aan e rekst Buren stoken niet meer voor de mussen 4 5 DE KLUS Rondslingerende kledingstukken krijgen een opgeruimd plekje^ op een designrek. Dat is een goede vervanger van die óude stoel in de slaapkamer of zelfs van de'traditionele -j Wonen www.normann-copenhagen.com TENTSTOKKEN Hoewel de meeste beginnende kampeerders er veel moeite mee hebben, is het principe van een tentstok behoorlijk slim. De Nederlandse ontwerper Jeroen van Leur nam het principe van houten stokken en verbindingsstukken als uitgangspunt voor zijn kledingrek Woodstock (foto links). Omdat het een modulair systeem is, kan de gebruiker zelf met de onderdelen zijn ideale rek bouwen. Woodstock kent drie formaten. Wie veel kleding heeft en aan de grootste niet genoeg, zet meerde re exemplaren naast elkaar. Zo ontstaat een kledingwinkel in huis, waarin het prima shoppen is. Net als bij een tent wor den de onderdelen van het rek verpakt in een stoffen tas. www.jeroenvanleur.nl v door Suzanne Dijkstra VERBORGEN KLEDINGREK Bij Ikea weten ze als geen ander efficiënt om te gaan met ruimte in huis. Ruimtebesparende oplos singen mogen er ook mooi uitzien. Sinds april heeft het Zweedse waren huis een trendy nieuwe serie producten in de col lectie. Zoals Knapper (fo to links), een combinatie van een passpiegel en een kledingrek. De vrijstaan de spiegel laat ruimtes groter lijken en heeft een handig kledingrek, dat aan de achterkant verbor gen zit Ideaal voor het op hangen van je favoriete kleding en accessoires. Zo blijft je slaapkamer lekker opgeruimd en zie je er steeds knapper uit... www.ikea.nl www.studiodomo.net SPEELS Kleding is te mooi om weg te stoppen in een kast, vindt de Deense ontwer per Simon Le- gald. Daarom ontwierp hij Toj (foto rechts), een kledingrek dat als tentoon stellingsruimte dient. Het een voudige, indus triële kledingrek biedt niet alleen ruimte aan kleding, maar dankzij de plank onderin ook aan schoenen en tassen. Het rek is minimalistisch vormgegeven, om in elk interieur te passen. De kleding die erop hangt, zorgt volgens zijn maker ervoor dat Toj meer uitstraling krijgt, alsof het rek zelf wordt aange kleed. Hij is verkrijgbaar in een kleine en een grote versie. Bei de zijn gemaakt van essenhout met een wit of grijs rek. reageren? wonen@depersdienst.nl EETSTOKJES Ontwerpers laten zich overal door inspireren. Is de Zwitserse designer Andreas Saxer op het idee voor zijn kledingrek gekomen tijdens een etentje bij zijn favoriete Japans restaurant? In ie der geval doet het rek sterk denken aan de eet stokjes waarmee de gemiddelde Nederlander be hoorlijk worstelt tijdens een etentje. Het kreeg dan ook de naam Chopsticks (foto boven). Het Chinese designmerk Studio Domo nam het rek in productie. Het is lekker hoog, zodat ook lange jurken niet over de vloer hangen als ze worden opgehangen. Chopsticks is gemaakt van bam boe en aluminium. Hoe meer kleding aan het rek hangt, hoe stabieler hij staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45