SP wil behoud van pinautomaten dorpen Beerens in actie voor restauratie watertoren Marjorette zoekt korps of fanfare om bij te dansen Kunstzinnige kennismaking Seniorenraad Hulst zoekt nieuwe leden 24 ZEEUWS-VLAANDEREN FUSIE BASISSCHOLEN Stichting Behoud Kerkgebouw Westdorpe dient plan in bij gemeente Terneuzen dat binnen begroting van 400.000 euro blijft. door Karlijn de Splenter In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Dorpshuis kan in kerk Westdorpe Diane Coen hoopt binnenkort bij een muziekgezelschap met haar baton te kunnen zwaaien, foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf WESTDORPE - In de begin dit jaar als godshuis gesloten rooms-katho- lieke kerk van Westdorpe kan voor vier ton een dorpshuis worden ge bouwd. Het voor Westdorpe beeld bepalende kerkgebouw lijkt daar mee gered. De bedoeling is in de kerk een gla zen box te bouwen, waarin de hui dige gebruikers van het Versleten' dorpshuis Concordia in Westdor pe terecht kunnen, laat secretaris Nancy de Bree van stichting Be houd Kerkgebouw Westdorpe we ten. Plaatselijk architect Fred Sij- nesael tekende voor het ontwerp. De verbouwing van de kerk kost vier ton, een bedrag dat door de gemeente Terneuzen al is gereser veerd voor een grondige renovatie van Concordia. Als het museum Oud-Westdorpe ook in de kerk trekt, stijgen de kosten wel. Wethouder Cees Liefting die eer der twijfelde aan de haalbaarheid van een verbouwing van de kerk tot dorpshuis, velt nog geen eind oordeel en is nu vrij positief. „We moeten het plan nog wel goed doornemen, ook wat betreft de ex ploitatie. Die moet gezond zijn." De stichting die het kerkgebouw voor een symbolisch bedrag kan overnemen, wil al in september met de werkzaamheden starten. Het dorpshuis kan dan begin 2014 klaar zijn. Of dat haalbaar is, is nog de vraag. Wie: Diane Coen uit Hulst Advertentie: Gezocht: Een fanfa re en/of muziekkorps waar ze nog samenwerken met majoret tes. Wie: Diane Coen uit Hulst Waar: Zeelandnet.nl Als kind al beoefende Diane Coen (40) uit Hulst de showsport majorette. Ze was dansmarieke tijdens het carnaval en later gaf ze er les in. Oorspron kelijk komt Diane uit België, maar sinds een aantal maanden woont ze in Nederland. Om nieu we mensen te leren kennen, is ze op zoek naar een showband of fanfare in de omgeving van Hulst die nog samenwerken met majo rettes, zodat ze zich daar bij aan kan sluiten. Diane heeft inmiddels al het hele internet afgestruind. Tot nu toe heeft haar zoektocht niets opgele verd. Ook haar advertentie op Zeelandnet leverde nog geen reac ties op. „Er zijn wel showbands in de buurt, maar daar werken ze vaak zonder majorettes." Diane is niet veeleisend, geeft ze aan. „Het maakt niet uit of het een groep met kinderen of volwasse nen is," vertelt ze. „Maar het liefst wel een vereniging in de buurt." Majorette ziet ze als ontspan ning. „Na een hele week werken is het heerlijk om even een avondje stoom af te blazen en niet weer op de bank voor de buis te kruipen." De showsport is een combinatie van dans en twirlen (het draaien met een staf, de baton). Hoe dol ze ook op majorette is, ze is toch ruim twintig jaar uit de running ge weest. Diane lijdt aan de Ziekte van Crohn, waardoor ze haar sport een poosje niet kon beoefe nen. Nu het beter gaat, heeft ze enorm veel zin om het terug op te pakken. „Dat virus raak je niet zomaar meer kwijt. Ik kan het ie dereen aanraden. Je bent op een leuke manier in beweging en het is goed voor de lijn." Mocht haar zoektocht op niets uitdraaien, dan heeft Diane wel een ander idee. „Ik zou het niet erg vinden om zelf een majorette- groep met enthousiastelingen op te richten in Hulst. Het zou leuk zijn om bij straatfeesten op te tre den voor de burgemeester." De volledige