De Visser loopt een baanrecord in Zierikzee Doe mee... FZC Beigtsche'surftop Er wordt nu anders r 34 SPORT naar Domburg Verlies Van de Velde bij future in Breda Talent Diarra (19) van Anderlecht naar NEC Groene Ster start met thuiswedstrijd Middenvelder Kali aanwinst voor Roda Spaanse wereldkampioen breekt zijn sleutelbeen op zijn favoriete circuit tijdens de vrije training. DERTIENDE TIJD IWEMA BREDA Tennisster Bernice van de Vel de is donderdag uitgeschakeld tijdens het futuretoernooi van Breda. De 21-jarige speelster uit Kapelle verloor in drie sets van Vivian Heisen. De Duitse won de eerste set met 6-1, daarna trok Van de Velde de tweede set na een 3-1-achterstand met 3-6 naar zich toe. Van de Velde moest vervolgens in de derde en beslissende set toch het hoofd buigen: 6-4. NIJMEGEN Seydina Diarra komt komend seizoen uit voor NEC. De mid denvelder heeft donderdag een tweejarig contract bij de Nij meegse club getekend. De negentienjarige middenvel der is afkomstig van Ander lecht, de club van trainer John van den Brom. Daar speelde Diarra sinds zijn zesde jaar. In zijn nieuwe verbintenis is een optie voor nog twee seizoenen opgenomen. MIDDELBURG De zaalvoetballers van Groene Ster openen de competitie in de eredivisie met een thuis wedstrijd. De Vlissingse ploeg treft op de openingsdag van het seizoen AORC zvc/Lebo Vastgoed uit Amsterdam. De wedstrijd wordt vrijdag 6 sep- tember.gespeeld. AORC heeft onder andere international Zaid El Morabiti, die ook in de sterke Belgische competitie speelde, in de gelederen. KERKADE Roda JC heeft donderdag An- ouar Kali ingelijfd. De 22-jarige middenvelder komt transfer vrij over van FC Utrecht en te kent bij de eredivisieclub uit Kerkrade een contract voor drie jaar. Kali speelde vier jaar in de jeugdopleiding van Ajax, voordat hij via Elinkwijk in de jeugd van FC Utrecht terecht kwam. Bij de laatste club maak te hij in april 2011 zijn debuut in het eerste elftal. door Maurice Steketee ZIERIKZEE - Het Runnersworld Spij- kenisse Baancircuit deed donder dagavond Zierikzee aan. In de maanden april, mei, juni en septem ber worden op vijf plaatsen wed strijden gehouden om de baanatle- tiek te promoten. Het circuit werd vorig jaar voor het eerst gehouden en is een initiatief van Leonard van Putten, de man die regelmatig ster ke atleten naar Zeeland haalt. Bij de vrouwen liep Marijke de Visser uit Aagtekerke donderdag een baanrecord op de 3000 meter. De Visser liep het record van Bar bara Kamp uit de boeken en fi nishte in een nieuw persoonlijk record van 9.39 minuten. Ze kwam als enige vrouw in actie in de sterkste serie met alleen maar mannen om zich heen. In de slot- met onze Lezerstour. U kunt zich nu inschrijven op onze website www.pzc.nl/lezerstour Jorge Lorenzo valt -4- t door Hans Leber fase knokte ze zich naar voren. Bij de mannen maakten Neal Bouter- se en de Belg Snoessi Ramdan er een spannende strijd van. De Ant werpenaar beschikte over een sterk eindschot en sloeg in de slot fase een gat van vijftien meter. Ramdan finishte in 8.37 minuten. Bouterse zat daar twee seconden achter. Ook voor de Middelburger betekende dat een nieuw persoon lijk record. „Ik ben nog niet zo lang terug na een blessure, dus dat ik dit al kan lopen geeft ver trouwen." Op de baanwedstrijd bij Delta Sport kwamen meer dan zeventig atleten af. Initiatiefnemer Van Putten was daar content mee. „Het is laagdrempelig, iedereen mag meedoen. Het circuit krijgt volgend jaar zeker een vervolg." Op 12 september is de laatste wed strijd in Spijkenisse. ASSEN - De TT van Assen is giste ren tijdens de tweede vrije trai ning één van de grootste kansheb bers kwijtgeraakt: de Spanjaard Jorge Lorenzo (26). De regerend wereldkampioen, tweede in de tussenstand dit seizoen, brak 's middags in de regen bij een val op het rechte eind richting bocht 13 'Hoge Heide' zijn linker sleutel been. De 26-jarige coureur van Yam aha's fabrieksteam heeft de laat ste jaren geen goede relatie meer met het TT-circuit. In 2010 won hij er nog en werd later wereld kampioen. Maar in 2011 viel hij in bocht nummer 5, Strubben, door toedoen van de later betreurde Marco Simoncelli - de Italiaan liet tien races later het leven tijdens de Grand Prix van Maleisië. Loren- Motorcoureur Jasper Iwema heeft donderdag een goed gevoel over gehouden aan de eerste twee trai ningssessies voor de TT van As sen. 