Van der Klooster is een krachtmens Beach Soccer Zeeland haalt de play-offs Van Duivendijk met Zeelandprijs aan de haal 30 SPORT WIELRENNEN Renner uit 's-Heerenhoek moet in Ronde van Kruiningen genoegen nemen met derde plaats. I x A, Bij de TMZ-wedstrijd werd met name de categorie amateurs ge plaagd door de slechte weersver wachtingen. Er kwamen slechts vijftien renners opdagen, maar die namen wel hun verantwoorde lijkheid. Tal van renners gingen op de gladde klinkers op avon tuur. Al vrij vroeg vonden de favo rieten Van der Klooster, Dimitri Mulder, Bobby Balk, Rens Kole en Brabander Stefan Laureijssen elkaar. In de slotfase kwamen Van der Klooster en Mulder voorop te zit ten. Tot een sprint kwam het niet, omdat Van der Klooster in de laat ste ronde bij zijn opponent weg reed. Een dag later stond de cou reur uit Lewedorp dus weer aan de start, reed hij een sterke koers en finishte hij als tiende. De ploeg van coach Veli Eryürük leverde zondag in Zwolle een knappe prestatie door regerend kampioen Egmond met 5-4 te ver slaan en het sterke Beach Soccer Augustin uit Tiel met 3-2 opzij te zetten. Daardoor eindigde BSZ op een gedeelde eerste plaats met Katwijk in de eredivisie van het beachsoccer. „We hebben ons doel bereikt, maar nu willen we meer", zei Eryürük na afloop. Beach Soccer Zeeland kwam in beide duels telkens op voor sprong. Tegen BeacW Soccer Au gustin werd de eerste periode af gesloten met 1-1. Ali Eryürük maakte de 1-0. Fabian Wilson zet te in de tweede periode de Zeeuw en op 2-1. In de laatste periode maakte de ploeg uit Tiel gelijk, maar vanaf de aftrap maakte Da- ryl Rawidjan de 3-2. In het slotduel met Egmond ken de BSZ een droomstart met een 2-o-voorsprong door treffers van Wilson en Rawidjan. Egmond maakte nog de aansluitingstreffer, maar in de tweede periode nam BSZ opnieuw afstand via Wilson. Rawidjan vergrootte daarna de marge. Toch kwamen de Noord-Hollanders terug tot 3-3. In de beslissende periode nam BSZ via treffers van Ali Eryürük en Rawidjan opnieuw afstand. In de slotminuut scoorde Egmond nog tegen, maar BSZ hield de mar ge van een doelpunt (5-4) vast. Dirk van Duivendijk uit Tholen ging met de felbegeerde Zeeland- prijs aan de haal. In twee verschil lende klassen werd om die bokaal gestreden. Van Duivendijk dankte die overwinning aan zijn sterke optreden in de C-klasse, waarin hij als winnaar over de streep kwam. Niemand kwam in de buurt van hem en de schokker Droncke-Oort. Qua weersomstan digheden hadden de deelnemers aan de 43e Deltaweek weinig re den tot klagen. Met een wind kracht drie a vier stond er genoeg wind om de zeilboten op de Oos terschelde richting snelle tijden te sturen. Rinus de Jonge was een van de zeilers die daar enorm veel profijt uit haalde. De schipper uit Wemeldinge was met Wemeldin- ges duidelijk de sterkste in de ORC2-klasse. Dat was een flinke doorn in het oog van Erik van de Zande. Vorig jaar werd hij tweede en hij was erop gebrand dit jaar de zege te pakken. Maar opnieuw moest hij zich met die eindrang schikking tevreden stellen. Die eer was ook beschoren aan Henk van Zweden. Vorig jaar was de Middelburger de snelste in de ORC3-kIasse, maar zondag kwam hij pas als vierde over de eind streep. De overwinning in die dis cipline ging naar Rotterdammer Jan Bruijn met Nymphaea. Thijs van der Beek uit Sint-Annaland haalde het wél. In de ORC4-klas- se stuurde hij zijn schip Crush naar de scherpste eindtijd. In de IRCi-klasse bleef Zeeuws succes onverwacht uit. Kees van Vliet uit Middelharnis ging daar met de overwinning aan de haal. Een klasse lager, de IRC2, was Marten Jan Ringers uit Alphen aan den Rijn de beste schipper. Bij de Meiges was Frank Lieve uit Heemstede de sterkste; Erik Wes- selman uit Roelofarendsveen was dat bij de Maxfun-boten. Hoogtepunt was het EK in de J22, waar de Duitse ploeg Banana Ja- ma na drie dagen varen met de in ternationale titel naar huis ging. KRUININGEN - De man van de wed strijd beet uiteindelijk toch nog in het stof Raoul Poortvliet maak te zaterdagavond de tachtigste Ronde van Kruiningen hard, for ceerde de beslissende ontsnap ping, maar de eindzege zat er niet in. Ricardo van de Klundert had een beter eindschot. Poortvliet moest genoegen nemen met de derde plaats. Eigenlijk wist Poortvliet in de slotfase van de wedstrijd over 80 kilometer al dat hij naast zijn vier