I naar Tolhoek gekeken Vijfde plek Van Lieren SPORT 35 Instructiedagen KNHS Zeeland Beachvolleybal bij Zoutelande "FVvintigste Jo de Roo Toertocht Sterk optreden van De Frel in wedstrijd Nisse VRIJDAG 28 JUNI 2013 en mist de TT Kijk voor de volledige agenda op www.pzcnl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Jorge Lorenzo was twee weken geleden in eigen land nog oppermachtig op het Circuit de Catalunya. Daar won de Spanjaard de MotoGP en dat kunstje wilde hij in Assen herhalen. Een gebroken sleutelbeen gooit roet in het eten. foto Quique Garcia/AFP land altijd leuk gevonden. Ik ben gemotiveerd om het winnen daar voort te zetten." Het zal er dit jaar niet van komen. De voorsprong van 7 punten die de leider in het klassement om de wereldtitel, Dani Pedrosa, heeft op Lorenzo, kan zaterdag wel eens worden vergroot. Alleen een plotse wederopstanding van Ros si op diens favoriete 'Assen' zou de schade voor Lorenzo nog iets kunnen beperken, als de Italiaan de Honda-rijders Pedrosa en Mare Marquez van de hoogste trede kan weghouden. Want veel ande ren lijken voor die taak niet in aanmerking te komen. VRIJDAG 28 JUNI Deze zomer houdt de KNHS Zeeland weer Zeeuwse Jeugd Instructiedagen. De eerste van de drie is vandaag, in Nisse. Het centrale thema bij de drie instructiedagen is paardenwelzijn. Vandaag staat het springen voorop en is Wim Bonhof de hoofdgast. Hij is instructeur, trainer en voormalig bondscoach. De ervaren KNHS- topman wordt bijgestaan door westernruiter en gedragstrainer Astrid Visser. Wie nog mee wil doen met een van de instruc tiedagen kan zich nog opgeven. Voor meer informatie zie www.knhs- zeeland.nl/evenementen. ZATERDAG 29 JUNI Op het strand van Zoutelande is zaterdag de twintigste editie van het 3CT Beachvolleybal- toernooi. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de verwachting is dat rond 16.30 a 17.00 uur de finales worden gespeeld. Tussen 13.00 en 14.00 uur is er een pauze. Er wordt gevolleybald in vijf verschillende cate gorieën. "Er is dit jaar meer aandacht voor de jeugd dan bij voorgaande edities. Voor meer informatie zie www.beachvolley-zoutelande.nl. ZONDAG 30 JUNI Toerclub Goes houdt zondag voor de twintigste keer de Jo de Roo Toertocht. Wielerliefhebbers kunnen kennismaken met één van de trai ningsrondjes van de voormalige ex-profwielren ner. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in Cafe Midci- ty aan de Grote Markt in Goes. De wielrenners kunnen kiezen uit een route van 40 of 115 kilo meter. De routes zijn uitgepijld. Er kan vertrok ken worden vanaf 9.00 uur. Om 10.00 uur vertrekt Jo de Roo met zijn wielervrienden voor de 115 kilometer. door Barry van der Hooft ASSEN - Een jaar geleden stond hij voor het eerst aan de start tijdens de TT in Assen. William Tolhoek kende een prima debuut, eindigde in het ONK Supersport 600 als vijf tiende en beleefde een weekend dat voor altijd in zijn geheugen zit opgeslagen. Zaterdag is hij in Dren the opnieuw één van de deelne mers, maar staat de Zeeuw toch met een iets ander gevoel aan de start. „Ze weten nu wel wie ik ben." De 36-jarige inwoner van 's-Heer Arendskerke rijdt zijn wedstrij den normaliter in de Supercup 600. In die klasse is hij aan een sterk seizoen bezig. Tolhoek pak te medio mei in Assen zijn aller eerste zege en herhaalde dat kunststukje twee weken later op hetzelfde circuit. Daardoor is hij na drie wedstrij den leider in het algemeen klasse ment. „Het gaat lekker dit sei zoen", vertelt hij vanaf het mid denterrein in Assen, waar hij woensdagavond al is neergestre ken. „Meedoen aan de TT zorgt ook nu weer voor een speciaal ge voel. Al is het wel een beetje an ders dan vorig jaar. Ik weet nu be ter hoe het er hier aan toegaat. Een jaar geleden was alles nieuw voor me." Zaterdag komt hij ONK-rijders te gen en coureurs uit zijn eigen Su percup 600-klasse. „Qua snelheid zit het allemaal kort bij elkaar", legt Tolhoek uit. „In mijn laatste race hield ik een paar ONK-rij ders ook achter me. Veel gasten ken ik wel. En omdat ik een paar keer heb gewonnen, weten ze nu ook wie ik ben. Ze kijken toch iets anders naar je." William Tolhoek wordt in Assen vergezeld door twee neven en een goede vriend, die tijdens de kwali ficaties en de wedstrijd met z'n drieën in de pitstraat staan. Zater dag is er ook nog tijd en ruimte om de grote jongens aan het werk te zijn tijdens de MotoGP. „Dan zit ik op de tribune", vertelt William Tolhoek. „Het ONK Su persport 600 start om 17.00 uur. Na de MotoGP heb ik nog een klein uurtje om me voor te berei den. Ik vind het prachtig om de grote jongens bezig te zien. Zoals ik het ook mooi vind dat ik zo kort na het echt grote werk zelf mag rijden. Op dit moment ben ik vrij justig. Maar ik weet zeker dat ik zaterdagmiddag echt wel wat last van zenuwen zal hebben. Dan giert de adrenaline door je lichaam. Ik wil een goede race neerzetten en hoop dat er na de MotoGP nog lekker veel publiek blijft zitten. NISSE - Stephanie de Frel was in de dressuurcompetitie van De Weelruiters in Nisse goed op dreef. De amazone uit Koerwacht schreef met overmacht de klasse Zi en M2 op haar naam. In Z liep De Frel met Carsten- waard met 66,76 procent naar een afgetekende zege. Debbie Offer mans (Arnemuiden) eindigde met Zaffier met 61,17 procent op de tweede stek. In de klasse M2 boekte De Frel met de schimmelmerrie VMF Do- raya met 69,33 procent een over tuigende zege. Corner Gideonse uit Serooskerke eiste met Dj de tweede plaats ^65,33 procent) voor zich op. In L2 bleef Marjan van Dijk uit Heikenszand met Cender (62,66 procent) concurrente Da nielle Schouwénaar uit Wemel- dinge nipt voor. Zij kwam met Bo uit op 62,33 procent. AKEN - De Nederlandse dressuur- equipe is donderdag bij de landen- wedstrijd van het CHIO van Aken op de vijfde plaats geëin digd. De uit Diederik van Silfhout (Vorst D), de uit Schore afkomsti ge Laurens van Lieren (Ulysses la Haya), Stephanie Peters (Unlimi ted), Daniëlle Heijkoop (Kingsley Siro) bestaande formatie kwam uit op een totaal van 208.532. Duitsland won voor eigen pu bliek met een score van 232.150, voor Denemarken en de Verenig de Staten. Lichtpuntje in het Ne derlandse team was Heijkoop, die individueel op de achtste plaats eindigde en daarmee de beste van de jonge equipe van bondscoach Wim Ernes was. Met 72.149 was de 26-jarige Rotterdamse - pupil van Anky van Grunsven - ook de enige Nederlander die boven de zeventig procent uitkwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35