'Perfect voor ons, maar ook voor Vlissingen' Martijn Minderhoud zegeviert tijdens de Domburgse kermis Jachthaven wacht op laatste vergunningen WALCHEREN 17 ringrijden Met kor een kijkje in het zeeleven Bij natuurmuseum Terra Ma- ris vindt dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur de ac tiviteit 'korren en zeeschui- men' plaats. Korren zijn sleepnetten van viskotters en schuimen komt van het Zeeuwse woord schuumen, ofwel naar binnen gluren. Bezoekers kunnen dus een kijkje nemen in het zeele ven. Meedoen kost 3,50 euro. Aanmelden: 0118-582620. Taartenwedstrijd bij het Polderhuis In de tuin van het Polder huismuseum in Westkapel- le vindt woensdagmiddag de jaarlijkse taartenwed- strijd plaats. De jeugd kan mee strijden in de cupcake- wedstrijd. Er worden wafels en smouters gebakken en er zijn biologische streekpro ducten te koop. 's Avonds verzorgt muziekvereniging OKK een kermiswandeling. Auto rijdt bijna meisje van 11 aan Een 11-jarig meisje is donder dag bijna aangereden in de Scheldestraat in Vlissingen. Rond 09:20 uur liep het meisje over het zebrapad aan de Scheldestraat Een be stuurder van een donker blauwe Seat reed het kind bijna aan. De familie van het kind heeft problemen in de relationele sfeer en ver moedt opzet Open dagen bij boothuis KNRM Het KNRM-station Westka- pelle houdt deze zomer open dagen om belangstel lenden het boothuis, de red dingsboot en de kusthulp- verleningstruck van dichtbij te laten bekijken. De eerste open dag is donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, de twee de woensdag 17 juli, daarna woensdag 31 juli en tot slot maandag 12 augustus. Zo druk als zaterdag zal het er niet altijd zijn, maar de mensenmassa bij de ope ning gaf wel aan dat de Lego-at tractie écht een attractie is. Tientallen kinderhandjes graai den tussen enorme stapels Lego steentjes aan de speeltafels, ter wijl 'grote mensen' luisterden naar toespraken van de initiatief nemer en de wethouder. Sommi gen waren er tussenuit gepiept en spiekten in de vitrinekasten naar de vroegste Lego-doosjes uit de vijftiger jaren of bogen zich over imposante bouwwerken. „Dit is een droom die in vervul ling gaat", glunderde Leo Blok, de initiatiefnemer van de Stichting Blokje bij Blokje. Voorheen zat die in de voormalige ROC aan de Verlengde Bonedijkestraat. „Pri ma locatie, mensen wisten ons best te vinden. Maar het kon al tijd beter. Dit is perfect. Niet al leen voor ons, maar ook voor Vlis singen. Wij trekken immers veel publiek. Toeristen zijn altijd op zoek naar iets unieks, iets wat ze nog niet kennen. Meestal worden ze vermaakt, maar hier kunnen ze zichzelf vermaken. Daarom vin den ze dit zo leuk." Na drie jaar van onderhandelen waren ook de gemeente Vlissin gen en de eigenaar v»n de Fontey- ne daarvan overtuigd. De oor spronkelijke huurprijs ging danig omlaag. Blok betaalt die van de verkoop van Lego en het entree geld dat bezoekers betalen om de expositie te bekijken en zelf met steentjes te bouwen. Tja, Blok moet ergens zijn inkom sten vandaan halen. Hij werkt in het dagelijks leven als manager bij Orionis en wordt in de winkel bijgestaan door heel veel vrijwilli gers. „We hopen hier lang te blij ven", zegt Blok met het oog op de enige voorwaarde van huurverla- ging: als zich een 'echte' huurder meldt, moet de Lego eruit. Maar daar is voorlopig geen sprake van. Vanwege het traditionele gaai schieten namen niet alle Dom burgse toppers deel aan deze wed strijd. Desondanks verschenen er 25 rijders aan de start. Martijn Minderhoud en Tristan de Visser waren de smaakmakers van de dag. Zij eindigden na 30 beurten beiden met 29 ringen. Een kamp moest uitwijzen wie de dagkam- pioen zou worden. De ervaring van Minderhoud won het van de onervarenheid van De Visser. Naast het. kampioenschap sleepte Minderhoud ook de tweede och tendbeker en de eerste beker bin- nen. De talentvolle Tristan de Vis ser won ook de eerste ochtendbe ker en de 3e beker. Een ander jong talent, Emiel Provoost, werd derde met 28 ringen. Hij won be halve de vierde beker ook de felbe geerde pollepel. Bram de Visser won de eerste beker. Het mooist versierde paard bij de warmbloed- paarden was van Milou van Bel- zen en bij de koudbloedpaarden van Melanie van der Meulen. Agenda ZRV: 6 juli Serooskerke 8.00-17.00 uur, Meliskerke, 8.00-17.30 uur, Rit- them 11.00-17.00 uur, Aagtekerke, 7.30-17.30 uur. vlissingen - Voor de zomer zou den tachtig jachtjes aanmeren in de Dokhaven in Vlissingen, maar dat is niet gelukt. De initiatiefne mer heeft nog niet alle vergunnin gen binnen. „Alles ligt klaar en kan zo het wa ter in", zegt Jorgen Geurts van projectontwikkelaar AW. „We hebben alleen nog geen definitief ja-woord gekregen." Dat wethou der lacques Damen zijn functie deze maand heeft neergelegd, heeft dat proces volgens Geurts 'niet bepaald versneld'. Geurts verwacht dat de zaak 'bin nen enkele weken' rond is. „Dat moet ook wel, want Sail begint al bijna en de organisatie heeft stei gers nodig. Die hebben wij gereed gemaakt, evenals de vlonders en drie sanitairunits. Over een paar weken richten we ook het thee huisje in als havenkantoor. Daar komt zelfs een barretje in." In de jacht naar reuring in het ge bied heeft AW ook het initiatief genomen om camperplaatsen aan te leggen op het Scheldeterrein. Twintig worden dat er in totaal, dicht bij het Dokje van Perry. Die kunnen er staan voor 'een bedrag van tussen de tien en twintig eu ro per nacht', aldus Geurts. MAANDAG 1 JULI 2013 OOSTKAPELLE WESTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE door Wendy Wagenmakers Het stadhuis van Vlissingen opgebouwd uit Lego-steentjes. Bij de ingang stond overigens een limousine geparkeerd, foto Ruben Oreel door Rian Janse DOMBURG - In Domburg werd zater dag ringgereden tijdens de traditio nele kermis. Martijn Minderhoud zegevierde door 29 van de dertig ringen te steken. door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17