Ronde van Boxmeer gaat toch door Oud-spits Borgonovo (49) overleden aan gevolgen van ALS Kimiko Date-Krumm (42) schrijft geschiedenis SPORT 33 TT blijft tot en met 2021 op kalender Bony: 'Ik teken bij Swansea City' Talent Isco kiest voor Real Madrid Golfer Luiten tweede in Ierland Atlete Kuijken loopt limiet voor WK VRIJDAG 28 JUNI 2013 ASSEN De toekomst van de TT van Assen is verzekerd tot en met 2021. De organisatie van het Nederlandse motorrace evenement bereikte over eenstemming met de Spaan se organisator Dorna over de verlenging van vijfjaar. Het huidige contract loopt tot en met 2016. De TT vindt dit weekend weer plaats. Pagina 34 en 35: Lorenzo valt, Tolhoek heeft er zin in ARNHEM Vitesse-spits Wilfried Bony staat op het punt een meerja rig contract te tekenen bij Swansea City, vorig seizoen de nummer negen van de Premier League. „Hopelijk komen Vitesse en Swansea er snel uit. Ik wil heel graag", liet Bony donderdag weten. „Vitesse heeft aange geven twaalf miljoen euro voor mij te willen ontvan gen. Swansea is bereid dat bedrag te betalen. Een ak koord is dus dichtbij." MADRID Real Madrid is erin geslaagd het Spaanse megatalent Isco aan zich te binden. De 21-ja- rige middenvelder van Mala ga verkiest de Spaanse top club boven Manchester City. Hij tekent voor vijfjaar. Real Madrid betaalt naar ver luidt ruim 27 miljoen euro voor een van de uitblinkers bij Jong Spanje op het EK in Israël. Isco wordt 3 juli me disch gekeurd en dezelfde dag ook gepresenteerd. DUBLIN Golfer Joost Luiten staat na de eerste dag van het Iers Open op een knappe tweede plaats. De Bleiswijker liet donderdag 67 slagen op zijn scorekaart noteren, met ze ven birdies en twee bogeys. Vooralsnog staat Luiten slechts één slag achter de lei der, Oscar Floren uit Zwe den. Robert-Jan Derksen en Maarten Lafeber kwamen uit op 73, één boven par. OSTRAVA Atlete Susan Kuijken heeft donderdag bij internationa le wedstrijden in Ostrava de A-limiet voor de wereldtitel strijd in Moskou op de 1500 meter gelopen. De 26-jarige Nijmeegse kwam tot een tijd van 4.05,38. De limiet stond op 4.05,50. Eerder plaatste Kuijken zich ook al op de 5000 meter voor de WK. Kuijken eindig de in Ostrava als tweede, achter Sifan Hassan. De Ethi opische, wonend in Neder land, liep 4.04,02. door Henk Baltussen MILAAN - Voormalig AC Milan-spits Stefano Borgonovo is overleden aan de gevolgen van de spierziekte ALS. Dat meldde de Italiaanse voet balbond donderdag. Borgonovo leed sinds 2006 aan de ziekte en overleed op 49-jarige leeftijd. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Eind jaren tachtig speelde Borgo novo bij Milan, al was hij vooral bankzitter achter zijn concurrent Marco van Basten. De Italiaan startte zijn carrière bij Como en speelde ook nog voor Fi- orentina, Pescara en Udinese. Daarnaast was hij drievoudig Itali aans international. Borgonovo schreef, toen ALS hem al bijna compleet in zijn greep hield, een autobiografie door al leen gebruik te maken van zijn ogen die een computer aanstuur den. Het Italiaans voetbalelftal speelde de halve finale van de Confedera tions Cup tegen Spanje donder dagavond met rouwbanden als eerbetoon aan Borgonovo. Bij het ter perse gaan van deze krant was het duel in Fortaleza nog bezig. Nadat bij de herhaling van de EK-finale van vorig jaar (4-0 voor Spanje) in de reguliere speeltijd niet was gescoord, werd er twee keer vijftien minuten ver lengd. De winnaar van het duel speelt zondag in Rio de Janeiro de finale tegen Brazilië. Het gastland won woensdag al met de nodige moei te van Uruguay (2-1). BOXMEER - De wielerronde van Box meer, Daags na de Tour, gaat dit jaar toch door. Een nieuw wielerco- mité gaat het evenement op maan dag 22 juli organiseren. Bedoeling is dat alle Nederlandse deelnemers aan de Tour de France die dag in Boxmeer een criterium verrijden. Ook hoopt de organisatie een top- renner uit de Tour de France te strikken. De ronde van Boxmeer hing aan een zijden draad nadat het comi té, dat het al 38 jaar organiseerde, er na kritiek vanuit lokale onder nemers mee stopte. Er is nu een nieuwe rondestichting, waarin on der anderen oud-wielrenner Twan Poels zitting heeft. Hij wordt verantwoordelijk voor het contracteren van de wielrenners. Niet alleen de Boxmeerse profron de gaat door, ook worden nu al vernieuwingen doorgevoerd in het programma. Naast profs, ama teurs en nieuwelingen is er maan dag een landelijke skeelerwed strijd en een koppelkoers met oud-profrenners. Nieuw is ook dat bezoekers aan de ronde geen entree meer hoeven te betalen. Bij de verschillende toegangswe gen naar het parkoers kunnen be zoekers die maandag een vrijwilli ge bijdrage kwijt. Poels ontfermt zich over het prof- veld en heeft al diverse keren con tact gehad met Cycling Service, het bureau dat de contracten met de renners regelt. „We streven er naar om sowieso alle Nederlandse Tourdeelnemers aan de start te krijgen. De kwaliteit van het ren- nersveld wordt 22 juli minstens zo goed als voorgaande jaren." LONDEN - Serena Williams heeft donderdag de jacht op haar zesde titel op Wimbledon vervolgd met een zege op Caroline Garcia. Ze versloeg haar tegenstandster uit Frankrijk in twee sets: 6-3 6-2. De 31-jarige Amerikaanse boekte haar 33e zege op rij in het enkel spel op de WTA-tour. Ze stuit in de derde ronde op de Japanse Ki miko Date-Krumm, die donder dag met een zege op de Roemeen se Alexandra Cadantu (6-4 7-5) ge schiedenis schreef. Nog nooit eer der bereikte een 42-jarige speel ster de derde ronde van het be roemde grastoernooi. Later op de dag bereikte ook Ag- nieszka Radwanska de derde ron de. In haar partij tegen de Fran^ai- se Mathilde Johansson tenniste ze zich eenvoudig naar de winst. Het werd 6-16-3 voor de als vierde ge plaatste Poolse. Radwanska speelt voor een plek bij de beste 32 tegen Madison Keys. De Amerikaanse was met 6-4 6-2 te sterk voor de Duitse nummer dertig van de plaatsingslijst, Mona Barthel. Jean-Julien Rojer drong met zijn tennispartner Aisam-Ul-Haq Qu- reshi door tot de tweede ronde in het dubbelspel. Het als vijfde ge plaatste Nederlands/Pakistaanse duo was in drie sets te sterk voor Dustin Brown (Dui) en Rameez Junaid (Aus): 7-6 (5) 6-4 6-4. Ze treffen nu de Belg Xavier Malisse en de Brit Ken Skupski. in drie sets heeft verslagen. De Nederlander plaatste zich daarmee voor de derde ronde H Igor Sijsling schreeuwt het uit nadat hij de Canadees Milos Raonic op Wimbledon, foto Carl Court/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33