nieuw leven rk-kerk Sas Biervliet maakt haast met omni-sportdub HET LEUKSTE UITJE DAT JE NOG NOOIT HEBT GEDAAN! Zomerspecial ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Dow-werknemer besmet met tbc r"J J 2E PERSOON 50% KORTING ZorgSaam investeert de komende drie, vier jaar zeker 21 miljoen euro in uitbreiding van De Honte in Terneuzen. - Jullie voordeel: €57,50 I VRIJDAG 28 JUNI 2013 met streekproducten. Vinke: „Aan het einde van de avond hadden we zestien grote vellen papier met voorstellen." Vinke was onder de indruk en hij was niet de enige. Ook Miel Erpe- linck die 29 jaar pastoor was in Sas van Gent, was dat. Hij prees de professionele aanpak. „Ik heb ook veel nieuwe gezichten gezien. Dat geeft hoop." Gemakkelijk zal het niet worden, beseft hij. „In Sas van Gent staat al veel leeg, zo als de Amro-bank, de Vlaanderen- hal en De Speye." De werkgroep gaat nu aan de slag om ideeën op hun haalbaarheid te beoordelen. Vinke hoopt ook dat ondernemers met creatieve door René Hoonhorst BIERVLIET - Als het aan de besturen van de voetbalvereniging en de ten nisvereniging Biervliet ligt, vormen de twee clubs volgend jaar zomer één sportvereniging. Eén club kan het best inspelen op de sportieve behoeften van - vooral de jeugd van - het dorp, vinden de clubbe stuurders. Als het aan bestuurders van zo wel TV Biervliet als W Biervliet ligt, pakt de gemeente Terneuzen snel door. Door de aanbouw van een tennisaccommodatie, aanleg van twee tennisbanen én aanleg van een wedstrijd- en trainings veld dit najaar al aan te besteden, kan de omni-sportvereniging Bier vliet juli 2014 al van start, betoog de voorzitter Raymond Ingels van W Biervliet. Als de leden van bei Ziekenhuis straks één derde groter plannen zich nog melden. Met Open Monumentenweekend (14 en 15 september) is het de bedoe ling drie uitgewerkte plannen te presenteren. Half november moet duidelijk zijn welk plan echt haal baar is, of dat er niets anders op zit dan de rk-kerk aan haar lot over te laten. Zover is Vinke nog lang niet. Hij weet wat het is om een kerk te herbestemmen. Zijn bedrijf huist in de oude (kleinere) hervormde kerk aan de Oostkade in Sas van Gent. 'Waar begin je aan?', vroe gen mensen mij. 'Dat gebouw is zo slecht'. Dat is 200 procent mee gevallen. En, het is de investering waard gebleken." de verenigingen er tenminste ook mee akkoord gaan, voegde hij er aan toe. Ingels weet, evenals voor zitter Brenda de Haan van TV Biervliet, dat een jaar wel erg kort is om het sportpark én de vereni gingsstructuur geheel op de schop te nemen. Maar de voorzit ters en hun mede-bestuurders wilden de enkele tientallen aan wezigen woensdagavond laten we ten dat zij er klaar voor zijn. Alle mogelijke vormen van samen werking staan nog open, maar bei de besturen kiezen voor de ingrij pendste: één sportvereniging. De accommodatie van de nieuwe club kan het best worden onderge bracht in een beheerstichting. Niet alleen om een zuivere admi nistratie te kunnen voeren en on afhankelijke controle te garande ren, maar vooral om minder belas ting te hoeven betalen. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - ZorgSaam wil haar po sitie in de ziekenhuiszorg behou den en zo mogelijk versterken om Zeeuws-Vlamingen dicht bij huis te kunnen blijven helpen. Investerin gen in ziekenhuis De Honte in Ter neuzen zijn noodzakelijk om dat voor elkaar te krijgen. Die investeringen komen eraan, maakte voorzitter van Raad van Bestuur Paul Rademacher donder dag bekend bij de presentatie van de jaarcijfers over 2012. Voor 21 miljoen euro aan investeringen staan op de rol in Terneuzen. Met één project, de bouw van een pharmafilter voor een milieu vriendelijke behandeling van af valwater, is al begonnen. De kos ten daarvan bedragen drie mil joen euro. Op de rol staan nog nieuwbouw van