Wethouder Bos is vreselijk te kijk gezet politie Sluis' 'Zomerdependance voor 'Nieuw onderzoek kerncentrale onnodig' ZEEUWS-VLAANDEREN 27 AGENDA DONDERDAG 27 JUNI 2013 als een malle ANALYSE door Raymond de Frel door Sheila van Doorsselaer clinge - Vijfjaar geleden startte tiener Maaike Willaert haar inter netwinkel in cosmetica-artikelen vanuit haar slaapkamertje in Clin- ge. Haar 'hobby' begon al snel aar dig uit de hand te lopen. In haar eerste lustrumjaar zit Boozyshop in een eigen pand met enorm ma gazijn en heeft de inmiddels 23-ja- rige Maaike 31.563 geregistreerde klanten. Wow. Tijdens haar studie commerciële economie begon Maaike met het online verkopen van sieraden. „Dat was leuk, maar dat deden er al zoveel. Ik wilde iets anders, iets bijzonders, iets wat niemand an ders deed." Na een gedegen marktonderzoek (niet voor niets commerciële economie gedaan) kwam Maaike tot de perfecte ver koopwaar: make up en verzor gingsproducten van merken die niet in Nederland te koop zijn. Daar was veel vraag naar. Beauty- blogs en fora op internet puilden uit van verhalen, filmpjes en wen sen van meisjes en jonge vrou wen over lipglossjes, kwasten, crè mes en kleurtjes nagellak die en kel met creditcards in het buiten land en dus met lange levertijden en veel onzekerheden waren te be stellen. Maaike sprong meteen in dit gat in de markt. „Ik wilde direct van start. Ik had alleen nog geen naam voor mijn webshop. Dus heb ik mijn eigen naam ingevuld in zo'n grappige namengenerator op internet. En die maakte van Maaike, Boozy. Ik vond het eigen lijk wel lekker klinken en heb die sluis - Hij zit er in 2016 zelf niet meer als burgemeester. Maar ver trekkend burgemeester van Sluis Jacques Suurmond maakt er geen geheim van. Blijft er vanaf 2016 in Zeeuws-Vlaanderen alleen in Ter- neuzen een politiebureau open, Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 26 JUNI 2013 axel - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Biljarten, spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; breskens - Gebouw van Zuijenstraat 102, 13.00 uur: Biljarten; cadzand - Dorpskerk, 14.15 uur: Dorps wandeling; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; Eet- en Drinckerij Nobel, 19.00 uur: Wandel 4 daagse; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, kaartjes maken; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, naam gehouden." Sinds vijfjaar kunnen cosmeticamerken als Re- vlon; Cheeky Monkey, Khroma Beauty (het eigen merk van de zusjes Kardashian), Lipsmacker, Queen Helene (Maaike heeft ex clusief de Europese distributie) en Beautyblender gewoon online in Nederland besteld worden en gaan de pakjes op de post vanuit Clinge. Behalve dat Maaike een dagtaak heeft aan het verwerken van de stroom dagelijkse bestellin gen, houdt ze beautyblogs en -fo ra als een havik in de gaten. „Als ik bemerk dat een bepaald buiten lands product of merk trendy be gint te worden, dan ga ik probe ren dat in mijn assortiment op te nemen." Het magazijn aan de 's-Gravenstraat is als een snoep winkel voor jongedames. Maar aan de deur wordt niet verkocht, dat hoeft ook helemaal niet, want alles gaat online ook heel snel. De levertijd is kort, van de-volgen de-dag-in huis tot drie dagen als er een zondag tussen zit. De Boozyshop is een goed geoliede machine. Dat was tot 2,5 jaar gele den wel anders. Maaike:„Toen woonde en werkte ik nog vanuit dan wordt dat voor Sluis in het zo merseizoen problematisch. In de zomer is bijna permanent politie-inzet nodig aan de kust en dan is Terneuzen erg ver, aldus Suurmond. „Een dependance die alleen in de zomer bezet is, kan kaarten, jeu de boules; 14.00 uur: Koers bal; 19.00 uur: Biljarten 'De Lovenhoek', bridge; hulst - De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 12.00 uur: Zomers buffet; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Viva la Musica; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Sportdag, meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Spelletjes