ZEELAND Gemaal Eikerzee wordt verwijderd Tussen kunst en kunst almanak Zoete dromen Oranjetrekking 29 juni U heeft nog 1 dag om uw Oranjelot te kopen! 3 Aandeel slachtoffers in het verkeer Terneuzen opvallend hoog Terneuzense wethouder pakt zijn biezen; zijn partij CDA stapt uit de coalitie vanwege 'oncollegiaal bestuur' college. ZEELAND Staatsloterij Wethouder Jaap Bos stapt op 1 door Wout Bareman en Raymond de Frel TERNEUZEN - De grimmige sfeer in de politieke arena in Terneuzen heeft een slachtoffer geëist: CDA-wethouder Jaap Bos. Vlak voordat de gemeenteraad donderdagmiddag de perspectie- vennota voor 2014-2017 behandel de, maakte Bos zijn aftreden be kend. Bos, die openbare werken, kunst en cultuur, economie en personeel en organisatie in zijn portefeuille had, voelde geen be hoefte meer om de meerjarenvi- sie nog toe te lichten. Bos (67) werd dinsdagavond te kijk gezet door de coalitiepartijen TOP/GB en PvdA. Zij gaven hem de opdracht om andermaal te broeden op een plan om de nood lijdende Stichting Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen financieel ge zond te maken, onder meer door een bezuiniging van twee ton door de gemeente Terneuzen. Bos had nét na maanden overleg over eenstemming bereikt met de stichting (inclusief OR en het per soneel) over een reorganisatie. Hij gaf meteen aan niet van plan te zijn die opdracht, die ook werd gesteund door SGP en Groen- Links uit te voeren. Hij ziet name lijk geen enkele andere mogelijk heid meer. In zijn afscheidsrede stond Bos even stil bij het verloop van het proces. „We zitten met drie partijen in een coalitie, maar abusievelijk was het CDA niet uit genodigd voor het overleg over de bibliotheekkwestie. De biblio theek stond 100 procent achter mijn verhaal. Nu is er een patstel ling, die mijn collega's mogen op lossen. Maar ik heb wethouder Co van Schaik al horen zeggen dat het wel geregeld zal worden. Of ik boos ben? Nee. Ik heb geen wrok. Een smerig spelletje? Dit is het politieke spel. Ik heb 7,5 jaar mijn werk gedaan zonder mee te doen aan politieke spelletjes." Hoe het dagelijks bestuur verder gaat, wordt de komende dagen be keken. Het CDA stapt uit de coali tie. De fractie verwijt B en W on collegiaal bestuur. VRIJDAG 28 juni 2013 MIDDELBURG - Het watersysteem bij Serooskerke (S) wordt verbe terd door verschillende waterlo pen te verbreden en duikers te vergroten. Met het werk wordt in augustus begonnen. De kosten zijn geraamd op ruim 400.000 eu ro. Dat maakt Waterschap Schel- destromen bekend. Het gemaal Ei kerzee wordt door het werk over bodig en wordt verwijderd. Het water vloeit op natuurlijke wijze weg, waardoor pompen van gema len niet meer nodig zijn. Na de aanpassingen is het waterpeil in het (natuur)gebied beter te stu ren. Door de herinrichting van de zuidkust van Schouwen, zo'n tien jaar geleden, hoefde er al minder te worden afgewaterd. MIDDELBURG - Ze weet veel van kunst, en van kitsch. Avro-presentatrice Nelleke van der Krogt ontpopte zich donderdag ook als museumgids. Zij gaf enkele rondleidin gen aan bezoekers van het Zeeuws Museum in Middel burg. Dat deed ze als onderdeel van de Avro Cultuurtour waarmee de jubilerende omroep door Nederland trekt Vanuit Middelburg werden ook twee radioprogramma's gemaakt, foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Op vakantie in Zweden maakte die Zierikzeese kennis met een bijzon der Zweeds gebruik; men neme ze ven verschillende bloemenlegge die onder het hoofdkussen in de nacht voor 'Midsommerafton' (Midzomer avond) en je droomt zoete dromen. Om precies te zijn verschijnt in die droom dan in Technicolor je ware liefdezo'n verschroeiende eeuwigdu rende passie. Het bracht de door gaans nuchtere Zierikzeese toch wel aan het twijfelen. Zou ze het doen? Maar wat te doen als ze van een an dere man zou dromen dan haar echtgenoot? Het verlossende woord kwam via Facebook. 'Dan denk je toch gewoon aan het lied Dromen zijn bedrog van Marco Borsato?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21