Bruse Boys is klaar voor Sparta Parkoers Stratenloop Zoutelande aangepast Van Houdt is terug aan het front SPORT 33 - Minneboo vier keer op podium in Luxemburg Noah Heijnen, Tim van den Broeke en Maarten Snoeken succesvol bij titelstrijd in Eindhoven. eindhoven - De Zeeuwse atleten hebben uitstekend gepresteerd bij het Nederlands kampioenschap voor junioren A en' B in Eindho ven. Er werden in totaal drie titels behaald. Noah Heijnen veroverde goud op de too meter, Tim van den Broeke was de sterkste op de 3000 meter steeple en Maarten Snoeken zegevierde bij het kogel stoten. Tommy Staal greep brons op de 1500 meter. Heijnen, atleet van Delta Sport en actief voor Top Running Zeeland, veroverde bij de A-junioren de ti tel op de 100 meter. Hij realiseer de een tijd van 10,82 seconden. Dat was ruim drietiende van een seconde sneller dan zijn persoon lijk record. Heijnen liep in de se ries 11,02, kwam in de halve finale tot 10,91 en was in de finale dus nog een fractie sneller (10,82). Een dag later verging het Heijnen op de 200 meter minder. Hij werd in de finale zesde in een tijd van 22,48 seconden. Zijn persoonlijk record op die afstand is 22,32. De overwinning op de 200 meter ging naar Rik Jansen van Unitas in een tijd van 21,85 seconden. A-junior Van den Broeke die ook voor Top Running Zeeland uit komt en lid is van Dynamica, was de sterkste op de 3000 meter steeple. Hij klokte een tijd van 9.47,40 minuten. Dat was ruim sneller dan zijn oude persoonlijke record (10.18,01). Vorig jaar behaal de Van den Broeke ook al goud, maar toen op de 2000 meter steeple. Maarten Snoeken was een klasse apart bij het kogelstoten voor B-junioren. De atleet van AV'56 liet als beste resultaat een poging van 17,19 meter noteren. Snoeken was zeer regelmatig en zat bij de andere pogingen steeds ruim bo ven de zestien meter. Tommy Staal, die ook voor Top Running Zeeland uitkomt en lid is van AV'56, finishte op de 1500 meter bij de A-junioren als derde. Hij kwam tot een tijd van 3.54,38. Dat was een verbetering van zijn persoonlijk record, dat op 3.54,41 stond. Jorijn de Mare (AV'34) veroverde het goud in een tijd van 3.52,99, het zilver was voor Roy van Eeke- len van Sprint (3-53.87)- Op de 100 meter horden was er in de finale een achtste plaats voor Kristin Baas. De atlete van Delta Sport, die nog B-junior is, liep bij de A-junioren mee en realiseerde een tijd van 16,61 seconden. A-junior Dwayn Akuoko Mac- Lean van AV'56 reikte in de eind strijd tot een vierde en zesde plaats bij het discuswerpen (43,41 meter) en het kogelstoten (13,02). De wedstrijd tegen de profclub uit de Jupiler League is voor de Bruse zaterdag-tweedeklasser het slotstuk van alle openingsactivitei ten rondom het nieuwe onderko men. Een werkgroep, bestaande uit Dick van Wolferen, Reinier Ketting, Wim Nieuwland, Wim Matsinger, Foeke Roukema, Mark Giljam, Thomas Groeneveld en Gerard Vogel, heeft een geva rieerd programma in elkaar ge draaid. Zo is er dinsdagmiddag al een businessevent, waar zakenre laties van de beide voetbalclubs kunnen netwerken en genieten van het Zeeuwse water en de mos sels. Op het eigen sportpark is ook aan het nodige gedacht. Zo zorgt dweilband 'Liever Ier As TUus' voor de wedstrijd en in de rust voor de nodige sfeer en zijn er skydancers. „Er is ook een springkussen voor de jeugd. Die moeten we ook bezighouden. Al onze jeugdleden hebben een gra tis kaartje gekregen", aldus Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. De voetballers van Bruse Boys hebben zich de afgelopen weken goed voorbereid op het treffen met Sparta. Nieuwland: „We zijn na de nacompetitie op donderdag door blijven trainen. De afgelo pen week hebben we zowel op dinsdag als donderdag getraind, dus het zou nog goed moeten zit ten met de conditie." Nieuwland heeft tegen de Rotter dammers, die in 1968 als eerste profclub in Bruinisse acte de pre sence gaven, de beschikking over een selectie van zeventien man. „Robin Meertens en Mare Bij de Vaate zijn er niet bij, maar Mats Willemse is natuurlijk weer te rug", laat de trainer weten. Tom my Pronk en Sven Spittel maken ook deel uit de Bruse selectie. Sparta, bij wie onder andere Je remy de Nooijer (zoon van ex-Spartaan Dennis de Nooijer) actiefis, speelde zaterdag zijn eer ste