5 Raad geeft Gelok tweede kans na vertrouwensbreuk verbouwing 1.50 Zomerspecial BEVELANDEN en THOLEN 25 Extra subsidie gaat voor groot deel naar salaris en pensioen van de beheerders van het dierenasiel. Onderzoek om Goese economie te versterken BAYERISCH Hunting The Robot treedt op 2E PERSOON 50% KORTING tD&l &su£est9n0al Jullie voordeel: €57,50 VRIJDAG 28 JUNH 2013 de Bevelanden door Marina Smits GOES - Dierenasiel De Bevelanden krijgt vanaf januari 2014 extra sub- sisie van de gemeente Goes. Het college van burgemeester en wet houders heeft deze week haar fiat gegeven aan het nieuwe vijfjaren plan. Lia Vermuë en Rinus Knuit zit ten in het bestuur van het asiel in Goes, een gemeenschappelijke voorziening van de vijf Beveland- se gemeenten. Zij hebben een aan tal gesprekken gehad met de ge meenten Goes, Reimerswaal, Ka- pelle, Borsele en Noord-Beveland over de subsidie van het dierena siel. Zij vinden dat met name de be heerders meer salaris moeten krij gen. „De beheerders zijn verant woordelijk voor de gang van za ken binnen het asiel. Ze zorgen voor de dieren en voor de begelei ding van het personeel. Ze moe ten het al jaren doen met het mi nimumloon. Er wordt heel veel van hun gevraagd, daarom gaat de subsidie in eerste instantie naar hun. Een pensioen bouwen de be heerders ook nog niet op. Van de extra subsidie gaat er dus ook een stukje naar pensioenvoorzie ning", vertelt Lia Vermuë. Goes vindt dat een plausibel ver haal en is tot nu toe de enige ge meente die extra subsidie heeft toegezegd aan het asiel. De ande re gemeenten moeten nog een be sluit nemen over de subsidiëring van het asiel. Het bestuur van het asiel vraagt in het vijfjarenplan om een jaar lijkse verhoging van 0,05 euro cent per inwoner per jaar met in gang van 1 januari 2014. Dat bete kent een verhoging van 0,20 euro cent per inwoner per jaar in 2017. „Ons plan is gebaseerd op een ver hoging van alle gemeenten. Als een gemeente een negatief be sluit neemt, zullen we de plan- Dierenasiel de Bevelan den is een gemeen schappelijke regeling van de vijf Bevelandse gemeenten. I De bestrating bij de dierenverblijven wordt in orde gemaakt. nen moeten bijstellen. Maar we hopen natuurlijk dat alle gemeen ten de subsidie verhogen." Lia Vermuë had het positieve be sluit van de gemeente Goes niet helemaal zien aankomen. „We hadden het natuurlijk wel ge hoopt. We hebben een aantal ge sprekken met de gemeente gehad en de noodzaak toegelicht. Geluk kig is dat ingezien." Overigens, zo heeft de gemeente vastgesteld, vertoont het vijfjaren plan nog enkele financiële 'gaten' voor de volgende jaren. Er is nog geen rekening gehouden met een afgesloten opstalovereenkomst die afloopt op 1 januari 2016. Er zal dus op termijn een nieuwe overeenkomst moeten worden af gesloten, tegen een meer markt conform tarief wat fors hoger zal zijn: 3783 euro per jaar, tegen 45 euro per jaar nu. Het dierenasiel zat lange tijd tus sen hoop en vrees over het kun nen voortzetten van het asiel op de huidige locatie aan de Westha- vendijk in verband met woning bouwproject Goese Schans. Dat ging ten koste van het onder houd. „Het dak lekte en de elektri citeit was ook niet meer van deze tijd en moest echt aangepast wor den." Toen bleek dat het asiel voorlopig op de vertrouwde stek kon blij ven, is die achterstand met extra geld van de gemeente bijgewerkt. Het dak is nu wind- en water dicht en de elektriciteit is ook weer tiptop in orde. Het is nu afwachten of de vijf ge meenteraden akkoord zullen gaan met de voorgestelde subsidiever hoging. Tot die tijd hebben de asiel medewerkers in elk geval hun handen meer dan vol. Rond deze tijd van het jaar is het erg druk, de zomervakantie begint en er worden