Challenger Zeeland 38 SPORT International Tennis Tournament Zaterdag begint in Middelburg de Challenger Zeeland. Het internationale tennistoernooi is weer gegroeid. Deze krant blikt in twee dagen vooruit. Vandaag: het evenement toont zich maatschappelijk betrokken. Organisator Sander van Buren wil iedereen een wow-gevoel bezorgen bij de Challenger Zeeland. PROGRAMMA CHALLENGER ZEELAND b Droompaleis in door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Sander van Buren, organisator van de Challenger Zeeland, is bezig een droompa- leisje te bouwen op en rond de gravelbanen van MLTC. „Dit jaar leggen we al een goede basis en volgend jaar staat-ie er echt", ver zekert hij. Dat droompaleis is geen kasteel tje voor Van Buren zelf. Hij denkt vooral aan al zijn gasten, die van allerlei pluimage zijn. „Ik wil dat iedereen die hier is zich belang- tydens het tennistoett\o<* *'in de partijen van zov^ 6 bannen als de vrotiwen live te volgen via •thallengerzeefcj/»^'7 rijk voelt", zegt de Goesenaar, die al voor het vierde jaar eindverant woordelijke is bij het internatio nale tennistoernooi. „Ik wil dat ie dereen de beste behandeling krijgt. Of je nu als speler of spon sor komt, jong of oud bent, veel of weinig geld te besteden hebt; je moet hier allemaal een wow-gevoel krijgen. Met alleen een mooie aankleding zijn we niet onderscheidend genoeg. Bij alle tennistoernooien zorgen ze dat het er mooi uitziet. Naast die mooie entourage willen wij de mensen nog wat warmte geven." In Middelburg draait het de ko mende anderhalve week in eerste instantie om het tennis. Maar de Challenger Zeeland is meer dan een tennisevenement. Van Bu ren: „In voorgaande jaren hebben we wel eens de wens geuit om el ke keer het prijzengeld te verho gen. Maar als ik nu 50.000 euro extra zou hebben, zou ik het niet voor het prijzengeld gebruiken. Dan zou ik het in het paleisje ste ken. De zaken om het tennis heen zijn ook enorm belangrijk." Bij de Challenger Zeeland toont men zich maatschappelijk zeer betrokken. De term 'sociale inclu- sie' wordt door Van Buren veel vuldig gebruikt. Hij bedacht onder meer de Oude ren Droomdag. Die is op donder dag 4 juli. „Dan halen we oude ren die in een sociaal isolement zitten thuis of bij een verzor gingshuis op en geven hen bij ons een vipbehandeling. Ze wor den de hele dag in de watten ge legd. We laten zien dat ze meetel len." Een dag later is de Jeugd Sport Fondsdag. Kinderen van minder draagkrachtige ouders kunnen gratis sporten en volgen een cli nic. „En het mooie is dat we die kinderen daarna een jaar lang kunnen laten tennissen", vertelt Van Buren. „Trainingen en mate rialen worden uit het Jeugd Sport Fonds en door ons betaald. Over een jaar willen we de kinderen vervolgens mee laten doen in het open toernooi dat we hier ook nog hebben." Dat laatste geldt ook voor de men sen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking die op woensdag 3 juli (tevens Kids Day) extra aandacht krijgen. „We laten hen kennismaken met de tennissport, zorgen dat ze een jaar lang kunnen trainen en ho pen dat ze in 2014 meedoen aan het open toernooi." Volgens Van Buren is de Challen ger Zeeland met dit soort initia tieven uniek in Nederland. Hij zou graag zien dat deze ideeën el ders worden opgepakt. Zaterdag 29 juni 10.00 uun challenger vrouwen (kwalificaties), future mannen (kwalificaties), open toernooi 15.30 uur: clinic Paul Haarhuis, voormalig wereldtopper in enkel en dubbelspel 17.00 uur: officiële opening Chal lenger Zeeland Zondag 30 juni 10.00 uur: challenger vrouwen (kwalificaties), future mannen (kwalificaties), open toernooi 15.00 uur: loting hoofdtoernooi challenger vrouwen en future man nen Maandag 1 juli 10.00 uun challenger vrouwen, fu ture mannen, open toernooi 19.30 uur: Topsportbijeenkomst 'Sport en recht' Dinsdag 2 juli 10.00 uur: challenger vrouwen, fu ture mannen, open toernooi Woensdag 3 juli 10.00 uun challenger vrouwen, fu ture mannen, open toernooi 14.00 uur: Kids Day 14.00 uur: Clinic/demonstratie- partij met oud-rolstoeltennissters Esther Vergeer en Monique Kalk man Donderdag 4 juli 10.00 uur: challenger vrouwen, fu ture mannen, open toernooi Zoekt u Driekleur Verzekeringen? Aan het net! Wént wie goed wil verdedigen zal inzien en het tegemoet moeten treden. Wilt u eens van gedachten wisselen over evenwichtig ondernemen? Bel vandaag nog 0113 215655

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38