Grotere haven is judo Goes weer leukste Akkoord omvorming AZC 24 BEVELANDEN en THOLEN DIERENASIEL naven 15 f 1 1 1 m dJV VLISSINGEN 3 dagen Tuinmeubelen tegen Dolle Prijzen! Meer geld voor asiel door Claudia Sondervan GOES - Judo Goes is voor het twee de achtereenvolgende jaar uitge roepen tot leukste sportclub van Zeeland. Maandag wordt duidelijk of de Goese judovereniging ook de titel 'Leukste sportclub van Neder land' mag voeren. De bekendma king van die titel vindt plaats in Baarn. Pres. Rooseveltlaan 745 Naast Albert Heijn XL Vrijdag koopavond tot zl.00 uur Vrijdag Zaterdag juni 5» Juni Zondag JOJuni door Luc Oggel GOES - Het asielzoekerscentrum (AZC) in Goes kan worden omge vormd tot een zogeheten gezinslo catie. Met uitzondering van de WD is de Goese gemeenteraad donderdagavond akkoord gegaan met het plan om de functie te wijzi gen. Hoewel het college er zelfstandig over mag besluiten, wilden B en W het verzoek van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) ook nog graag voorleggen aan de gemeenteraad. In een ge zinslocatie wonen, in tegenstel ling tot een AZC, alleen nog uitge procedeerde asielzoekers met kin deren. Ze moeten het land uit zo dra het jongste kind achttien is ge worden, volwassenen mogen niet werken of naar school. Tijdens de raadscommissie van twee weken geleden uitten meer dere fracties nog hun zorgen over de plannen, met name over het feit dat Goes te maken krijgt met mensen in een uitzichtloze situa tie. Donderdagavond waren er met name nog twijfels over de fi nanciële kant van het verhaal. De kinderen in de gezinslocatie moe ten verplicht onderwijs krijgen en de gemeente ontvangt daar geld voor van het Rijk. Maar, zo zei PvdA'er Henk Hoogerland: „Het COA is niet altijd een be trouwbare partner gebleken, dus als er halverwege het jaar wordt besloten dat het weer anders wordt, lopen we daar een risico." Voor de WD was dat punt reden om niet met het voorstel in te stemmen. De partij vindt dat de gemeente niet garant moet staan voor een bedrag van 140.000 euro voor onderwijs, maar dat dat aan het COA zelf is. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat (CDA) zijn de financiële risi co's te verwaarlozen. „Die wilden we namelijk afgedekt hebben. Maar we zullen er steeds bovenop zitten en de gemeenteraad blij ven informeren." WISSENKERKE - Een noordelijke uit breiding van de jachthaven van Co- lijnspiaat zou een jaarlijks exploita tietekort van 90.000 tot 185.000 euro opleveren. Dat is het gat dat ligt tussen de verwachte aanleg- en onderhoudslasten van 350.000 tot 450.000 euro en de geschatte jaar lijkse opbrengsten uit liggelden en dergelijke. Dat bleek gisteren bij de presenta tie die ingenieursbureau Arcadis aan de gemeenteraad Noord-Beve land gaf over de havenuitbreiding van Colijnsplaat. Maar, zei advi seur gebiedsontwikkeling Hans Meijers: de extra ligplaatsen kun nen Colijnsplaatse ondernemers tot 850.000 euro aan extra omzet opleveren. Het marktperspectief in de watersport is in het huidige economische tijdperk niet al te ruim, maar er is nog water te ver huren aan andere bestemmingen, spiegelde Meijers de raad voor. Arcadis verkent de mogelijkhe den om de haven van Colijnsplaat te vergroten en dorp en haven meer te verbinden met als doel het dorp te laten opleven. Het bu reau werkt samen met de dorps raad, de ondernemers, de water sportvereniging en de gemeente. Er zijn bij de financiering nogal wat 'uitdagingen', schetste Me ijers. En wellicht vergt de natuur wat 'mitigerende maatregelen', te gemoetkomingen om schadelijke gevolgen in Natura2000-gebied Nationaal Park Oosterschelde te verzachten. Maar er is draagvlak voor het plan, concludeerde Me ijers. Zijn collega, landschapsont werper Jitse Noordermeer, stelde mogelijkheden voor om Colijns plaat en met name havenplateau en Voorstraat te verlossen van ge parkeerde en rijdende auto's. Een daarvan is een nieuwe ontslui- tingsweg langs de kreek de Valle, waar nu een fiets/voetpad is voor zien naar de beoogde locatie van de Spar aan de Havelaarstraat, ge combineerd met extra parkeer ruimte aan de Westzeedijk, een parkeerluwe Voorstraat en een richtingsverkeer in de straten daarachter. Een kat in het dierenasiel De Bevelanden in Goes, foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60