in kader sportdag; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.00 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnastiek; oostburg - Pro Rege, 18.00 uur: Taiji voor beginners; 19.00 uur: Qigong; 20.30 uur; Taiji; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; 3T.D-ID3Cfeg 21 239lfl 209332 gOf! mijn ouderlijk huis. Er lag make up en andere cosmetica opgesla gen in mijn slaapkamer, op zol der, in de garage... Als ik wilde gaan slapen, moest ik eerst een he leboel spullen van mijn bed ha len. En bovendien rook het hele huis naar make up. Vond vooral mijn broer niet zo fijn." Als 'cadeautje voor zichzelf voor haar eerste lustrum kocht Maaike een bedrijfsautootje, met het sui- kerspinroze Boozyshop logo erop, en, met wimpers aan de koplam pen. Deze blikvanger tuft elke dag volgeladen naar het postkan toor. Maaike werkt in principe alleen, maar krijgt heel veel hulp van moeder Ireen. „Zij pakt alle bestel lingen in. Dat is een enorm kar wei, want het moet eerst in bub beltjesplastic en dan nog in een mooi roze tasje, alsof het een ca deautje is." Maaike brengt alle be stellingen aan het eind van de middag allemaal zelf naar het postkantoor. Zo'n twintig procent van alle bestellingen gaat naar Bel gië. De rest blijft in Nederland en wordt gekocht door vrouwen van tussen de zestien en pakweg 35 jaar en, opvallend, meestal uit de Randstad. Maaike hoopt nu ook in Zeeland haar klantenbestand uit te breiden en haar eigen Boozyshoplijn verder uit te bou wen. De shop loopt inmiddels als een malle. Maaike is er zes dagen per week mee bezig en kan er goed van leven. „En dan durven men sen dus te vragen: „Heb je eigen lijk ook nog een échte baan?" www.boozyshop.nl dan een oplossing zijn", stelt hij. Nu is er in Oostburg nog een poli tiebureau. Een woordvoérster van de politie Zeeland/West-Brabant meldt desgevraagd dat dit idee ze ker zal worden meegenomen in de nog lopende discussie. philippine - De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Handwerken, biljarten, vrij kaarten; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Gym, volksdansen; 13.30 uur: Biljar ten, schieting; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten; 9.15 uur: Biljartles; 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Lijndansen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mindfulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meet- point 12-16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; Revalidatiecen trum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. I99l0 09dufl oJot ,9Df10D terneuzen - Mijn naam is Jaap en ik sta voor aap. Wethouder Jaap Bos (CDA) werd dinsdagavond op een ontzettende manier te kijk ge zet, vooral door de coalitiepar tijen PvdA en TOP/GB. Na maanden had Bos eindelijk consensus bereikt met de Stich ting Bibliotheek Zeeuws-Vlaande ren over de gevolgen van een be zuiniging van twee ton. Een be zuiniging die de raad nota bene vorig jaar nog goedkeurde. Ontsla gen, een sociaal plan, een visie voor de toekomst; het personeel toonde realiteitszin en had er uit eindelijk vrede mee. Maar de PvdA niet. Beter ten hal ve gekeerd dan ten hele gedwaald, opperde fractievoorzitter Gijs van den Berg. Als de vorig jaar vastge stelde bezuiniging van twee ton nu eens zou worden uitgesmeerd over vier jaar, dan was er vast tijd om tot iets beters te komen. En daarmee kon de sluiting van de bi bliotheken in vijf dorpen tenmin ste worden uitgesteld. Bos voelde zich in zijn hemd ge zet. Logisch. Hij is er de man niet naar om te draaien en te keren. Ook toen de grootste coalitiepar tij TOP/GB zonder een duidelijke eigen visie - en dat is niet voor het eerst deze raadsperiode - én de SGP en GroenLinks meegin gen met de PvdA, rechtte hij zijn door Jeffrey Kutterink den haag - Het is niet nodig om het reactorvat van de kerncentrale Borssele opnieuw en volledig te la ten onderzoeken