Pijnlijke middag voor Sijsling op baan 18 SPORT 25 De sportieve treurnis op Wimbledon wordt verbloemd door hypes. Het gaat vooral over 'the battle of the sexes'. LONDEN - Een berichtje op micro- blogsite Twitter bepaalde bijna twee dagen de agenda op Wimble don. Andy Murray liet in enkele korte zinnen weten best te voelen voor een clash met Serena Willi ams. Zolang 'the battle of the sexes' in Las Vegas plaatshad, wil de de Schot het tegen haar opne men. De grap werd wereld nieuws, omdat het tennis tot dan toe weinig om het lijf had. Hypes verbloemden de sportieve treur nis in de eerste week. De vraag van een volger van de fa voriet voor de zege bij de man nen, kwam niet helemaal uit de lucht vallen. Afgelopen weekein de ging de documentaire Battle of The Sexes in première. Een beetje gratis publiciteit konden de ma kers goed gebruiken. De terugblik op de ontmoeting op de tennis baan tussen Billie Jean King en Bobby Riggs uit 1973 wordt slechts vertoond in filmhuizen. Op de All England Club werd de tekst van Murray gretig uitgemol ken tot de laatste druppel. Door dat Rafael Nadal, Roger Federer, Viktoria Azarenka en Maria Shara- pova vroeg uit het toernooi ver dwenen, gingen de gesprekken als vanzelf naar op het oog nie mendalletjes. Het volgde op ander mondiaal nieuws voor één dag. Het glibberi ge gras op Wimbledon kreeg eventjes de schuld van de vele uit glijders op de banen. Toen helder werd, dat de sprieten in perfecte conditie verkeerden en vooral spe lers zonder gedegen voorberei ding op de specifieke ondergrond onderuit gingen, trok de tweet van Murray de aandacht. Het maakte een persconferentie van Laura Robson tot cabaret. Op een vraag van een journalist of ze wil de zien hoe Murray en Williams 'het met elkaar zouden aanleggen' zei ze ad rem: „Wie niet? Al vrees ik dat jonge kijkers de tv nu moe ten uitzetten." In Engeland rijst de ster van Rob son sowieso snel. De negentienja rige tiener steelt de show met haar schalkse lach, spontane reac ties en sterke optredens op de baan. Waar al haar landgenotes sneuvelden, speelt zij vandaag in de vierde ronde. Sinds 1998 slaag de een Britse vrouw daar niet meer in. Robson gaf Wimbledon in de eerste week wat kleur terug, na een reeks behoorlijke tegenval lers. Door Sergei Stakhovski laaide een jaarlijks terugkerende discussie op. De Oekraïner versloeg Roger Federer in de tweede ronde op fe nomenale wijze in drie sets. De ti telhouder had geen antwoord op diens 'ouderwetse' service-volley- tennis. Was het speltype bezig aan een revival? Het leek er even tjes op, doordat Dustin Brown zich op vergelijkbare wijze een weg baande door het toernooi. Zo snel als het spraakmakende duo opkwam, zo snel verdwenen ze ook weer van het toneel. Stak hovski raakte zo van de kook van alle aandacht, dat hij twee dagen later kansloos verloor. De opmars van Brown, een Duitse qualifier met Jamaicaanse roots en fraaie dreadlocks, hield evenmin stand. In deze omgeving van sterren met een zeer beperkte houdbaar heidsdatum, speelden de Neder landse deelnemers eveneens een (bij)rol. Arantxa Rus kwam na haar nederlaag in de eerste ronde in de schijnwerpers te staan. Door voor de zeventiende keer op rij te verliezen op WTA-niveau, een evenaring van het aantal van Sandy Collins in de jaren tachtig, verscheen een paginagroot ver haal op de website van het gere nommeerde blad Sports Illustra ted. De 'lovable loser' kon er niet om lachen. Ze verliet Londen zo snel als haar ranke benen haar konden dragen. Igo Sijsling bezorgde Wimbledon met zijn opgave in zijn partij in de derde ronde tegen Ivan Dodig een vervelende mijlpaal. De Am sterdammer was de dertiende af haker dit toernooi, een evenaring van het record in 2008. Voor hypes en gebbetjes is vanaf vandaag geen tijd meer. De aan dacht richt zich weer op serieuze sport. De favorieten, Williams en Murray, moeten hun faam waar maken. Murray kreeg alvast een waarschu wing van de tabloids. Door het uitvallen van Federer en Nadal mag hij het niet meer 'verprut sen', al zit nummer één Novak Djokovic nog in het toernooi. Wil liams kreeg eenzelfde