i Festival bewijst zijn bestaansrecht 399. v.1890. molenaar ZEELAND 19 'Muziekkeuze was gevarieerder dan ooit' Geen prijs voor Francke in finale Jazz Competition Bon voor gratis uitgebreide brochure! De titel Naar de oude en de nieuwe wereld werd met werken uit Oost- Europa, Amerika en Groot-Brittannië bewaarheid. Voor de Ouverture op Hebreeuwse thema's gebruikte Prokofiev twee Joodse gezangen: een geanimeer de dans in de pianopartij en een nostalgische melodie. Deze wordt vooral gebracht door de klarinet en wordt driemaal herhaald. Het insisterende pizzicatospel van cel lo en andere strijkers werkte intri gerend. Deze ouverture werd met zwier en enthousiasme uitge voerd. Klarinettist Claudio Mansutti zorgde ervoor-dat de me lodie goed overkwam. De span ning die in het werk van Proko fiev was opgebouwd, werd niet doorgetrokken in het Strijksextet van Rimsky-Korsakov. De compo nist schreef het in 1876 als onder deel van een concours. Hef strijk sextet bestaat eigenlijk uit twee strijktrios. Het werk bevat vijf de len waarvan de sprookjesachtige passages aan Mendelssohn doen denken. Dat bleek al in het alle gro waarin de cello een mooie dansmelodie liet horen. Het meest opvallende was het Rondo fugato met de dubbele fuga. Deze fuga werd goed gebracht en dit Rondo was het meest aangename deel om naar te luisteren, mede omdat de ingewikkelde structuur glashelder overkwam. Die struc tuur kwam minder goed uit in het Scherzo Saltarello. De balans was niet meer optimaal en er wa ren wat ongelijkheden. De cantile ne van de cello in het Andante werd expressief en super roman tisch gespeeld, bijna Russisch ge parfumeerd. De finale Allegro molto klonk niet echt evenwich tig- Na de pauze vertolkten Ramon Jaffé (cello) en pianiste Frederica Repini twee korte werken van An- tonin Dvorak. Klid (Waldesruhe) is oorspronkelijk voor pianovier- handig geschreven en later maak te Dvorak een transcriptie voor cello. Een nostalgisch werk waar in het langzame en snellere deel goed contrasteerden. Polonaise, ge schreven in 1879 voor de cellist Alois Neruda, kreeg een wat trek kerige interpretatie, wellicht ook te wijten aan de speciale strijk- techniek van Jaffé. De laatste twee werken onder streepten het mono van het festi val: Concerten vol contrasten. Zo wel Escapades van John Williams, als The piano sings van Michael Ny- man horen tot de categorie film muziek. Niets mis mee, maar het duurde veel te lang. Wat me bijge- bleven is, waren de knappe ca densachtige delen, gebracht door de goed spelende saxofonist Die ter Kraus, de ingewikkelde ritme patronen en de diende rol van het strijkkwartet. Filmmuziek heeft niet altijd beeld nodig, zoals die van Sjostakovitsj en Moricone. In de filmmuziek zonder beeld van Williams en Nyman was er wei nig spanning. Voorzitter Fred Godthelp vult aan: „We hebben een gezond functionerend festival. Wij zijn te vreden met het resultaat. Zater dagmiddag werden de gratis con certen in de binnenstad erg goed bezocht. De jonge musici garande ren een interessante toekomst, het festival is heel toegankelijk en verdient echt een vervolg." „De formule slaat aan er kunnen nog nieuwe ideeën worden uitge werkt, maar we blijven afhanke lijk van de subsidie", zegt Kees Cijsouw. „Ik vraag me af of de pro vincie en de gemeente wel weten hoeveel waar ze voor hun geld krijgen?" te ontwikkelen. „Er waren dit jaar door de bezuinigingen in de kunstsector enkele provincies die het op het laatste moment pas fi nancieel voor elkaar hebben gekre gen om de voorrondes te rege len", reageert Barbara Audenaert. „Het zou doodzonde zijn als de Kunstbende niet meer landelijke dekking zou hebben. De talenten verdienen deze voedingsbodem." ROTTERDAM - De uit Zeeland af komstige saxofoniste Stephanie Francke stond zaterdagavond met haar kwartet in de finale van de European Jazz Competition, die werd gehouden in Lantaren/Ven ster in haar woonplaats Rotter dam. Francke ging niet met de prijs naar huis. Die was voor de andere Nederlandse finalist in het gezelschap: Kapok. Het trio rond Morris Kliphuis, dat onlangs nog te zien was op Schel- dejazz in Terneuzen, werd geko zen door een internationale jury van jazzproducers en jazzfestival organisatoren. „Kapok blinkt uit in originaliteit en inventief sa menspel, speelt lekker ongepolijst en spontaan", aldus de jury. „Met een overdonderend rijke, beelden de set weet Kapok een geweldige spanning op te roepen." In de finale namen vijf kandida ten het tegen elkaar op. Behalve Kapok en Francke waren dat Dmi try Golovanov uit Litouwen, Olah Krisztian Trio uit Hongarije en Naoko Sakata Trio uit Zweden. Stephanie Francke maakt de laat ste jaren snel naam. Vorig jaar won ze, eveneens in Rotterdam, de finale van de Erasmus Jazz Prijs 2012. Recent verscheen haar debuutalbum Florigen en was ze onder meer te zien op het interna tionale jazzfestival in Middelburg. Opvouwbare scootmobielen Altijd en overal mobiel Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Ook in de trein en vliegtuig Klik-klaar en rijden maar! Elders 899,- Normaal 699,- Nu Vaste scootmobielen Zelf uw boodschappen doen Super comfortabel geveerd! Ergonomisch gevormde stoel Er op uit zonder moe te worden 6 modellen! Elders 3190,- Normaal 299Ö,~ Ontdek de grootste collectie welzijnsproducten. Bel 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! MAANDAG 1 JULI 2013 Merel RECENSIE door Jeanette Vergouwen Muziekfestival Middelburg 2013 Werken van Prokofiev, Rimsky-Korsakov, Dvorak, Nyman en Williams. Door Ra mon Jaffé ex). Gehoord zaterdag 29 juni in de Zeeuwse Concertzaal, Middelburg. MIDDELBURG - Het Kamermuziek festival 2014 was een succes. „De muziekkeuze was gevarieerder dan ooit. Naast werken uit de klassieke en romantische periode nu ook tango en hedendaagse composi ties. De opzet is breder en de pu blieke belangstelling blijft hetzelf de", stelt secretaris Kees Cijsouw. Éénmalige zomerstunt! Excl. mand en armleggers Comfortbedden v.a. 290,- v Uitrijdbaar mogelijkheden 1- en 2-persoons Genoemde prijzen /ijn exclusie! 89,- bezorgkosten. Niel geldig i.c.m. andere acties Sta-op stoelen v.a. 590,- Elektrische bediening v Voorkomt pijnlijke spieren Trapliften Sta-op stoelen Mevr J Dhr Scootmobiejen Naam Bedden Rollators Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk27 M1_ Rollators v.a. 29,- Direct leverbaar Voor binnen en buiten Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Trapliften v.a. 2.395,- Onafhankelijk advies Alle topmerken Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet www.molenaaiwetzijn.nl Telefoon G800-2? 40 400 WELZIJNSPRODUCTEN info.! molenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19