op haarscheur tjes. Dat schrijft minister Henk Kamp (Economische Zaken, WD) in een brief aan de Provinciale Sta ten van Zeeland. Een afschrift is woensdag naar de Tweede Kamer gestuurd. In april onderging het hart van de kerncentrale Borssele een grondig onderzoek. De aanlei ding waren haarscheurtjes die vo rig jaar zomer zijn gevonden in de reactorvaten van twee Bel gische kerncentrales, in Tihange en Doel. De mega-echo moest ondubbel zinnig uitsluitsel geven over de vraag of het reactorvat van de eni ge kerncentrale in Nederland haarscheurtjes bevat. De inspec tie is uitgevoerd tijdens de jaarlijk se stop om splijtstof te wisselen. Half mei meldt minister Kamp de Kamer dat er in het reactorvat geen haarscheurtjes zitten. Hij doet dat op basis van een rapport van de onafhankelijke toezicht houder Kernfysische Dienst. Uit informatie die deze krant heeft, blijkt dat niet het hele reac torvat is onderzocht, maar 40 pro cent. „Meer was echt niet nodig", reageert kerncentrale-exploitant EPZ. De haarscheurtjes in de Bel gische kerncentrales zijn ontstaan bij het giet- en afkoelingsproces van het staal, verklaart EPZ. Bij de productie van het Borsselse vat is fisq-dMT ruw Dontenz n99ï9m néi rug. Bos kan nu niet anders dan het dossier heropenen. Hij is dat niet van plan, ook al draagt de raad het hem op. En dus verkeert de coalitie in een im passe. Dat zat er al een tijdje aan te komen. Bos' eigen partij bekriti seerde de voorbije maanden ook wethouders van coalitiepartners. Frank van Hulle kreeg er van langs in de kwestie Kop van de Noordstraat en Pim Broekhuysen faalde volgens het CDA (en ande re partijen) bij de omvorming van Vakantie-eiland De Braakman. Een afrekening is dan ook niet on denkbaar. Waarom zou je anders tegen een voorstel stemmen dat door de bibliotheek zélf wordt omarmd? Om de voorzieningen op het dorp te houden? Om tij dens de gemeenteraadsverkiezin gen volgend jaar stemmen te win nen? De discussie over een gokhal zorgde twee weken geleden ook voor gekrakeel in eigen partij. Het wordt er voor Bos (67) dus niet leuker op. Hij kondigde in maart al aan dat hij na de verkiezingen niet terugkeert. Menig wethouder had dinsdagavond meteen zijn biezen gepakt. Bos deed dat niet; hij is aan het denken geslagen. „U zoekt het maar uit", foeterde hij tijdens de biebdiscussie. Hij weet het namelijk echt niet meer. En de raadsleden? Die moeten er niet gek van opkijken als ze in het resterende halfjaar van deze raads periode door de bomen Jaap Bos niet meer zien. het staal drie keer voor de volle 100 procent op haarscheurtjes ge controleerd. Nu is vastgesteld dat de onderzoeksmethoden die des tijds zijn toegepast, nog steeds deugen. GroenLinks-Kamerlid Liesbeth van Tongeren is niet overtuigd. Ze wil een nieuw en volledig on derzoek. Ook Greenpeace en Wise reageren verbijsterd dat niet het hele reactorvat is onderzocht. Daardoor blijft twijfel bestaan of er haarscheurtjes in het vat zit ten, vinden ze. Een meerderheid van Provinciale Staten is het daarmee eens. Het provinciebestuur wil dat bij de eerstvolgende onderhoudsstop als nog het héle reactorvat wordt ge controleerd. Hoewel de Staten er niet over gaan, vraagt de Kamer aan minister Kamp wat hij met die wens gaat doen. Niets, zo laat hij woensdag de Kamer weten. Metingen op 40 procent van het oppervlak van het vat zijn 'ruim voldoende' om vast te stellen of er haarscheurtjes aanwezig zijn, schrijft Kamp. „Als er aanleiding voor zou zijn geweest, dan waren de metingen uitgebreid naar 100 procent." Hij wijst erop dat de Kernfysische Dienst vindt dat de metingen zijn uitgevoerd, voorbereid en geëvalu eerd volgens de geldende wet- en regelgeving, de nucleaire veilig heidsregels en de internationale stand der techniek. Kamp ziet geen aanleiding om een 100 pro cent-meting te laten uitvoeren. Ook aanvullende maatregelen zijn niet nodig, vindt de minister.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75