SPORT Valse start Hoogeriand Duitse sprinter bezorgt Argos-Shimano etappezege én de gele trui. Maar die is het team na de tweede etappe alweer kwijt. Rude Stats PECHVOGEL CUU www.pzc.nl/rudestats NIEUWSTIP? Zieke Sijsling moet opgeven in derde ronde Wimbledon Met Valentino Rossi krijgt TT in Assen gedroomde winnaar Robur verdwijnt als tiende team uit het zondagvoetbal ajaccio - De zon was al lang weg gezakt achter de heuvels van Bas- tia toen Marcel Kittel zaterdag avond laat via Twitter zijn fami lie, vrienden en teamgenoten liet weten dat 'deze zege voor jullie is'. Uit de mond van de sprinter van Argos-Shimano zijn dit geen holle woorden. De 25-jarige Duitser is in de Ne derlandse ploeg een oprechte teamspeler geworden. Samen toe werken naar de victorie is volgens hem leuker dan het winnen op zich. Aangekomen in zijn boven op een kaap gelegen hotel dankte hij dan nog maar eens één voor één zijn ploeggenoten en liet hij hen de gele trui zien. Het tricot dat goud waard is volgens Kittel. „Niet alleen voor mij, maar vooral voor deze ploeg. Ik ben blij dat ik destijds bij Skil een onderdeel ben geworden van hun project. Ze hebben een trein ontwikkeld om de beste sprinters van de we reld te kunnen kloppen." Het team ontdekte in 2011 dat er in de jonge Duitser een enorm sprinttalent schuil ging.. Daar naast geeft ploeg hem de ruimte om ook van het leven te genieten. „Vrienden en familie zijn net zo belangrijk voor mij als de sport." Ontroerd vertelde hij over het te lefoontje eerder die avond met zijn moeder. „Ze was woensdag ja rig en ik kon daar niet bij zijn om dat we die dag al naar Corsica vertrokken. Ik heb haar een ver laat verjaardagscadeau beloofd. Mooier dan dit kan niet, zei ze. Al leen al het horen van haar stem was geweldig." Nadat hij als laatste was aange schoven aan de feestdis, genoten ook zijn ploeggenoten met volle teugen van champagne en succes. „Ik ben nooit de grootste wringer geweest, maar werken in deze sprinttrein geeft je zoveel adrena line en voldoening", jubelde debu tant Tom Dumoulin. 's Nachts twitterde Kittel het nog steeds niet te geloven. Tussendoor moest hem nog iets van het hart: „Ik hoop dat de Duitse media door dit project bij Argos gaat inzien dat er wel degelijk iets veranderd is in de sport. Dat je met nieuwe ideeën en hard werken ook op een schone manier wedstrijden kunt winnen. De fans verdienen het dat de sport in Duitsland weer gaat groeien." Pas na midder nacht ging hij slapen en de dag er op werd de geletruidrager al snel gelost. „Het zag er op de televisie voor mij misschien zwaarder uit dan het was. Ik weet niet hoe het morgen is om de groene trui te dragen, maar ik weet inmiddels wel dat het dragen van de gele trui het beste is wat een wielren ner kan overkomen. Ook al was het maar voor één dag." MAANDAG 1 juli 2013 TENNIS MOTORSPORT sport@pzc.nl of 0118-434010 Geel van Kittel is goud waard door Ad Pertijs AJACCIO - johnny Hoogeriand kende afgelopen weekend een valse start van de Tour de France. In de eerste etappe ging hij zaterdagmiddag on deruit toen er plotseling een spandoek van de organisatie in zijn wielen terechtkwam. Zijn elleboog werd zaterdagavond op tien plaatsen ge hecht. „Met de pijn viel het mee vandaag. Het is allemaal nog wat stijf, maar dat komt ook wel weer goed", bleef de Nederlandse kampioen zon dag positief. Hoogeriand testte zichzelf zondagochtend op de rollers, ging met een redelijk goed gevoel verder en kwam ruim zeventien minu ten na ritwinnaar én nieuwe geletruidrager Jan Bakelants binnen. foto Joel Saget/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21