Vink promoveert met goed gevoel naar klasse ZZ-licht SPORT 29 woon in mijn hoofd. Doordat het een paar keer achter elkaar niet .goed gaat, word ik onzeker en dan gaat het nog vaker mis." Wildcardhoudster Versteeg, een speelster van buiten de top dui zend, moet een te nemen horde zijn voor Kerkhove, die zowel in 2010 als 2011 de finale haalde van het toernooi in Middelburg. Mo gelijk treft ze in de tweede ronde de Russin Irina Khromacheva, die als vijfde geplaatst is. Van de Velde haalde eveneens op gelucht adem na de loting. De speelster uit Kapelle had twee maal geluk gehad: zaterdag bleek dat ze toch nog een wildcard kreeg voor het hoofdtoernooi en zondag werd ze aan een qualifier gekoppeld. Wie ze in de eerste ronde treft, wordt waarschijnlijk pas vandaag duidelijk. „Op papier is het mooi dat ik eerst tegen een meisje uit de kwa lificaties moet", zei Van de Velde „Maar daarmee is natuurlijk nog niet gezegd dat ik naar de tweede ronde ga. In de kwali's zitten ook goede speelsters." Van de Velde heeft als enige van de Zeeuwse deelneemsters pun ten te verdedigen deze week. Vo rig jaar haalde ze namelijk de tweede ronde. „Wil ik stijgen op de ranking, dan moet ik eigenlijk twee potjes winnen. Maar zo ga ik niet de wedstrijden in, hoor. Ik zal vooral met mijn spel bezig zijn op de baan." Minder fortuinlijk verliep de lo ting voor Angelique van der Meet. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke werd bij verstek veroor deeld tot het spelen tegen de Bel gische Alison van Uytvanck, de nummer vijf van de plaatsings lijst. Daarnaast zit ze in dezelfde speelhelft als Arantxa Rus, die ze in de kwartfinales zou kunnen te genkomen. Rus, die vorige week nog op Wimbledon actief was, treedt eerst aan tegen de Kirgizi- sche Ksenia Palkina. Er had - in theorie - ook nog een vierde Zeeuwse speelster in het hoofdtoernooi kunnen komen. Mandy Wolfert deed in Mid delburg mee aan het kwalificatie toernooi. Ten tijde van de loting nam de Terneuzense, gekleed in een kanariegeel jurkje, het op de belendende gravelbaan op tegen de Australische Karis Ryan. Ze won nog wel de eerste game, maar verloor er vervolgens twaalf op rij. Bij de mannen zit een droom- finale tussen Matwé Middelkoop en Thomas Schoorel er niet in. Beiden stonden zondag wel in de eindstrijd van het futuretoernooi in Breda. In Middelburg treffen de nummers drie en vijf van de plaatsingslijst elkaar waar schijnlijk in de kwartfinales. Mid delkoop kan dan revanche nemen na zijn nederlaag (6-4 6-4) in Bra bant. Middelkoop lootte de Amerikaan Mico Santiago. Schoorel treft in de eerste ronde diens landgenoot Raymond Sarmiento. De Est Jurgen Zopp is als eerste geplaatst. Hij neemt het op tegen Maximilian Dinslaken. Niels Desein, al twee keer verliezend fi nalist in Middelburg, is als twee de ingeschaald en mag aantreden tegen Kevin Boelhouwer, die eer der dit jaar een wildcard verdien de als winnaar van het Zuidwest Leasetoernooi. Het zag er voor Vink aanvankelijk niet goed uit. Na een uitstekend begin ging Besalu in de slangen volte stevig in verzet. Maar de amazone uit Driewegen slaagde er meesterlijk in om de Bonapar- te-zoon weer bij de les te krijgen en ze sloot de proef met 63,23 pro cent winnend af. „Ik stap nu over naar ZZ-Licht", zei ze. „Ondanks deze fout gaf Besalu mij toch het gevoel dat we klaar zijn voor de overstap." De Vrieze liep met de veel power galopperende Duchess een proef uit het boekje in de eerste man che van M2. Met 68,66 procent liep ze naar een overtuigende overwinning. De combinatie uit Kloetinge