Ik ben al die jaren gewoon meester gebleven Kapellenaar moet Coese mijden 44e editie van Zeeuwse dag van het Paard BEVELANDEN en THOLEN 27 VRIJDAG 28 JUNI 2013 Rinus Scheele heeft na veertig jaar afscheid als onderwijzer van basisschool Parelmoer in Yerseke. Donderdag werd hij voor de les begon op feestelijke wijze door het dorp gereden. foto Marcelle Davidse door Nadia Berkelder YERSEKE - Met een escorte van acht brullende racemotoren is Ri nus Scheele donderdagochtend van zijn huis naar school gebracht. Het was zijn laatste dag als mees ter op openbare basisschool Parel moer. „Ik had wel iets verwacht", glun dert hij als hij op het schoolplein aankomt in zijn stoel achterop een pick-up truck. „Maar dit niet." Het plein staat vol met kin deren die verkleed zijn en alle maal een instrumentje of een toe ter bij zich hebben. Bijna het hele leven van Rinus Scheele (62) valt samen met de school. „Ik heb in het begin van mijn carrière anderhalf jaar op een school in Goes gewerkt. Daar na ben ik terug naar Yerseke geko men. Ik heb zelf op deze school gezeten, vanaf mijn vierde. Dus ik ben eigenlijk maar heel even weg geweest. Ik ben een rasechte Yer- sekenaar." Alle kinderen kennen meester Ri nus. Het laatste jaar had hij groep vijf. „Een ontzettend leuke groep. Ik vind het fijn dat ik juist nu af scheid neem, met deze groep." De kinderen vieren het feestje graag mee: op het schoolplein met een berg lawaai, en in de zaal van de school door een lied te zingen en cadeautjes uit te delen aan mees ter Rinus. Scheele is niet alleen onderwijzer geweest, hij heeft in zijn vrije tij ook veel gedaan voor het vereni gingsleven in Yerseke. Dat ging bijna vanzelf, vertelt hij. „Als je hier vandaan komt, en je gaat op Rinus Scheele neemt na veertig jaar onderwijs afscheid van de Parelmoer in Yerseke. de school werken, dan word je vanzelf gevraagd voor van alles. En dat blijf ik ook doen nu stop met werken." Hij was in 1992 bijvoorbeeld me de-oprichter van de Eerste Yersek- sche Koenkelpot Fanfare, om de koenkeltraditie - met een koenkel pot langs de deuren gaan op oudjaarsdag - levend te houden. Daarnaast schitterde hij in het ca baret op de Mosseldag. Scheele heeft veertig jaar op school gewerkt en ook echt al die tijd voor de klas gestaan. „Ik beh al die jaren gewoon meester geble ven. Ik heb het nooit zo geam bieerd om leiding te geven, of ma nager of directeur te worden. Het leukste van de school was het les geven aan de kinderen, en het om gaan met kinderen. Dat zal ik echt heel erg missen." Zijn school is sinds drie jaar geves tigd in een hagelnieuw gebouw, aan de rand van Yerseke. Daar voor heette de Parelmoer de Prin ses Beatrixschool. „Het ging me echt aan het hart toen dat ge bouw tegen de vlakte ging." Vanaf vandaag is hij onderwij zer-af. „Ik ga nu lekker met pen sioen en samen met mijn vrouw genieten 'van allerlei dingen. Ik maak graag muziek, ik schilder graag. En we gaan met vakantie." door Emile Calon door Jelle Kempe VROUWENPOLDER - In Vrouwenpol der wordt morgen de jaarlijkse Zeeuwse Dag van het Paard gehou den. Manege de Eendracht aan de Rijkebuurtweg is ook tijdens de 44e editie weer het decor. De dag begint om half negen met paardenkeuringen van allerlei ras sen. De keuringen zijn een soort missverkiezingen voor paarden. Bezoekers kunnen de gehele dag genieten van dressuurvoorstellin- gen en springwedstrijden met ve le soorten paarden waaronder Hackney's, Fjordenpaarden, Shet land pony's, Welsh pony's en Gro ninger paarden. In de middag wordt een toernooi 'paardenfuss- ball' gespeeld. Daarnaast is het mogelijk om een hapje en een drankje te nuttigen in de aanwezi ge kraampjes. De organisatie ver wacht dat het evenement een paar duizend bezoekers zal trek ken. Dit is ongeveer evenveel als vorig jaar. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. Volwassenen betalen €5,- entree geld. Voor meer informatie en het volle dige dagprogramma: www.zeeuwsedagvanhetpaard.nl MIDDELBURG - Een inwoner (22) van Kapelle mocht donderdagmid dag Torentijd verlaten, maar mag op geen enkele manier contact op nemen met een twintigjarige in woonster van Goes. Hij mag haar ook niet via sociale media passief volgen en zeker geen berichten sturen. De politie kan elk moment zijn computer en smartphone controleren en kij ken of hij zich aan dat gebod houdt. Ook mag hij geen druppel alcohol drinken noch drugs ge bruiken. Ook dat kan gecontro leerd worden via urine- en bloed testen. De Kapellenaar verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank omdat hij oktober vo rig jaar in Goes midden in de nacht bij de jonge vrouw in de au to stapte en eiste dat ze hem naar huis zou brengen. Daarbij bedreig de en verwondde'hij haar. Hij had die avond en nacht ver schillende harddrugs (cocaïne en ketamine) en alcohol gebruikt en was in een zogenaamde bad-trip terechtgekomen. Hij had een angstaanval en ook te maken met bewustzijnsvernauwing. Nadat de jonge vrouw was gevlucht, stapte de Kapellenaar uit de auto en liep naar huis. Twee maanden later werd hij opgepakt, waarna hij in januari zijn voorarrest werd opgeheven. Direct daarna ging hij via Facebook op zoek naar de Goe- se en hij vroeg zelfs of hij een vriend van haar mocht worden. De Goese schrok daar enorm van, aldus officier van justitie W. Suij- kerbuijk. Dat contact zoeken was reden voor het Gerechtshof in Den Bosch om te bepalen dat de verdachte weer moest worden op gepakt. Gisteren eiste de officier dat de man een celstraf krijgt van twaalf maanden waarvan de helft voorwaardelijk en het opleggen van een contactverbod. „Ook voor sociale media." Raadsman M. Dunsbergen vroeg de leden van de rechtbank om de celstraf per direct op te heffen. De rechtbank willigde dat verzoek in, maar hield de verdachte wel voor dat hij zich dan dan moet houden aan een serie beperkingen. Uitspraak 11 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63