boodschap, al zal ze weinig druk voelen. De Amerikaanse verpulvert tegen standers. Mochten beiden inder daad winnen, dan zal één thema ongetwijfeld terugkeren: de battle of the sexes. Sijsling was een gebroken man. Op een slechte nachtrust volgde een weinig florissante ochtend. „Ik zweette enorm, terwijl ik het koud had", deed Sijsling verslag. „Mijn hoofd deed pijn en ik. voel de me misselijk. De toernooiarts constateerde dat mijn tempera tuur te hoog was." Niettemin overwoog hij niet zich af te melden. „Nee. Ik kon lopen. Als dat lukt, ga je de baan op. Hoop op een kentering had ik niet. Ik miste coördinatie, had wei nig energie en mijn eten kwam naar boven." Zijn optreden op baan 18 deed vrienden, familie en een plukje Nederlandse fans op de tribune pijn. Van de tennisser die met in drukwekkend spel Milos Raonic uitschakelde in de tweede ronde, was niets meer over. Vooral de eerste set vormde een - martel gang. In slechts veertien minuten trok Dodig die naar zich toe. De statistici moesten zich er nog over buigen, maar konden zich geen sneller gespeelde set in de geschie denis van het mannentoernooi herinneren. Tot overmaat van ramp ging Sijs ling ook nog hard onderuit. Hij bleef lang liggen. „Ik deed mezelf geen pijn", verklaarde de tennis ser later. „Maar ik voelde me wel nog iets slechter dan ervoor. Toen vroeg ik aan de umpire of er een dokter op de baan kon komen. Niet dat ze veel voor me kon bete kenen. Ze gooide er een paar pille tjes in. Dan moest het beter wor den. Dat gebeurde natuurlijk niet." Zijn knappe prestaties eerder in het toernooi verloren direct alle glans. „Ik baal als een stekker, ben absoluut niet tevreden. Misschien had ik in goeden doen ook een pak slaag gekregen. Maar mis schien ook niet. Dat is het zuur ste. Ik kreeg geen kans om met tennis als doorslaggevende factor te winnen of te verliezen. Dat maakt het zo pijnlijk." Het feit dat hij zich ook al door ziekte moest afmelden voor het toernooi van Rosmalen, deed hem piekeren. Mogelijk schuilt de oorzaak in een chronische ontste king van zijn voorhoofdsholten. Zes jaar geleden onderging hij een operatie om poliepen weg te laten halen. De ingreep zorgde slechts voor tijdelijke verlichting. Het woekerende vlees keerde ra zendsnel weer terug. Ademen door zijn neus gaat nauwelijks. Opgeteld bij een fikse hooikoorts vormde Wimbledon niet bepaald een lustoord voor de tennisser. De oplossing voor zijn klachten ligt verscholen in een flesje neus- spray met corticosteroïden, een product dat op de dopinglijst staat. Alleen met een medisch at test mag hij het gebruiken. De aanvraag ligt bij de daarvoor be stemde instanties. Over een maand verwacht hij officieel toe stemming te krijgen. Sijsling kan niet wachten. Met de spray ver dwijnen de ontstekingen en daar mee de constante blokkades in zijn neus. Wellicht krijgt zijn broze im muunsysteem daarmee de oppep per waarnaar het snakt. „Dat zou kunnen", reageerde Sijsling. „Ik zit aan van alles te denken. Het enige wat ik nu kan doen, is in Ne derland wat testjes laten doen. Ik wil dat het weggaat. Hier nog mee doorhobbelen zie ik niet zit ten." Een rustperiode inlassen om zijn lichaam te laten herstellen, zit er niet in. „Er komt weer een lange trip naar Amerika aan." Zuchtend: „In principe houdt het nooit op." MAANDAG 1 JULI 2013 Glibberig gras en service-volley I Laura Robson steelt in eigen land de show met haar schalkse lach, spontane baan. Ze speelt vandaag haar partij in de vierde ronde, foto Kerim Okten/EPA door Geert Langendorff Dit jaar moet en zal het gebeuren: Andy Murray moet Wimbledon winnen. reacties en sterke optredens op de door Geert Langendorff LONDEN - Een koortsaanval maakte een einde aan de droom van Igor Sijsling om de tweede week op Wimbledon te halen. De Amster dammer verscheen zaterdag nog wel op de baan, maar maakte geen schijn van kans tegen de superfitte Ivan Dodig. Bij een stand van 6-0, 6-1 en 1-0 hield hij het voor ge zien. Van de euforie over het berei ken van de derde ronde bleef niets over. Igor Sijsling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25