wedstrijd in de oefencampag ne. De selectie van trainer Adrie Bogers won, onder meer door drie goals van zowel Johan Vos kamp als Paul Gladon, met 10-0 van tweedeklasser VDL uit Maas sluis. Bruse Boys is dus gewaar schuwd voor de dubbele cijfers. Nieuwland: „Voor mij staat het 'heel blijven en plezier hebben' voorop. Ze moeten maar genieten van de entourage. Je voetbalt ten slotte niet elke keer tegen een profclub en voor zoveel publiek." De wedstrijd tussen Bruse Boys en Sparta Rotterdam begint om 19.00 uur. De toegangspoorten gaan een uur eerder open. LUXEMBURG - De Vlissingse zwem ster Manon Minneboo stond afge lopen weekend meermaals op het podium tijdens de Open Luxem burgse kampioenschappen. Op de 50 school werd de Walcher- se tweede in 33,75 seconden. Ze was als eerste uit de series geko men. Op de 100 school (1.14,56) en de 50 vrij (26,51) werd de zwemster van PSV derde. Met PSV 2 pakte Minneboo ook nog goud op de 4x100 vrij. Met 3.52,14 bleef het kwartet PSV 1 ruimschoots voor. Bij PSV 2 zwom ook de Middelburgse Ju dith Stap mee. Stap kwam met de Eindhovense club ook nog uit op de 4x100 wis sel. Daarmee werd ze in 4.27,20 tweede. In de Stratenloop van Zoutelande zullen de tientallen deelnemers drie ronden van zo'n 3,3 kilome ter moeten afleggen om aan een afstand van precies tien kilometer te komen. Door de klim naar de boulevard zal het parkoers iets zwaarder zijn dan voorgaande ja ren toen het traject nagenoeg vlak was. De Stratenloop van Zoutelan de is de tweede wedstrijd in het circuit. Tim Pleijte uit Zoutelande en Marianne de Kok uit Lewe- dorp wonnen afgelopen woens dag de Sportvisserloop in Yerseke i- en zullen ook in de Walcherse badplaats van start gaan. Tim Ple ijte zal aan het hele circuit mee doen. Wie woensdag mee wil lo pen, kan zich inschrijven bij eetca fé De Babbel. Het startschot zal om 19.30 uur klinken in de Langst raat in het centrum van het dorp. Na Zoutelande zijn er nog straten- lopen in Domburg (10 juli), West- kapelle (17 juli), Haamstede (24 juli) en Vlissingen (31 juli). Na af loop van de boulevardloop in Vlis singen worden de winnaars gehul digd. Van Houdt kreeg de overwinning niet cadeau. Hij moest afrekenen met de sterk rijdende Kyle Mat- thijssen uit Poortvliet. Toch zege vierde Van Houdt uiteindelijk. De Terneuzenaar werd in 2011 kam pioen bij de Mdtorsport Organisa tie Nederland in de klasse Open Nationalen, maar was vorig sei zoen maar weinig actief in de cross. Drukke werkzaamheden waren daarvan de oorzaak. Nu pakt hij de draad toch weer op en laat zien dat hij het crossen nog niet is verleerd. Wel had de 22-ja- rige coureur naderhand last van pijnlijke onderarmen. Matthijssen, die Van Houdt goed partij gaf, werd winnaar bij de MX 2 viertakten terwijl Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk de MX 2 tweetakten op zijn naam v schreef. Dean Houghton uit Lewedorp won met overmacht bij de 85 cc. Ook in de wedstrijden om de titel bij het district West rijdt de twaalfjarige Kawasaki-rijder sterk. Bij de 65 cc grote wielen werd Maicky Bonsel uit Kuitaart tweede achter Lucas de Ligt uit Middelharnis. Bij de veteranen won Ludwig Walrave uit Wolp haartsdijk. In de clubklasse was er een derde plaats voor Stefan Won- dergem uit 's-Gravenpolder. MAANDAG 1 JULI 2013 Drie keer goud op NK atletiek door Jan Dagevos Noah Heijnen werd zaterdag Nederlands kampioen bij de junioren op de 100 meter sprint, foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Aan de voorbereidin gen zal het niet liggen, want in Brui- nisse zijn kosten noch moeite ge spaard om er dinsdagavond een doorslaand succes van te maken. Sparta Rotterdam is op sportpark Volharding dan de tegenstander van Bruse Boys. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Het PZC Stratenloop- circuit gaat woensdag verder in Zoutelande. Het parkoers is in te genstelling tot voorgaande jaren aangepast, laat Anton Vael van Dy namica weten. „We lopen een nieuw rondje waarin de boulevard van Zoutelande een belangrijk on derdeel is." door Herman Heuvink WEMELDINGE - Motorcrosser Kevin van Houdt uit Axel was de grote winnaar bij de clubwedstrijd in We- meldinge. De Zeeuws-Vlaming won beide manches in de klasse MX 1 en MX 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33