sfeer maken Sluis het bezoeken waard 1 EVEN VOORSTELLEN ZOMERKRANT 45 i)e Weftpooti in hebt. „In het mosselseizoen ga ik graag naar De Frietstal. Als ik zin heb in tapas en een meer Fran se keuken, kies ik voor 't Zwin. Maar er zijn zoveel goede restaurants in Sluis!" Winkels - Het winkelaanbod in Sluis is erg groot en gevarieerd. Er zijn weinig grote winkelketens en veel familiezaakjes. Dit vindt Diane erg fijn. „Het personeel in de familie winkels is vaak erg vriendelijk, want iedereen kent elkaar. Je bent geen nummertje." Favoriete bezienswaardigheid - „Dat is het bel fort!", zegt Diane meteen. Het belfort is gebouwd aan het eind van de veertiende eeuw en is de eni ge in Nederland. „Het is zo'n mooi en prestigieus gebouw!" Het belfort wordt nu gerenoveerd. Bin nenkort komt er een stadsmuseum, een taaicen trum over 'woordenboekman' Van Dale en het VVV-kantoor in. Verborgen plekje - Een onopvallend plekje is het restant van de Middeleeuwse stadsmuur met schietgaten erin. „Je loopt hier makkelijk voorbij, hoewel het toch een onderdeel is van een interes sant stukje Sluise geschiedenis." Waarom Sluis bezoeken? - Buiten het gevarieerde winkelaanbod, de cultuur en natuur, vindt Diane- de gezelligheid en de bourgondische sfeer belang rijke pluspunten. „Als inwoner van Sluis heb je een constant vakantiegevoel en als toerist voel je je meteen erg welkom", spreekt ze uit ervaring. Kristy ï]!2 MAANDAG 1 JULI 2013 Naam: Kristy Evers Leeftijd: 21 jaar Woonplaats: Middelburg Na mijn jeugd in Etten-Leur te hebben doorgebracht, verhuisde ik in 2010 naar Middelburg om literatuur, taalwe tenschappen en retoriek te studeren aan de Roosevelt Academy. Na drie jaar hard werken heb ik vorige maand mijn diploma gehaald. Voordat ik mijn volgende stap onderneem, een master in Engelse taal in Engeland, wil ik eerst mijn tijd in Zeeland goed afsluiten. En hoe kan dat beter dan door Zeeland te leren kennen en daarover te schrijven als verslaggever van de Zomerkrant?! I Sleepnetvissen met De Festijn. Opvarenden kunnen meekijken naar de vangst. MIDDELBURG Challenger Zeeland; internationaal tennistoer nooi. Griffioenpad, hele dag. Boeken-en verzamelmarkt in het centrum, van 11.00 tot 17.00 uur. Boerderijbeleving bij kaasmakerij Schellach aan de Prooyenseweg. Bezoekers leren alles over de boer derij en het proces van kaas maken. Er kan ook ge proefd worden. Elke maandag om 10.00 uur en el ke woensdag om 16.00 uur. NOORD-BEVELAND Amusefietstocht over Noord-Be veland. Deelnemers maken ken nis met de regio en met de loka le horecabedrijven. De route tus sen deelnemende horecabedrij ven is zelf te bepalen. Daar kun nen bonnen worden ingeleverd voor een broodje, ijsje, salade en meer. De kaart kost 17,50 euro. Starten kan el ke dag bij deelnemende bedrijven. RENESSE Bungytrampoline bij de hervormde kerk aan de Kerkring. Van 10.00 uur tot 21.00 uur. SINT ANNALAND Zeehondensafari op de Ooster- schelde met rondvaartboot de Fri ll sia. De kapitein vertelt over het Na tionaal Park en over de flora en fau- na. Aan boord zijn verrekijkers, in formatie en een telescoop beschik baar. Vertrek is om 15.00 uur vanaf de Havenweg. Meevaren kost 12,50 euro; kinderen van 4 tot en met 11 jaar: 9 eu ro. Kinderen tot en met 3 jaar gratis. SLUIS Rondleiding op struisvogelboerderij Monniken- werve. Een gids toont de ruim 150 struisvogels, broedmachines en eieren. Er is ook een winkeltje en de mogelijkheid iets te eten en drinken. Loca tie: Hogeweg, tussen Sluis en Aardenburg. De rondleidingen zijn om 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Prijs: 4,50 euro. Kinderen tot en met 11 jaar: 2,50 euro. WESTENSCHOUWEN 9 Fietsroute 'Door het hart van Schouwen'. Zelfstandig te rijden route van 34 kilometer door het hart van de Westhoek. Onderweg kan, met behulp van zoekplaten, gespeurd worden naar bijzondere schelpen, planten en bomen. Ver trekken kan tussen 11.00 uur en 18.00 uur vanaf het Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum aan de grote parkeerplaats bij de rotonde. ZIERIKZEE Beklimming van de Sint Lievensmonstertoren, of wel de Dikke Toren. Kosten: 2 euro. ZOUTELANDE Tennisinstuif op de tennisbanen aan de Westka- pelseweg. Aanvang 19.00 uur. Bron voor deze agenda is de evenementen-agenda van de WV Zeeland. Via www.vwzeeland.nl zijn meer evenementen en activiteiten te vinden. Zoals elk jaar wordt de Zomerkrant, die de komende acht weken onderdeel is van deze krant, gemaakt door twee teams. De eerste vier weken gaan Simone, Adriënne en Kristy op pad om in en soms ook net buiten Zeeland te zoeken naar de leukste activiteiten, opvallendste mensen en mooiste plekjes. Eind juli maken zij plaats voor een frisse groep nieuwe zomerkrachten. Bij kaasboerderij Schellach bij Middelburg zijn in de zomermaanden dage lijks rondleidingen. Naam: Simone Maas Leeftijd: 19 jaar Woonplaats: Vlissingen Met een vers vwo-diploma op zak en een lange vakantie voor de boeg was er voor mij geen leukere baan te verzin nen dan verslaggever worden voor de Zomerkrant. Na de zomer verhuis ik naar Brussel om daar Politieke Wetenschappen te studeren. Voor daarna denk ik nu aan een master Journalistiek, maar goed, dat is nog een paar jaar weg. Eerst een zomer leuke dingen doen en daarover schrijven! Wat wil een mens nog meer. Naam: Adriënne van der Werf Leeftijd: 21 jaar Woonplaats: Amsterdam/Kloetinge Na een vorige zomer vol strand, toeris ten en leuke uitjes keer ik dit jaar en thousiast terug op de zomerredactie. Vorig jaar voelde als vakantie in eigen provincie, waarbij ik mezelf keer op keer verbaasde over hoeveel er te doen is, maar vooral over hoe mooi Zeeland is. Ik studeer Fashion Bran ding aan het Amsterdam Fashion Insti tute waarbij ik me ga richten op schrij ven. De Zomerkrant is de kans voor mij om ervaring op te doen en mijn passie voor Zeeland over te brengen. Simone Adriënne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45