren." Ilse doet al twee jaar aan wa tersport. Ze heeft zelf een Laser Pi- co. „Nee, ik kom niet uit een wa tersportfamilie. Mijn vader zag een leuk bootje op internet en dat heeft-ie gekocht." De leukste boot die Ilse het afgelopen weekeinde voer, is de B/One: „Die is groot en gaat lekker scheef." Hoofdredacteur Jan Briek van de ANWB Waterkampioen ziet het met genoegen aan. „Het is boven verwachting en vooral leuk dat er zoveel kinderen zijn. Zaterdagoch tend was het nog een beetje stil. Zondag zouden we om tien uur beginnen, maar om acht uur ston- der er al twee meiden. Die wil den echt alle bootjes uitproberen. We vinden het belangrijk de jeugd te bereiken want onze doel groep wordt steeds ouder." „Dat was ook onze insteek", vult fotograaf Bertel Kolthof van de Waterkampioen aan. Het idee van het Open Boten Uitprobeerweek- einde komt van hem. „Ik liep op de Hiswa, zag die open boten en dacht: die moet je hier niet neer leggen. Daar moet je eigenlijk bui ten mee gaan varen. Het zijn boot jes voor jongeren, beginnende wa tersporters, en daar heb ik er op de beurs niet veel van zien rondlo pen." De opzet is heel simpel. De lol van de watersport staat voorop. Briek en Kolthof stapten nog tij dens de Hiswa op botenbouwers en importeurs af met de vraag of ze mee wilden doen. Dertien on dernemers prestenteerden hun bootjes afgelopen weekeinde in Bruinisse. Bezoekers konden kie zen uit 34 verschillende open bo ten. Zeilschool Aquavitesse en Jachthaven Bruifiisse stelden gra tis locatie, personeel en materia len beschikbaar. Bliek: „De opzet is heel simpel. De lol van de wa tersport staat voorop. Het mag niet duur zijn - de bedrijven heb ben gemiddeld 200 euro aan kos ten gehad - en er is géén winst oogmerk. Kijk, als er een bootje wordt verkocht, vind ik dat best. Maar het gaat primair om de pro motie van de watersport en, heel eerlijk, natuurlijk ook om promo tie van ons tijdschrift." Het idee sloeg dermate goed aan dat de ANWB vorige week woens dag besloot de inschrijvingen te stoppen. Zo'n 250 mensen maak ten afgelopen weekeinde gebruik van de aanbieding om gratis een rondje te zeilen, al dan niet met een instructeur aan boord. Briek denkt al aan een reprise volgend jaar. „Misschien wat trailer-sailers erbij en wat kleine kajuitjachten. Op de wal kunnen we ook nog wel wat doen. Ik ga hef daar bin nenkort eens met de bedrijven over hebben." meenteraad. Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen heeft nog wel een begroting voor 2014 opge steld. Daarin wordt afgesproken dat er nog één procent wordt be zuinigd. Daarmee zijn de in 2010 voorgenomen bezuinigingen ge haald. Als gevolg van de laatste be zuiniging daalt de bijdrage van Schouwen-Duiveland aan het schap met een paar tientjes naar 24.180 euro. Rijk, Zeeland, Zuid-Holland en de gemeenten Goeree-Overflakkee en Schou wen-Duiveland zijn in 2014 sa men 467.000 euro kwijt aan het Grevelingenschap. Aan reserves en voorzieningen heeft het Greve lingenschap 14 miljoen euro op de begroting. Op de begroting 2009 van het Haringvlietschap (laatste publicatie door provincie stond 243 miljoen aan reserves en voorzieningen. VLISSINGEN - De politie zoekt ge tuigen van een bijna-aanrijding van een 11-jarig meisje donderdag in de Scheldestraat in Vlissingen. Rond 09:20 uur liep het meisje over het zebrapad aan de Schelde straat in Vlissingen. Een bestuurder van een donker blauwe personenauto van het merk Seat reed het kind bijna aan. De familie van het kind heeft pro blemen in de relationele sfeer en vermoedt dat dit met opzet is ge beurd. Zij hebben afgelopen vrij dag aangifte gedaan van poging tot doodslag. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844. Al weken slingeren de cijfers door Vlissingen, vergezeld van de ver onderstelling dat de terugloop het gevolg is van het, in elk geval tij delijke, vertrek van de Zeevaart school van de boulevard. De cij fers kloppen, zegt directeur Edwin Torn Broers. „Vorig jaar de ze tijd hadden we tegen de zestig aanmeldingen en nu zitten we op 47. Maar de inschrijftermijn loopt nog tot 1 oktober." Broers geeft het toe: ook hij ziet een verband met de verhuizing. „Als je iets wijzigt, zoals een ge bouw, dan heeft dat altijd invloed op het aantal aanmeldingen." Het gaat de directeur echter te ver om te veronderstellen dat de aange kondigde verhuizing nu al leidt tot minder studenten. Het is de bedoeling dat Boulevard Boule vard 154, naast het Rijksmonu ment 'met het torentje', dat is ver kocht aan recreatie-ondernemer Henk van Koeveringe, plaats maakt voor een studietoren. 9P door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Op de weg naar de fu sie van het openbaar en het christe lijk basisonderwijs op Schou- wen-Duiveland 'liggen momenteel geen wezenlijke struikelblokken'. TERNEUZEN - Een vader en een zoon uit Kloosterzande die terecht stonden voor de dood van Renate Jonkers (30) uit Eindhoven in 2007 hoeven komen vrij. Dat besloot het Leuvense Hof van Assisen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Grevelingenschap heft zichzelf in januari op. Op die datum moet, samen met het Ha- ringvlietschap, een nieuw samen werkingsverband zijn ontstaan. Jong bloed voor door Ton van den Nouweland Jan Briek, ANWB Waterkampioen Isa van Rossem (9) uit Ooltgens- plaafc „Eerst had ik het stuur en de schoot. Later deed mijn zusje de schoot Maar ik moest zeggen wan neer ze er aan moest trekken." Ilse van den Nieuwendijk (14) uit Oosterland: „Ik denk dat ik dit weekeinde bijna alle boten hier wel heb uitge probeerd. De B/One vond ik de leukste. Die gaat lekker scheef." Gijs Bervoets (14) uit De Hoek- sche Waard: „Ik kan al wel een beetje zeilen. De RS Feva vind ik het leukst, want daar zit een groot genaker- zeil op." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het aantal aanmeldin gen voor de Zeevaartschool in Vlis singen loopt achter op vorig jaar. Andere zeevaartscholen in Neder land lopen juist vooruit. Maar de di recteur maakt zich niet druk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50