Russisch roulette door zwakke band SPORT 26 pC£STQr>t Wild wint rit Giro, roze voor Vos Marianne Vos heeft in de eerste etappe van de Giro Rosa direct de roze leiders trui gegrepen. De titelverde digster in de Ronde van Ita lië voor vrouwen eindigde in de ruim 117 kilometer lan ge rit als tweede, achter haar landgenote Kirsten Wild. Door onderweg bonifi catieseconden te pakken, nam Vos wel de leiding. Oranje dichtbij finale World League Met een stijgend zelfvertrou wen hebben de Nederland se volleyballers hun kopposi tie in groep C van de World League verdedigd. In Cheo- nan werd Zuid-Korea twee keer met 3-1 verslagen. Met die zeges, en een punt voor sprong op Canada, vliegt de ploeg van bondscoach Edwin Benne morgen recht streeks vanuit Azië door naar Finland voor het laatste en beslissende weekend. Drie keer goud bij EK inlineskaten Irene Schouten heeft zon dag de derde gouden medail le voor Nederland veroverd tijden de Europese kam pioenschappen inlineskaten in Almere. De 21-jarige An- dijkse was de beste op de 10 kilometer punten-/ afval- koers. Eerder behaalden Ma- non Kamminga en Michel Mulder een gouden plak. Voetbalsters Oranje verslaan Australië Het Nederlands vrouwen- voetbalelftal heeft een knap pe oefenzege geboekt op Au stralië. De ploeg van bonds coach Roger Reijners ver sloeg de nummer tien van de wereld met 3-1. Oranje is in voorbereiding op het Eu ropees kampioenschap in Zweden, dat 10 juli begint Luiten verspeelt eindzege Iers Open Golfer Joost Luiten heeft zijn leidende positie op het Iers Open niet kunnen ver zilveren. De Bleiswijker had zelf een matige slotdag op het toernooi uit de Europese Tour en zag daardoor de En gelsman Paul Casey passe ren. Italië derde op Confederations Cup Italië is derde geworden op de Confederations Cup. Het team van bondscoach Ces- are Prandelli versloeg Uru guay in de strafschoppen- reeks (3-2), nadat de wed strijd na 120 minuten in 2-2 was geëindigd. Beide coaches hadden niet hun beste spelers het veld in ge stuurd. Pirelli is al vrijwel het hele jaar on derwerp van discussie. De Italia nen hebben keurig geluisterd naar Bernie Ecclestone, die de tv-kijker wil boeien met spannen de races. Om dat te bewerkstelli gen kreeg Pirelli de opdracht snel slijtende banden te maken. Ge volg: meer pitstops en een min der voorspelbaar raceverloop. Dat ging een poos goed, totdat in Spanje begin mei gemiddeld vier pitstops per coureur nodig waren om de eindstreep te halen. Een golf van kritiek barstte los, waar na Pirelli besloot met Mercedes een geheime driedaagse test te doen. Dat was niet slim, want de andere teams voelden zich uiter aard benadeeld. Mercedes, dat de uitnodiging niet had mogen aanvaarden, kwam er met een vermaning van af, maar de daden van Pirelli liggen sinds dien onder een vergrootglas. Om dan vervolgens in één race met vier klapbanden, allemaal links achter, op de proppen te komen, zal in de directiekamer niet met gejuich ontvangen worden. Paul Hembery, de Formule t-baas van Pirelli, probeerde de schuld bij de rijders te leggen door te verkondi gen dat de schade werd veroor zaakt door sneeën in het rubber als gevolg van het rijden over kerbstones, maar dat was een flauw excuus. In Silverstone liep het allemaal goed af, zonder noemenswaardige kleerscheuren, maar de invloed op het raceverloop was gigan tisch. Lewis Hamilton, vertrokken van pole-position, leek op weg naar een gemakkelijke thuiszege toen na een kwartier de hel losbarstte. Binnen een tiental minuten gin gen de linkerachterbanden van eerst de Brit, vervolgens Felipe Massa en tot slot Jean-Eric Vergne eraan. Wonder boven wonder wis ten alle drie de pits te bereiken en de race voort te zetten. Op het as falt lag inmiddels zoveel puin hoop dat de raceleiding besloot de safety-car van stal te halen. Sebastian Vettel lachte in zijn vuistje. De WK-leider leek na het wegvallen van Hamilton op weg naar een onbedreigde zege. Na ruim driekwart race ging de ver snellingsbak van de Duitser ech ter kaduuk. Vettel parkeerde zijn Red Bull-bo- lide op een ongelukkige plek, waardoor de raceleiding zich ge noodzaakt zag opnieuw de safe- ty-car op te roepen. De slimme jongetjes van de klas - Rosberg, Webber en Alonso - maakten van de chaos gebruik door een pitstop te maken en nieuwe banden te monteren. Dat leverde het trio Zoveel extra snelheid op dat de een (Rosberg) niet meer in te halen was en de anderen (Webber en Alonso) van af de vijfde en achtste plaats nog richting podium reden. JASPER IWEMA VALT EN MOET JONG TALENT BRYAN SCHOUTEN VOOR LATEN GAAN Na 993 dagen, sinds de tiende ok tober 2010, won The Doctor weer eens. Het betekende ook grote steun voor Yamaha's fabrieks- team waar kampioenspretendent en teamgenoot Lorenzo niet te veel schade mocht oplopen door een Honda-zege. Maar nu negenvoudig wereldkam pioen Rossi (34) in Assen zijn draai op de Mi heeft gevonden, wil hij meer. „Het rijden voelde weer aan als vroeger. Vanaf nu kan ik iedere race voor de over winning gaan." MARGHERITA Dl SAVOIA CHEONAN ALMERE VELSEN MAYNOOTH SALVADOR door Ivo Op den Camp SILVERSTONE - Marketingdeskundi gen in de Formule 1 hanteren de stelregel dat publiciteit goed is, ook al is die negatief. Of de markt- strategen van bandenfabrikant Pi relli daar na zondag ook nog zo over denken, is twijfelachtig. Wie het rubber bij de GP van Engeland na diverse klapbanden in het rond zag vliegen, zal zich vandaag nog wel eens achter de oren krabben vooraleer Pirelli-banden onder de auto te laten monteren. De race in Silverstone stond van meet af aan in het teken van de klapbanden. Ni co Rosberg won het Russisch rou lette. Valentino Rossi viert zijn zege uitbundig op het podium, foto Catrinus van der Veen/ANP De sfeer in de motorhomes kon za terdag niet méér verschillen dan in die van Jasper Iwema en Bryan Schouten. Bij Iwema (23) stonden de gezichten na de teleurstellende thuisrace, de Asser TT, bedrukt Bij Schouten (18) heerste een ju belstemming. De enige Grand Prix met Nederlan ders tijdens de TT, de Moto3, had voor Iwema eindelijk iets positiefs moeten brengen. Maar zijn goede elfde startplaats was na één ronde al verloren. Iwema reed de rest van de race rond de 22e plaats en viel daarna ook nog eens. De te leurstelling was met bakken van zijn gezicht te scheppen. Bryan Schouten (18) uit Zevenber gen was zeer uitgelaten. Hij werd negentiende in de Moto3. Dat smaakte naar meer. „Ik voel me net Wil Hartog (ooit winnaar van de TT), alleen heb ik niet gewonnen. Ik heb genoten, zag vanaf de motor iedereen jui chen op de tribune, dat was fantas tisch. De motor liep aan het einde een beetje warm, dan verlies je toch wat vermogen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27