Plan Kennedylaan door naar volgende ronde Terneuzense ambtenaar De Vos wil werk terug Kerk van Clinge zoekt vrijwilligers Baggeren moet varen echt uit vijver verjagen 26 ZEEUWS-VLAANDEREN ONLINE COSMETICASHOP Blauwe fietsen gratis internet door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het plan voor de in vulling van Kennedylaan-West in Terneuzen kan door naar de volgen de ronde. Een meerderheid van de gemeen teraad stemt in met een beslisdo- cument over de bouw van 42 ap partementen, 20.591 vierkante me ter winkelruimten en ruim 400 parkeerplaatsen. Het beslisdocument is een onder legger voor een nieuw bestem mingsplan voor het al decennia braakliggende terrein. De raad kreeg dinsdagavond tijdens de raadsvergadering de gelegenheid wensen en bedenkingen te uiten. Daarin vroeg de Christenunie aandacht voor de bedrijfsvoering van omliggende bedrijven, kwam het CDA met een gedetailleerde door Romain van Damme BREDA - De Terneuzense ambte naar Cees de Vos, afdelingshoofd Omgeving en Economie, wil weer terug aan het werk in het gemeen tehuis. Daar mag hij sinds eind mei niet meer komen. Zowel het Terneuzens college van B en W als de overige afdelings hoofden hebben geen vertrouwen meer in een goede samenwerking en bemiddeling kan wat hen be treft alleen zónder werkhervat ting. De Vos wil best een bemid deling, maar wil dan eerst zijn werkplek terug. Dat werd duide lijk tijdens het kort geding dat De Vos aangespannen had tegen zijn werkgever. Die is voornemens hem te ontslaan. „Meneer De Vos wil absoluut te rug, omdat hij nog geen enkele re den gehoord heeft waarom er geen vertrouwen meer is", zei zijn raadsvrouwe Marion van den Brekel tijdens de bijna twee uur durende zitting. „Hij werkt al bijna veertig jaar bij deze gemeen te en krijgt nu ineens te horen dat hij niet goed functioneert." „Er is al vanaf 2009 frictie en de kritiek is mondeling overge bracht", stelden adjunct-gemeen tesecretaris Jan Princen en raads man Koen Weijling namens de ge meente Terneuzen. „Er zijn versla gen van functioneringsgesprek ken, maar die worden in een apart dossier bewaard vanwege de vertrouwelijkheid. Er zijn door De Vos ondertekende verslagen van 2011 en 2012." Dat verbaasde Marion van de Bre kel: „Er was niets meer en dan hoor ik dit. Heel vreemd alle maal." Princen en Weijling voer den aan dat de kritiek niet uit de lucht komt vallen en dat er het een en ander besproken is. Tijdens de zitting bleek ook dat de OR negatief geadviseerd heeft over de aangekondigde reorganisa tie binnen het gemeentehuis. Van den Brekel: „Er is in heel korte tijd iets heel raars gebeurd. Kenne lijk moet De Vos het veld ruimen om de reorganisatie te kunnen uit voeren." De Vos zelf: „Er is een be slissing genomen en nu pas wordt naar argumenten gezocht." De rechter doet binnen twee we ken uitspraak. Boozyshop gaat turflijst met zaken die veelal pas later worden afgekaart en fulmi neerde D66-voorman Charles ten Hengel nog eens dat het plan fu nest is voor ondernemers in de centra van Axel, Sas van Gent en Terneuzen. Ten Hengel kreeg slechts steun van de SP. Toen hij ook nog een veeg uit de pan kreeg van los Ver dunnen van TOP/ Gemeentebe langen ('Dit is een kans maar u doet aan doemdenken'), sloegen bij Ten Hengel de stoppen door. „Meneer Verdurmen heeft er een handje van mij af te zeiken zon der inhoudelijke argumentatie. Dat ben ik zat. Ik ben verbaal veel handiger dan u en kondig hierbij aan dat ik u de komende twee raadsvergaderingen bij alles wat u aandraagt tot de enkels zal afza gen. Dan weet u ook eens hoe dat voelt." Boozyshop-eigenaresse Maaike Willaert bij haar boozyroze bedrijfsautootje met wimpers, foto Peter Nicolai CLINGE - Voor de Heilige Henricus kerk in Clinge is de parochie Ma ria Sterre der Zee naarstig op zoek naar helpende handen. De kerk zoekt een lector, oftewel een leek die in voorkomende ge vallen de lezing wil verzorgen. Daarnaast is dringend behoefte aan een acoliet, een oudere (16+) misdienaar. De huidige acoliet, Piet van Geertruy, vervult deze rol al twintig jaar. Ook de ploeg die de kerk schoon maakt, kan, onder het motto, vele handen maken licht werk, wel uit breiding gebruiken en ten slotte zit de cluster Oost van de paro chie te springen om een coördina tor van de vastenactie. Opgeven voor deze functies kan via 0114 311332. AARDENBURG - De vijver bij verzor gingshuis Coensdike in Aardenburg wordt dit najaar grondig uitgebag gerd. De gemeente Sluis hoopt daar mee de grote kroosvaren definitief uit de vijver te kunnen verjagen. Raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) vroeg vorig na jaar ook al of de grote kroosvaren verwijderd kon worden. Hij kreeg van bewoners van Coensdike, die graag vanaf een bankje over de vij ver uitkijken, te horen dat de va ren de vijver nog steeds in zijn greep heeft. Gijsel vraagt zich daarom, een beetje boos, af of er nog steeds niets is gebeurd. Een woordvoerster van de gemeente benadrukt echter dat de grote kroosvaren vorig najaar machi naal is verwijderd. Dat bleek geen structurele oplossing, omdat de wortels van de varens in de bo dem bleven zitten. De gemeente overlegt nu met het waterschap (bewaker van de waterkwaliteit) over de beste oplossing. „We wil len nu in het najaar gaan bagge ren om de varen echt kwijt te ra ken. Dan kunnen we gelijk de be schoeiing van de vijver verstevi gen", meldt de woordvoerster. De varen wordt deze zomer nog eens machinaal verwijderd, om vijver- bezoekers te plezieren. MIDDELBURG - De VW-Zeeland heeft op tal van plaatsen in Zeeland, zoals hier op het Damplein in Middelburg, blauwe fietsen geplaatst om aandacht te vestigen op wifi-hotspots met gratis internet. De blauwe fietsen blijven tot 1 september staan. Op de in totaal honderd hotspots is het mogelijk te internet ten met een snelheid van 1 Mb per seconde, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74