de overwinning van het seizoen zou grijpen. Zijn medevluchters Ricardo van de Klundert - hij was vorige week ook al de sterkste in Zuiddorpe - en Paul Moerland zijn sprintkanonnen. Poortvliet zette in de laatste ronde nog wel even aan, maar kreeg geen ruimte en moest de twee West-Brabant- se coureurs voor laten gaan. „Toch ben ik tevreden", zei Poortvliet la ter. „Zeker als je bedenkt dat ik vrijdag in Prinsenbeek nog moest afstappen." De 27-jarige renner uit 's-Heeren hoek ging drie weken geleden tij dens een koers door zijn rug en ondervindt daar nog altijd last van. „De vorm is er nog steeds, maar ik denk dat die rug me uit eindelijk toch een paar tienden van een procent parten speelt." Vrijdag bij de Ronde van Prinsen beek gaf hij voortijdig op, maar za terdag in Kruiningen verbeet hij zelf de pijn en pijnigde het pelo ton. Poortvliet gaf de koers kleur. De coureur van Theo Middel kamp was bijna bij elke onstnap- ping betrokken, schuwde het werk niet en schroefde het tempo voortdurend op. De gemiddelde snelheid bedroeg 43,7 kilometer. „Ik ben iemand die de koers hard wil maken", zei Poortvliet, die uit eindelijk wel de leidersprijs pak te. „Dat is mijn manier van rijden en daar moet ik het ook van heb ben. Ik kan 80 kilometer continu blijven gaan." Die arbeidsethos heeft Poortvliet dit seizoen geen windeieren ge legd. Hij zegevierde al in Bruinis- se, Elden en Axel. „Verder heb ik al twee tweede plaatsen behaald en nu word ik derde. Ik ben al heel vaak in de top tien geëin digd. Ik heb een superseizoen." Volgens Poortvliet heeft het te maken met zijn specifieke voorbe reiding in de wintermaanden. „Ik ben veel naar de baan in Gent ge weest. Dat heeft me goed gedaan. Ik kan tegenwoordig ook koersen afmaken. Misschien heeft het ook wel te maken met het feit dat ik me dit seizoen alleen maar op cri teriums richt. Ik voel me steeds beter bij die rondjes rond de kerk. Daarnaast is het ook gewoon leuk. Zo'n Ronde van Kruiningen is toch prachtig. Het is een mooi parkoers en er staat lekker veel pu bliek langs de kant." Poortvliet is een liefhebber en leeft voor zijn sport. De Beveland- se coureur mag dan in ploegen dienst bij Zeeland Refinery wer ken, het weerhoudt hem er niet van om dagelijks op de fiets te stappen. En als er een wedstrijd is, verschijnt hij steevast aan de start. Van Elden tot aan Kruinin gen. „Ik moet ook nachtdiensten draaien", vertelde hij zaterdag avond in Kruiningen. „Maar deze weken probeer ik het zo te rege len dat ik zo min mogelijk 's nachts moet werken. Ik wil koer sen. Op dit moment rijd ik drie, tot vier wedstrijden per week. Ik voel me daar prettig bij." ZEGES VOOR DUINKERKE EN DE WAAL 4 i i \1§§ «5 I KRUININGEN - Johnny van der Kloos ter is een krachtmens. Vrijdag avond won de renner uit Lewedorp de koers van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ) in Kruiningen, za terdagavond was hij ook zeer ac tief bij de wedstrijd voor elites/ beloftes en amateurs. Van der Klooster was voortdurend voorin te vinden en eindigde uiteindelijk als tiende. door Aector Dooms TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland is doorgedrongen tot de play-offs in de strijd om het Nederlands kam pioenschap. door Bob Maes ZIERIKZEE - Het eerste weekeinde van de Deltaweek is goed verlo pen. De gunstige weersomstandig heden zorgden voor fraaie presta ties op de Oosterschelde. Naast het Europees kampioenschap voor J-22's werd er zaterdag en zondag in meerdere disciplines gevaren. Ook met Zeeuws succes. Rug kwelt Poortvliet door Jan Dagevos Er vielen zaterdag bij de Ronde van Kruiningen toch nog Zeeuwse zeges te noteren. Joannathan Duinkerke uit Goes was de sterkste bij de ID-renners. Edwih Maas (Terneuzen) werd in de koers vierde, Irma van Duyn (Schoondijke) legde beslag op de zesde plaats. Bij de nieuwelingen behaalde Mau- rits de Waal de overwinning. De renner uit Kloetinge klopte in de eindsprint Noah van de Meer en Bjarne Leijs. Het was voor de Bevelander de eerste zege van het seizoen. Wel werd hij dit jaar al een keer derde bij het districtskampioenschap tijdrijden en een wedstrijd in Groot-Ammers. «EO *co 03 r'; 1 ■M I Jeetje Mina (links), de boot van Sander Buijs en Joep Broekhuijsen, sluit aan bij de kopgroep net na de derde start op zaterdag, foto Anusjka Martens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30