's Ochtends was de Drent nog zoekende naar de juiste afstelling van zijn machine, maar die leek hij 's middags tijdens de tweede trai ning in de Moto3-klasse te heb ben gevonden. Iwema snelde daardoor naar de dertiende tijd (1.45.258). De Span jaard Luis Salom voltooide de ron de in Assen donderdag het snelst: 1.43.511. „We hebben een goede stap ge maakt en dat is een hele opluch ting", reageerde Iwema. „Het was een goede trainingsdag en ik voel me goed. We zitten nu op 80 pro cent en gaan vrijdag op zoek naar de resterende 20 procent." zo wist nog zesde te worden maar verloor met de val kostbare WK- punten. Vorig jaar viel Lorenzo in de eer ste bocht (Haarbocht) door toe doen van zijn landgenoot Alvaro Bautista. Dit jaar was de man van Mallorca er zelf voor verantwoor delijk dat hij zaterdag geen pun ten haalt. Op het door regen glad geworden asfalt richting Hoge Heide raakte hij met het achter wiel' van zijn Yamaha Mi even in een plas, misschien zelfs even op de asfaltverf, en verloor grip. Bij de daarop volgende buiteling stui terde hij eerst hard met zijn helm op het asfalt, voordat hij rugge lings op zijn schouders viel en zijn sleutelbeen brak. Na enige tijd staand tegen de vangrail de pijn te hebben verbe ten, werd Lorenzo naar het Me disch Centrum op het circuit ver voerd, waarbij hij met de rechter hand zijn linker onderarm vast hield. Bij Yamaha en ook op de tri bunes zei dit tafereel, dat zo be kend is uit het wielrennen, vol doende: Jorge Lorenzo had zijn sleutelbeen gebroken en was uit geschakeld. De coureur werd overgebracht naar het Universitair Medisch Centrum Groningen, begeleid door zijn teammanager, de Neder lander Wilco Zeelenberg. Daar werd de breuk formeel vastge steld. Vandaag vliegt hij naar Bar celona, waar Lorenzo zal worden geopereerd, vermoedelijk door de Spaanse chirurg Xavier Mir die on der coureurs een grote naam heeft op het gebied van botbreu ken. Lorenzo, in 2004 (125 cc), 2006 en 2007 (250 cc) ook al we reldkampioen, zal minimaal enke le races uitgeschakeld zijn. Teamgenoot Valentino Rossi sprak over een teleurstelling voor Lorenzo en het hele team. „Maar het is zijn sleutelbeen, als hij ge luk heeft is hij er op de Sachsen- ring over twee weken weer bij en mist hij dus één race." En Lorenzo zelf had er nog wel zo'n zin in, zei hij eerder deze week. „Assen is altijd mijn favorie te circuit geweest. De geschiede nis, de vloeiende lijnen van de baan. En ik hou van het land schap, de ambiance en heb Neder- MIDDELBURG - Bij strand Noorddui- ne in Domburg vindt dit week end een kwalificatiewedstrijd voor het Benelux kampioenschap golfsurfen plaats. De Nederlandse en Belgische surftop kan zich daar kwalificeren voor de finale, die in september in Scheveningen zal plaatsvinden. Tijdens die finale strijden de sur fers voor een totale prijzenpot van 5000 euro. Lokale surfers als Fabian Salawanej (Middelburg) en Jorn van Keulen (Aagtekerke) hebben zich op basis van eerder behaalde resultaten al gekwalifi ceerd voor die eindstrijd. De twee Zeeuwen zullen ongetwijfeld als toeschouwer aanwezig zijn in Domburg. De wedstrijd zal afhan kelijk van de omstandigheden za terdag of zondag rond 9.30 uur van start gaan bij strandpaviljoen Noordduine. I William Tolhoek begin juni in actie op het circuit in Assen. Daar is de Zeeuw zaterdag één van de deelnemers aan de TT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34