editie Kustmarathon kunnen nu de deur uit' Vader grijpt tweede zege in topcompetitie Zierikzeese tennisster treft niet meteen een sterke opponente in Middelburg. 28 SPORT CHALLENGER ZEELAND Uitzetter is een Crosser Boot in uitzondering top tien in België Lesje volleren en serveren van Haarhuis Hoewel de animo voor de wed- strijdmarathon iets minder is dan vorig jaar zijn de overige onderde len stijf uitverkocht. Aan de Wan delmarathon doen vierduizend mensen mee, voor de Ladiesrun staan 1600 vrouwen ingeschreven en ook de MTB Tour is gegroeid naar 1250 mountainbikers. Alleen voor de Kidsrun kunnen jonge lo- pertjes zich nog aanmelden, 140 kinderen hebben dat inmiddels al gedaan. Sommige hardlopers vinden dat de inschrijving voor de marathon veel te vroeg sluit. Lievense daar over: „ledereen die mee wil gaan doen in oktober weet dat inmid dels wel. We kunnen nu op tijd de bestellingen gaan doen. De me dailles komen bijvoorbeeld uit een land hier ver vandaan en ook andere zaken zoals t-shirts gaan we nu al bestellen. Het levert ons een stuk minder stress op als we de inschrijving nu sluiten, want dan hebben we de spullen op tijd binnen en kunnen we alles gaan sorteren. Als je een betaalde kracht in dienst hebt, kun je wel langer wachten, maar wij doen al les met vrijwilligers." Voor wie toch nog mee wil doen, is er de mogelijkheid om het start nummer van een geblesseerde lo per over te nemen. Daarnaast zal de organisatie nog een aantal wildcards uitdelen. „Maar daar gel den wel strenge regels voor", zegt Lievense. „Je moet een bepaalde tijd hebben gelopen om voor een wildcard in aanmerking te ko men." De elfde editie van de Kustmara thon begint op vrijdagavond 4 ok- tober met de Ladiesrun. Een dag later komen de marathonlopers, Kidsrunners en mountainbikers in actie. Op de slotdag is het de beurt aan de wandelaars. De Middelburger, die afgelopen week na het EK wat gas had terug genomen, nam samen met Kjell van de Boogert het heft in han den. In de laatste ronde probeerde Van de Boogert op de steile klim weg te rijden. Vader bleef in het wiel zitten tot honderd meter voor het einde van de top en de marreerde vervolgens. Vader kwam met een voorsprong van dertig seconden over de finish. Thijmen van de Vrede uit Goes be haalde een tweede plaats bij de amateurs en lijkt klaar voor het NK in Groesbeek. Het was voor Van de Vrede de eerste wedstrijd sinds 12 mei. Toen kwam hij in Apeldoorn ongelukkig ten val en was vanwege een schouderblessu re enkele weken uit de roulatie. Ruud Rentmeester sloot de dag af bij de elite. Het werd een slechte dag voor de Goesenaar, omdat hij al in de eerste ronde met mechani sche pech te maken kreeg. Rent meester kwam uiteindelijk niet verder dan de 32e plek. Daniël Paardekooper en Rudy Vos reden zaterdag de Ultramarathon over 94 kilometer in het Oosten rijkse Kirchberg. Paardekooper werd tiende overall en behaalde een vierde plaats in zijn leeftijds categorie, in een tijd van 6.00.47 uur. Vos werd vijftiende overall en vijfde in zijn leeftijdscategorie in 6.07.40. NIEUWEGEIN - De Zeeuwse biljart- ploegen bleven met lege handen op het Nederlands kampioen schap in Nieuwegein. Slechts één Zeeuw, Hans Uitzetter uit Hans- weert, haalde een zilveren medail le, maar deed dat als speler van Wellse Vaert uit Steenbergen in het fibre C3. BV Reynaert uit Hulst haalde een vijfde plaats in het driebanden klein eerste klasse. De vrouwen van het district Delta Zuid West (libre) werden eveneens vijfde. LOMMEL - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede is als negen de geëindigd tijdens een nationa le Belgische wedstrijd in Lommei. In de eerste manche werd hij tien de, in de tweede achtste. Jordie van de Wiele uit Sint lan steen werd in het Belgische Tielt eerste bij de MX 2 inters. Op het zelfde circuit kwam Gian Scheele uit Zaamslag bij de MX 2 nation- alen tot een tweede plaats. Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen werd derde bij de MX 2 junioren. MIDDELBURG - Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde durfden het zondag niet aan om de loting van het vrouwentoernooi te verrich ten. Beide Zeeuwse tennissters be dankten voor de eer. Want je zou jezelf maar aan een topper koppe len- Vorig jaar deinsde Kerkhove, de Zierikzeese ambassadrice van de Challenger Zeeland, er nog niet voor terug om bij het loten te as sisteren. Ze tartte zo het lot. Ze zorgde er zelf voor dat ze tegen over de nummer drie van de plaat singslijst, de Japanse Junri Nami- gata, kwam te staan. Twee dagen later verloor ze met tweemaal 6-4 en zat haar toernooi er al op. Zo'n ervaring wilde ze niet nog een keer in Middelburg, al kun je na tuurlijk ook op een lastige tegen standster stuiten als iemand an ders de loting doet. Dit keer zat het de Zierikzeese wel mee. Voor haar rolde Kelly Versteeg, afkomstig uit Putte, uit de bus. „Da's mooi", zei Kerkhove in een eerste reactie. „Ik ken haar niet, heb volgens mij nog nooit tegen haar gespeeld. Maar ik ben blij dat ik niet meteen tegen een geplaatste speelster moet en ook niet een andere Zeeuwse tref." De Schouwse zou wel een winst partij kunnen gebruiken. Ze heeft - door haar vroege nederlaag van vorig jaar - geen punten te verde digen op het Middelburgse gravel. Elke zege resulteert voor de num mer 367 van de wereld in een stij ging op de ranking. Het is dan wel belangrijk dat Kerk hove wat beter serveert dan ze in de afgelopen weken deed. In Zwe den produceerde ze bij twee toer nooien op rij veel te veel dubbele fouten. „Met mijn spel in de ral ly's kan ik wel wedstrijden win nen, maar ik verlies steeds door dat mijn opslag niet loopt", vertel de ze. „Maar het is niet dat mijn beweging niet goed is. Daar is echt niks mis mee. Het zit ge- MIDDELBURG - Paul Haarhuis was zaterdag, op de eerste dag van de Challenger Zeeland, de hoofdgast in Middelburg. De Brabantse we reldtopper van weleer gaf aan zo'n 25 geïnteresseerden een lesje volleren en serveren. En hij deed dat natuurlijk met een vleugje hu mor. Haarhuis reikte in zijn profloop baan in het enkelspel tot de acht tiende plaats van de wereldrang lijst. In het dubbelspel was hij nog succesvoller. Vooral met Jac- co Eltingh won hij de ene na de andere prijs. Samen wonnen ze al le Grand Slamtoernooien en en werden ze twee keer wereldkam pioen. Met die dubbelpartner heeft de inmiddels 47-jarige Haarhuis sinds geruime tijd het bedrijf Eltingh Haarhuis Tennis Events. Met clinics, demonstratiepartijen en presentaties promoten de twee hun sport, overal in het land en bij tal van verschillende groepen. Zaterdag gaf Haarhuis op de kunstgrasbanen van MLTC een gastles aan partners van de Chal lenger Zeeland, aan mensen van bedrijven die het toernooi (fi nancieel) mede mogelijk hebben gemaakt. Daarmee deed de orga nisatie meteen aan klantenbin ding. De deelnemers aan de cli nic vonden het mooi om eens met een speler van wereldfor maat op de baan te staan, met hem op de foto te gaan en na af loop een vorkje met hem te prik ken. Vanzelfsprekend werd er tus sendoor ook nog een beetje genet- werkt. Woensdagmiddag is er nog een clinic. De voormalige rolstoel tennissters Esther Vergeer en Monique Kalkman geven dan acte de présence. Zij zullen ook nog een demonstratiepartij spe len. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Zo'n 1850 marathon lopers zullen op zaterdag 5 okto ber meedoen aan de elfde editie van de Kustmarathon. Zondaga vond schreven de laatste deelne mers zich in. Organisator Lein Lie- vense is tevreden met dat aantal, al had hij stiekem gehoopt de kaap van tweeduizend te bereiken. „Vo rig jaar vierden we natuurlijk ons ju bileum, dat heeft ons toen een hoop extra deelnemers opgele verd." LANDGRAAF - Junior Milan Vader heeft in het Limburgse Landgraaf zijn tweede zege in de Dynasys top competitie mountainbike geboekt. Klasseringen overige Zeeuwen: Ju nioren: 8. Pim van de Swaluw, 25. Mar- tijn Steenbakker. Nieuwelingen/ju nioren: 7. Didi de Vries (Wilhelmina- dorp), 18. Aimee Schoe (Vrouwenpol der). Vrouwen: 13. Marquerite de Ne ve. Nieuwelingen jongens: 11Erik Boer (Wolphaartsdijk).l 5. Marijn de Vrieze (Renesse). door Roeland van Vliet Dat de Challenger Zeeland een inter nationaal toernooi is, is goed zichtbaar in het hoofdschema bij de mannen. De 32 tennissers komen uit veertien landen. Er doen vijftien Nederlanders, twee Australiërs, twee Brazilianen, twee Amerikanen, twee Duitsers en een Est, een Rus, een Wit-Rus, een Fransman, een Indiër, een Roemeen, een Slowaak, een Nieuw-Zeelander en een Belg mee. Lot is Kerkhove Paul Haarhuis geeft gedreven aanwijzingen tijdens de clinic bij de Challenger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28