ZEEUWS-VLAANDEREN 3 Oranjetrekking 29 juni U heeft nog 1 dag om uw Oranjelot te kopen! Terneuzense wethouder pakt zijn biezen; zijn partij CDA stapt uit de coalitie vanwege 'oncollegiaal bestuur' college. almanak Dromen Aandeel slachtoffers in het verkeer Terneuzen opvallend hoog ZEELAND Staatsloterij Wethouder Jaap Bos stapt op H VRIJDAG 28 juni 2013 Op vakantie in Zweden maakte die Zierikzeese kennis met een bijzon der Zweeds gebruik; bloemen onder je kussen en je droomt zoete dro men. Het bracht de Zierikzeese toch aan het twijfelen. Zou ze het doen? Maar wat te doen als ze van een an dere man zou dromen dan haar echtgenoot? Het verlossende woord kwam via Facebook. 'Dan denk je toch gewoon aan het lied Dromen zijn bedrog van Marco Borsato?' door Wout Bareman en Raymond de Frel TERNEUZEN - De grimmige sfeer in de politieke arena in Terneuzen heeft een slachtoffer geëist: CD A-wethouder Jaap Bos. Vlak voordat de gemeenteraad donderdagmiddag de perspectie- vennota voor de periode 2014-2017 behandelde, maakte Bos zijn aftreden bekend. Bos, die openbare werken, kunst en cultuur, economie en perso neel en organisatie in zijn porte feuille had, voelde geen behoefte meer om de meerjarenvisie nog toe te lichten. Een poging van het college van burgemeester en wet houders om Bos binnenboord te houden, had geen effect. De verga dering werd vanwege de crisis een uur uitgesteld, maar een half uur voor aanvang zat Bos allang op zijn stoel. Alsof hij een state ment wilde maken. Bos (67) werd dinsdagavond te kijk gezet door de coalitiepartijen TOP/GB en PvdA. Zij gaven hem de opdracht om andermaal te broeden op een plan om de nood lijdende Stichting Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen financieel ge zond te maken, onder meer als ge volg van een bezuiniging van twee ton door de gemeente Ter- neuzen. Bos had nét na maanden overleg overeenstemming bereikt met de stichting (inclusief onder nemingsraad en het personeel) over een reorganisatieplan. Hij gaf meteen aan niet van plan te zijn die opdracht, die ook werd gesteund door SGP en Groen- Links uit te voeren. Hij ziet name lijk geen enkele andere mogelijk heid meer. In zijn afscheidsrede stond Bos nog even stil bij het ver loop van het proces. „We zitten met drie partijen in een coalitie, maar abusievelijk was het CDA niet uitgenodigd voor het overleg over de bibliotheekkwestie. De bi bliotheek stond honderd procent achter mijn verhaal. Nu is er een patstelling, die mijn collega's mo gen oplossen. Maar ik heb wethou der Co van Schaik al horen zeg gen dat het wel geregeld zal wor den. Of ik boos ben? Nee. Ik heb geen wrok. Een smerig spelletje? Dit is het politieke spel. Ik heb 7,5 jaar mijn werk gedaan zonder mee te doen aan politieke spelle tjes." Bos liet begin van dit jaar al we ten na de gemeenteraadsverkie zingen in maart volgend jaar af scheid te nemen. Nadat Bos zijn vervroegde aftreden bekendmaak te, schorste burgemeester Jan Lo- nink de vergadering voor een mo ment van bezinning. Dat werd door alle partijen gebruikt om lo vende betogen voor Bos te ma ken. Alle partijen noemden hem bijzonder 'integer'. TOP/GB-voorman Giel van Boom meldde dat zijn partij de biblio theekkwestie slechts over het zo merreces wilde tillen, PvdA-voor- man Gijs van den Berg vond het jammer dat een zakelijk geschil dit tot gevolg had. CDA-fractie- voorzitter Henk Siersema sprak van een 'zwarte dag'. „Dit was niet de spreekwoordelijke drup pel, er heeft iemand een schop te gen de emmer gegeven." Hoe het dagelijks bestuur nu ver dergaat, wordt de komende dagen bekeken. Het CDA stapt sowieso uit de coa litie. De fractie verwijt het college van B en W oncollegiaal bestuur. „Het vertrouwen is geschaad. Er was geen sprake meer van een duurzame en integere samenwer king." H Het overgebleven college van B en W (vlnr Jan Lonink, Cees Liefting, Frank van Hulle, Co van Schaik en Pim Broekhuysen) overlegt hoe nu verder te gaan, vlak nadat wethouder Jaap Bos (uiterst rechts) zijn aftreden heeft bekendgemaakt, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65