advertentie is te vinden op www.zeelandnet.nl/prikbord/advertentie. php?id=5845524 TERNEUZEN - De afdeling Terneu zen van de Socialistische Partij (SP) heeft de Rabobank Terneuzen-Sas van Gent in een brief gevraagd in elk geval de pinautomaten op de dorpen in Terneuzen te behouden. De SP reageert daarmee op de aan kondiging van de Rabobank om drie kantoren per 1 januari 2014 te sluiten (Sas van Gent, Axel en Zuidpolder-Terneuzen) en ook twee pinautomaten weg te halen, in Philippine en Westdorpe. Vol gens de bank worden deze pinau tomaten te weinig gebruikt. De in vesteringen in pinautomaten zijn bovendien veel hoger geworden vanwege veiligheidsmaatregelen tegen plof- en ramkraken. Tegen de sluiting van de kantoren - vanwege teruglopend klantenbe- zoek - ageert de SP niet, wel tegen het weghalen -van de pinautoma ten. Volgens SP-voorzitter Domi nique Visser speelt de Rabobank daarmee 'een actieve rol in het minder leefbaar maken van klei ne gemeenschappen in de ge meente Terneuzen'. Zij wijst daar bij op de speciale positie die de Rabobank inneemt als coöperatie ve bank die dicht bij de klanten wil staan. Visser dringt erop aan besluit over de pinautomaten te rug te draaien. HULST - De Seniorenraad Hulst is naarstig op zoek naar nieuwe le den. Onlangs is de eerste en tweede be noemingstermijn voor zitting in het adviesorgaan verstreken. Het merendeel van de leden heeft aan gegeven door te willen gaan voor de tweede termijn, maar er zijn desondanks vacatures door opzeg gingen en overlijden. Een termijn duurt telkens vier jaar. Na de tweede termijn is voortzetting van het lidmaatschap niet meer mogelijk. Om die reden vervalt ook de functie van secretaris Frans Courtin uit Hulst. Uit het midden van de nieuwe Senioren raad zal een nieuwe secretaris worden gekozen. De Hulster Se niorenraad adviseert burgemees ter en wethouders al acht jaar ge vraagd en ongevraagd over beleid wat ouderen aangaat. KLOOSTERZANDE - Straks zitten ze allemaal op één school. Om vast aan el kaar te wennen, maakten de leerlingen van de Sandeschool en Ter Duinen sa men allemaal een zelfportret. Voor velen is vandaag de laatste dag op de San deschool, alleen de groepen 7 en 8 blijven nog tot de kerst, foto Peter Nicolai door René Hoonhorst OOSTBURG - Sterrenkok Edwin Vin- ke opent zaterdag 6 juli een ten toonstelling over 'de druppels' op de Oostburgse watertoren in het onderste voormalige waterreser voir van die toren. Bovenop de watertoren geeft Vin- ke om vijf voor twaalf (11.55 uur) het startsein voor de wervings campagne van de Vrienden van de Oostburgse Watertoren. Als zich de komende maanden veel 'vrienden' aanmelden, draagt de gemeente Sluis 'substantieel' bij aan het schilderen van de toren en restauratie van de druppels. De Breskense kunstenaar Johnny Beerens hoopt volgend voorjaar 'zijn' druppels te mogen restaure ren. Het lot van de muurschilde ring gaat hem aan het hart, meldt hij in een oproep aan kandi daat-vrienden. Beerens heeft vorm gegeven aan affiches en flyers van de stichting Vrienden van de Oostburgse Watertoren. En hij heeft een tentoonstelling ingericht van voorstudies voor de druppels én een uit 1995 dateren de fotoreportage van plaatsgenoot Peter Nicolai over het werk aan de druppels op een hangsteiger. De tentoonstelling wordt om 11.55 uur geopend, omdat het volgens Beerens vijf voor twaalf is voor zijn kunstwerk. De kunstenaar meldt snel meer informatie over 'Red De Druppels' op zijn site www.johnnybeerens.nl te zetten en binnenkort ook op www.vrienden- vandeoostburgsewatertoren.nl De tentoonstelling in het onder ste waterreservoir is de komende drie maanden elke zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur te bezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72