'Je bekijkt het land zo eens vanaf andere kant' Contactverbod Kapellenaar Klarinetten in Renesse SCHOUWEN-DUIVELAND 25 TWee gewonden na botsing van bus tegen auto Muziekvereniging bij de Torenhoeve Zierikzeeënaren betrapt met wiet 3 dagen Tuinmeubelen tegen Dolle Prijzen! VRIJDAG 28 JUNI 2013 verharde wandelroute toekomstige wandelroute onverharde wandelroute wandelknooppunt Ruiters in de berm toegestaan Brouwersh Butgh- Haamsti Oosterfand KERKWERVE - Bij een ongeval op de N59 bij Moriaanshoofd zijn donderdag twee gewonden geval len. Een lijnbus botste op een stil staande auto, bestuurd door een 60-jarige vrouw uit Bruinisse. De vrouw stond stil omdat ze af wil de slaan. Na de klap schoot de au to het fietspad op. Daarbij werd een 50-jarige fietster uit Zwijnd- recht geschept. Zij is met onbe kende verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. Ook de automo biliste raakte gewond en moest naar het ziekenhuis. Over haar let sel is niets bekend. De passagiers in de lijnbus raakten bij de bot sing niet gewond en zij konden na enige tijd de weg richting Burgh-Haamstede vervolgen. Door het ongeval was de N59 bij Moriaanshoofd enige tijd gedeelte lijk gestremd. BURGH-HAAMSTEDE Als afsluiting van het sei zoen, speelt de Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede maandaga vond bij De Torenhoeve in Nieuw-Haamstede. Eerst speelt leerlingenorkest De Witte Toekomst, daarna treedt de harmonie op. Het gratis toegankelijke concert begint om 19.30 uur. Bij slecht weer gaat het niet door. NUMANSDORP Twee 26-jarige mannen uit Zierikzee zijn woensdag rond 17.00 uur betrapt met 500 gram hennep in de auto. De mannen liepen tegen de lamp bij een controle op de A29, bij Numansdorp. De agenten roken een sterke wietlucht. In de kofferbak bleken vijf zakken met hen nep te liggen. Het tweetal is aangehouden en de auto is in beslag genomen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Hij heeft de blaren op zijn tong gepraat om mensen van de opzet van het Wandelnetwerk Schouwen-Duiveland te overtui gen. Arjan de Hulster van Stich ting Landschapsbeheer Zeeland kan nog niet tevreden achterover leunen, maar wel al intens van het wandelnetwerk genieten. „Het leukste vind ik dat er zoveel mensen bij betrokken zijn", ver wijst hij naar de vrijwilligers die de route samenstelden en de hui dige controlegroep, grondeigena ren en ondernemers. Het is de tijd van de puntjes op de i. Onvolkomenheden die wor den aangedragen door wandelaars uit de controlegroep wegwerken. En straks, na het broedseizoen, de laatste paden begaanbaar maken. Ook worden verweerde panelen die van oudsher verwijzen naar onder meer monumenten, vervan gen. Maar daarmee is het einde nog niet in zicht. Het Schou- wen-Duivelandse wandelnetwerk dat de naam 'Langs water en land' draagt wordt uitgebreid met the mawandelingen. Naast het al be staande 154 kilometer lange wa tersnoodpad komen er onder meer wandelingen gewijd aan vis serij (Bruinisse), landbouw en streekproducten (Dreischor) en een kinderroute gewijd aan Vikin gen (Burgh). Zelf geniet De Huls ter onder meer van het feit dat er nu verrassend gewandeld kan worden langs de Grevelingen. „De schelpenbanken die je daar bij Sirjansland ziet, dat is echt prachtig." De Rampertsedijk tus sen Oosterland en Nieuwerkerk was een voor Marinus van Dijke verrassende wandeling. „Ik heb ontdekt dat Duiveland prachtig is." Iets te wensen over? „Momen teel niet. Ik ben nog aan het ont dekken. Wel hoop ik dat meer agrariërs hun akker openstellen. Je bekijkt het land zo eens vanaf een andere kant en dat is heel erg leuk." infographic Donja Odijk bron VW Zeeland door Emile Calon MIDDELBURC - Een inwoner (22) van Kapelle mocht donderdagmid dag Torentijd verlaten, maar mag op geen enkele manier contact op nemen met een twintigjarige in woonster van Goes. Hij mag haar ook niet via sociale media passief volgen en zeker geen berichten sturen. De politie kan elk moment zijn computer en smartphone controleren en kij ken of hij zich aan dat verbod houdt. Ook mag hij geen druppel alcohol drinken, noch drugs ge bruiken. Ook dat wordt gecontro leerd. De Kapellenaar verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank omdat hij oktober vo rig jaar in Goes midden in de nacht bij de jonge vrouw in de au to stapte en eiste dat ze hem naar huis zou brengen. Daarbij bedreig de en verwondde hij haar. Hij had die avond en nacht ver schillende harddrugs en alcohol gebruikt en was in een 'bad-trip' terecht gekomen. Nadat de jonge vrouw was gevlucht, stapte de Ka pellenaar uit de auto en liep naar huis. Twee maanden later werd hij opgepakt, waarna hij in janua ri zijn voorarrest werd opgehe ven. Direct daarna ging hij via Facebook op zoek naar de Goese en hij vroeg of hij een vriend van haar mocht worden. De Goese schrok daar enorm van, aldus offi cier van justitie W. Suijkerbuijk. Dat contact zoeken was reden voor het Gerechtshof in Den Bosch om te bepalen dat de ver dachte weer moest worden opge pakt. Gisteren eiste de officier een jaar cel, waarvan de helft voor waardelijk, en een contactverbod tegen de man. „Ook voor sociale media." Raadsman M. Dunsber- gen vroeg de rechter om de cel straf per direct op te heffen. De rechtbank willigde dat verzoek in, maar hield de verdachte wel voor dat hij zich dan dan moet houden aan een serie beperkingen. Uitspraak 11 juli. RENESSE - Zigoro heet het gelegen heidsorkest van klarinetgezel schappen uit Zierikzee, Goes en Roosendaal. Het grote orkest treedt donderdag 4 juli op in de kerk van Renesse. Het wordt een concert in zomerse sferen, Waar bij een van de klarinettistes op treedt als zangeres. De uitvoering begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55