meer dieren naar het opvanghok bij het asiel gebracht. „Vorig jaar zagen we al een forse stijging", zegt Lia Vermuë. „In 2012 hebben we dubbel zoveel kat ten binnengekregen dan het jaar ervoor. Ik denk dat het vooral komt door de crisis. Mensen heb ben geen geld meer om een kat te laten helpen, dus geven ze de die ren bij het asiel af." door Nadia Berkelder HEINKENSZAND - Burgemeester Jaap Gelok krijgt van de gemeente raad Borsele de kans om het ge schade vertrouwen tussen raad en college te herstellen. Aanleiding voor de vertrouwens breuk was het kritische rapport over de kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het ge meentehuis. Het college heeft de gemeenteraad onvoldoende geïn formeerd, was de conclusie: een politieke doodzonde. „De raad is als een kind om de tuin geleid", zei Gijsbrecht Gunter (SGP). De verbouwing van het gemeente huis kostte uiteindelijk vier mil joen euro, 1,2 miljoen meer dan was begroot. Het college had in 2011 bezworen dat het voor 2,8 miljoen kon. Toen vorig jaar bleek dat het niet lukte, verzuimde het college de raad in te lichten. Het college reageerde aanvanke lijk wat lauw op het rapport. Pas in tweede instantie ging men diep door het stof, bood men ex cuses aan en beloofde verbete ring. „De eerste reactie deed ons afvragen of we elkaar wel serieus namen", zei Marga van de Plasse (CDA). „Vertrouwen tussen raad en college is een belangrijke voor waarde voor het besturen van een gemeente", zei Leon Mol (WD). Jaap Gelok, politiek verantwoorde lijk voor de verbouwing, beloofde beterschap: in september praat de raad in een besloten bijeenkomst over de cultuuromslag die nodig is. Een extern deskundige komt deze week adviseren over de ma nier waarop het vertrouwen tus sen college en raad hersteld moet worden. „De steven is gewend, het grootzeil komt over en uw schipper buigt", zei hij. De motie van wantrouwen die de Lokale Partij Borsele had aange kondigd bleef in de zak van frac tievoorzitter Berry Kooiker. GOES - Goes wil in november een 'kansennotitie' op tafel hebben met daarin maatregelen om de Goese economie te versterken. Het document zal in samenwer king met alle gemeentelijke afde lingen en ondernemers en vanuit 'alle invalshoeken' tot stand ko men. „We krijgen nu heel vaak allerlei losse verzoeken", legt burgemees ter René Verhulst het initiatief uit. „Bijvoorbeeld recent het par keren bij de woonboulevard in de Marconistraat, het reclamebeleid in de binnenstad en het gebruik van het Molenplein voor evene menten." Volgens Verhulst is het nadrukke lijk niet de bedoeling met alleen een beleidsverhaal te komen, maar concreet dingen te doen. „We beseffen dat dat verwachtin gen schept, dus we zullen er heel open over zijn." Meer nieuws zie: www.pzc.nl WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT ÖINDS 1882 OVEZANDE - Hunting The Robot is een instrumentale rockband. Die treedt vanavond op in Ovezande. Het afgelopen jaar is de jonge band bezig geweest met de opna mes van een debuutalbum dat wordt verwacht in januari 2014. De sound is een beetje te vergelij ken met Paul Simon's Graceland meets Fouls. I Could Flaot Here Forever zal voorafgaand te horen zijn. Po dium de Klomp in Ovezande gaat vanavond open om 20.30 uur. Kaartjes kosten 3 euro. •Actievoorwaarden: alleen geldig in daluren, niet geldig i.c.m. andere acties, alleen geldig bij s indoor skydivesessies p.p., reserveren verplicht o.v.v. 'Zomerspecial', algemene voorwaarden van toepassing, max. 6 personen per boeking, geldig t/_m 21-09-2013. ÜE253 «NB« IflDOORSK YDIVE.com WWW.INDOORSKYDIVE.COM De Stok 24, Roosendaal T +31 (0)165 -.520547 E groepen@indoorskydive.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61