sloeg daarmee een gat van ruim zes procent met de Zaamslagse Julia Bouthoorn met de zelf gefokte Parlando-dochter Pamela. Met 67,33 eindigde De Vrieze ook in de tweede proef met een straat lengte voorsprong als eerste. Rosanne de Dreu uit Ovezande eiste met 60,33 procent de tweede plaats voor zich op. Met een overwinning en een der de plaats gaf Marjan van Dijk met de ruin Cender de progressieve lijn een vervolg. In de eerste proef van de klasse L2 boekte de amazo ne uit Heinkenszand met de veel souplesse tonende United-zoon met 66,00 procent een fraaie over winning. Barbara Timmermans uit Middelburg eindigde met Sera- no Gold-dochter Dolce Vita met 65,00 procent op de tweede stek. Charlotte van der Meer uit Lams- waarde schreef met de vosmerrie Hinde met 63,66 procent de her kansing op haar naam. Marjan van Dijk en dé Brabantse llona van Lieren werden met 62 pro cent gedeeld tweede. Op het be slissende onderdeel - het rechtge- richt, ontspannen en in de aanleu- nig gaande paard - toonde van Lie ren zich de beste. „In de eerste proef liep Cender heel fijn", vond Van Dijk. „In de tweede proef werd hij een beetje bang van die bosjes en ging hij wat gespannen lopen. Dat koste punten. Maar ik ben toch wel tevreden. Ik rijd hem nog niet zo lang. En hij toont veel progressie." „Ik heb de mooiste trainingsvelden gezien. En ook een vijfsterrenhotel, speciaal voor de spelers, met spa, hamam en jacuzzi's. Het is niveau Manches ter City! Ik wist niet wat ik zag." Voetballer Sanharib Malki in VI. Hij verruil de Roda JC voor het Turkse Kasimpasa. „Ik heb tot op de laatste dag met veel plezier bij Ajax gewerkt, maar ik ben blij dat ik er weg ben, omdat ik met sommige mensen nooit zou willen en kunnen functioneren. Als mensen niet het fat soen kunnen opbrengen om na een dienstverband van 26 jaar face to face tekst en uitleg te geven, dan zegt dat genoeg." Assistent-bondscoach Danny Blind in ELF Voetbal over zijn afscheid bij Ajax. „Ik denk dat het moeilijk zou zijn te spelen tegen de tennisster die ik als achttienjarige was. Ik was gezonder. En ik speelde zonder verwachtingen." Michaëlla Krajicek in de Volkskrant over het jaar 2007, toen ze de kwartfinales van Wim bledon haalde. „Hij doet het goed, dat rare kereltje. Misschien wint hij dit jaar de Tour de France wel. Hij is een natuurtalent met een heldere geest. Het zou zo maar kunnen." David Kinjah, de trainer die Chris Froome (foto) in Kenia leerde fietsen, in de Volks krant. „Ik heb ook wel eens in periodes gezeten dat ik geen vertrouwen had en vaak in de eerste ronde verloor. Wat ik dan deed was nog harder werken. Dat is het enige dat je kunt doen." Jan Siemerink, technisch directeur van de Nederlandse tennisbond, in Trouw. partij trots op hun eiland, die Corsicanen. Pas op, noem ze geen Fransen. Dan schieten ze je voor je kop. Iedereen had ook een blaffer. Een kerel op straat vroeg eens mijn handtekening. Hij opende zijn colbert en liet zijn pistool zien. Moest ik m'n krabbel op de holster zetten." Ex-voetballer Johnny Rep in het AD over het eiland Corsica, waar de Tour van start ging. Zeeland, foto Ruben Oreel MAANDAG 1 JULI 2013 gunstig gezind door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Maris- ka de Vrieze vormde zondag in de dressuurwedstrijd van Ruitersport de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse M2 met de ruin Duchess een klasse apart. Nastasja Vink behaalde in Z2 met Besalu de nog benodigde winstpunten voor de felbegeerde promotie naar ZZ-Licht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29