een magazijn, centrale sterili TERNEUZEN - Bij een werknemer van het kantoor van Dow in Ter neuzen is woensdag tbc geconsta teerd, heeft een Dow-woordvoer- ster donderdag bekendgemaakt. Het gaat om een besmettelijke va riant van tuberculose. De gezondheidsdienst GGD is in gelicht. Die onderzoekt begin vol gende week of mensen in de werk- en leefomgeving van de Dow-werknemer zijn besmet. De resultaten worden vrijdag ver wacht. Volgens een GGD-mede- werkster komen jaarlijks in Zee land vijftien gevallen van tubercu lose voor, waarvan één derde - tbc in de longen - besmettelijk is. Het is (nog) niet bekend hoe de werknemer van Dow besmet is geraakt. In Nederland komt tuber culose niet meer zoveel voor. De ziekte is goed te bestrijden met de juiste antibiotica. ROSMALEN GERECHTSDEURWAARDERS Bij exploot van tgv.kand. gerechtsdeur waarder P.F. van den Berg dd 25 juni 2013 is op verzoek van Neckermann.com B.V. te Terneuzen, (gemachtigde M.G. de Jong Gerechtsdeurwaarders, Velperweg 22-24, Arnhem) betekend aan: Mevrouw A.C. van Zon, geboren 2 juni 1979, woon- of verblijfplaats onbekend, een vonnis tussen partijen gewezen door de kanton rechter te Amsterdam op 15 januari 2013 waarbij voornoemde A.C. van Zon is ver oordeeld tot betaling van de in voormeld vonnis en betekening genoemde bedra gen over te gaan. Afschrift van dit exploot kan worden verkregen ten kantore van voornoemde gemachtigde. ROSMALEN GERECHTSDEURWAARDERS Stadionstraat 26-28, 4815 NG BREDA satie afdeling en poliklinieken a zes miljoen euro. De grootste klap pers zijn financieel de bouw van een nieuw beddenhuis (elf mil joen euro) en renovatie en nieuw bouw van operatiekamers (ook elf miljoen euro). Het laatste is nodig om aan de strengste eisen te blij ven voldoen. Een nieuw bedden huis maakt het mogelijk vierper- soonskamers helemaal af te bou wen en uitsluitend nog één- en tweepersoonskamers over te hou den. Een parkeergarage voor het perso neel en een presentatiezaal staan ook nog op de verlanglijst van ZorgSaam. In het ontwerp-be- stemmingsplan dat de gemeente Terneuzen deze week officieel pu bliceerde, worden die investerin gen ook genoemd, maar, verklaar de Rademacher, 'laten we eerst maar eens die andere nieuwe voorzieningen voor elkaar zien te krijgen'. ZorgSaam moet net zo goed te ra de bij banken om de investerin gen te financieren en die zijn - ze ker sinds de bankencrisis - kri tisch. De zorginstelling is daarvan doordrongen en let er daarom goed op dat het eigen vermogen - het appeltje voor de dorst - op or de is. ZorgSaam had eind 2012 41 miljoen euro in kas, wat ruim vol doende is. „Ons eigen vermogen zit op 24 procent van onze jaarom zet. We streven naar 25 procent als buffer om tegenvallers te kun nen opvangen", vertelde Radema cher. Tegenvallers zijn nooit uit te slui ten. Het aantal dotterbehandelin gen in Terneuzen blijft bijvoor beeld achter, omdat veel patiën ten boven de Westerschelde naar Breda gaan. Cardiologen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis werken noodgedwongen samen met Breda. „We praten over be handeling in Terneuzen, wat is af gesproken, maar het schiet niet op", aldus Rademacher. Bezuini gingen op de thuiszorg (min veer tig procent) zullen er ook inhak ken. Als die doorgaan, zal Zorg Saam - voor het eerst in het be staan - mensen collectief moeten ontslaan. 1 wêêêl i 'SÈk%. *Actievoorwaarden: alleen geldig in daluren, niet geldig i.c.m. andere acties, alleen geldig bij 5 indoor skydivesessies p.p., reserveren verplicht o.v.v. 'Zomerspecial', algemene voorwaarden van toepassing, max. 6 personen per boeking, geldig t/m 21-09-2013. Hifc-!.!1.1. .11 kNBj< inDOORSK YDIV/ECOm WWW.INDOORSKYDIVE.COM De Stok 24, Roosendaal T +31 (0)165 - 520547 E groepen@indoorskydive.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69